To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak ozaczać ubranka dziecka w przedszkolu?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jagodowy_tata
Witam, mam do Was pytanie.
Mianowicie w jaki sposób oznaczacie rzeczy swoich pociech w przedszkolu?
Czy są do hafty, opisy markerem, czy jakieś inne patenty których nie znam.
Kubeczek i szczoteczkę faktycznie można opisać markerem do CD. A buty? szalik? ręcznik?
Może jest coś o czym powinienem wiedzieć. Jakieś wynalazki typu "narożniki do stołów" lub coś podobnego.
Gaja
Na buty nie mam sposobu.
Na ciuszki, szalik, czapka, itp. - wyszywam inicjały.

Pasta do zębów, szczoteczka - marker do CD.

Spotkałam się jeszcze z opisywaniem ciuszków właśnie markerem do CD. Lub jeśli ciuszek ciemny to na metce.
Ale nie wiem czy to się potem spiera... Nie próbowałam.
Jagodowy_tata
CYTAT(Gaja @ Wed, 13 Jan 2010 - 12:53) *
Spotkałam się jeszcze z opisywaniem ciuszków właśnie markerem do CD. Lub jeśli ciuszek ciemny to na metce.
Ale nie wiem czy to się potem spiera... Nie próbowałam.


No właśnie o to pranie mi chodzi. Wolałbym nie eksperymentować, a potem wyrzucać zabarwione ubranka.
jaAga*
Nigdy nie oznaczałam ubranek- u nas nie ma takiego wymogu, a moje dzieci raczej pamiętają co jest ich, ale poczytam wątek, bo może warto podpisywać, w żłobku po raz kolejny nałożyli Karince nie jej majteczki, mimo, że wszystkie ubrania na zmianę leżą w jej "osobistej" szafce. I jeszcze pani mi uparcie wpiera, że to napewno są jej majtki- hmm....w dodatku chłopięce icon_wink.gif.
Jagodowy_tata
No właśnie, tu nie chodzi o wymóg lecz o to by dzieci nie brały omyłkowo czyichś ubrań, szczoteczek, że o majtkach nie wspomnę icon_smile.gif
AJA
Na pidżamie na metce inicjały, na ręczniku haftem -imię, to samo na pościeli. Potem można ładnie wypruć.
Fragosia
Moja znajoma podpisywała na plastrach które doklejała na wewnętrznej stronie ubrań.
A może coś takiego: https://www.metki.pl/
Mika
za jakieś 15zł (z przesyłką) kupiłam na allegro metki -podpisane imieniem i nazwiskiem,zeznaczkiem (czcionkę i symbol można sobie wybrać) 100szt. -starczy na 2 lata icon_wink.gif
ponaszywałam na wszystkim icon_wink.gif

https://allegro.pl/search.php?sg=0&string=imienniki
użytkownik usunięty
O Mika ale fajne, też zamówię, co prawda u nas jeszcze do pomyłek nie doszło, ale fajne i można numer tel. wpisać dodatkowo.
Joanna 81
U nas w przedszkolu wymogu oznaczania ubranek i innych przyborów nie ma. Bywają jednak sytuacje, kiedy córka wraca w podkoszulce nie należącej do niej. Piorę, prasuję i zwracam do przedszkola. Córce nie oznaczam niczego, ale gdybym miała to robić, poprzyszywałabym kawałek grubszej nitki na metkach / ewentualnie pisakiem do płyt można napisać inicjały wewnątrz bucika.
izoldciemnowlosa
Ja też kupiłam na allegro takie naszywki z imieniem, nazwiskiem i specjalnym znaczkiem - w naszym przypadku Mika wybrała żabę icon_razz.gif
Ponaszywałam na droższych rzeczach typu kurtki, kombinezony, ładniejsze swetry i spodnie.
Ale szczerze to te naszywane metki odradzam - palce mnie później bolały po tym szyciu ze dwa dni.
Na allegro są tez takie, które się po prostu naprasowuje i po sprawie.
Gaja
ooo.... rewelacyjne te imienniki icon_smile.gif
Malmao
Mika, super to jest, muszę kupić icon_smile.gif
zilka
CYTAT(Fragosia @ Wed, 13 Jan 2010 - 16:21) *
A może coś takiego: https://www.metki.pl/


My tego używamy i jest ok.
katiek
podpisywałam na metkach trwałym markerem-przeżyło 4 lat przedszkola i niezliczone ilości prań.
Do szycia nie miałam siły ani cierpliwości.
Buty podpisywałam na podeszwie a jeśli była czarna to na wewnętrznej metce.
joa133
u nas w pkolu,wszystkie rzeczy muszą być podpisane - dzieci mają te same kalosze i kurtki p/deszczowe... a nawet poduszki (pościel)

buty podpisałam w środku(pantofle)

ubrania przyszyłam kupione naszywki coś jak z allegro- znalazłam taką firmę, która to produkuje i jeszcze dodałam do nazwiska znaczek słoneczko- (wybrała sobie córka) bo ona nie potrafi czytać,ale znaczek swój poznaje na swoich rzeczach.....
Olivvv
Ja w Pasmanterii kupiłam taką tasiemkę z kolorym wzorkiem ( kwiatuszkiem), który powtarza się cały czas.
i takiego jednego kwiatuszka przyczepiam do metek i tym sposobem córka odróżnia swoje rzeczy i estetycznie wygląda icon_smile.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.