To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ferie w przedszkolu?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamami
Czy wasze przedszkola majÄ… przerwÄ™ w ferie?
Ja sie dziś z lekka zdziwilam, gdy sie okazało, że od poniedziałku przedszkole jest nieczynne. Nie wiem czy mam sklerozę i zawsze tak było, że przedszkola nie pracowały w ferie, czy to jakas nowość.
grzałka
nie, przedszkole to placówka nieferyjna- zawsze w ferie otwarta
mama_do_kwadratu
nieferyjna placówka, nie ma ferii
mamami
Kurcze to ja już zgłupiałam, chyba bedę dzwonić tam w poniedzialek żeby sprawdzic, bo dzis wynosili wszystkie szafki z szatni i kazali wszystko zabrać z półek, bo bedzie malowanie... no ale może tylko w weekend jednak.


No i już wszystko wiem, oczywiscie chwyt taktyczny naszego przedszkola. Malują bo dzieci w ferie chodzi mniej i okazało sie, że delikatnie sugerowano części rodziców, żeby nie posyłać, kto może zatrzymac dziecko w domu, bo będą tylko dwie sale działać. Aaaaa jak ja tego nie lubię.
mama_do_kwadratu
do szału mnie to doprowadzało w przedszkolu moich synów

alatanta
...
AJA
W ferie z reguły jest zbiorówka, bo mało dzieci chodzi.
Malmao
U nas ferie dopiero za dwa tygodnie, to zobaczymy ile dzieci będzie chodzić
Aga H
U nas w ferie pracują, ale że dzieci mniej, to grupy łączone i Emilka dziś wróciła zmordowana - skoro grupy są połączone, to nie ma leżakowania. Jak mnie to wkurza...
Agnieszka*
ferie u nas normalnie - dzien jak co dzien
ale takie sugestie typu "przed swieta pani dzieci przyjdą, bo jak na razie to sa jedynymi chętnymi?" a w szatni okazuje sie ze kazdemu rodzicowi tak sie mówi

ja zawsze zapisuje dzieci na takie wolne-nie wolne dni. Przedszkole to nie szkoła. Nie wysle na ferie, nie wyslę na kolonie........ pracuje ja i mąz. I zwsze okazuje sie ze nie są jedyni w przedszkolu....
mamami
Maja dziś poszła, mąż ją odprowadzał wiec nie wiem ile dzieci. Maciuś pojechał na ferie do dziadka więc siłą rzeczy nie chodzi.
pcola
U nas tzw. dyżur - czyli grupy łączone. Przed feriami leżała na stoliku w
szatni lista, w celu ewentualnego wpisania na niÄ… dziecka (chodzi o planowanie
wyżywienia).
tissaia
U Maksia normalnie czynne, dzieci z tego co się zorientowałam całkiem sporo jest. Wczoraj byli połączeni ze starszakami, ale po obiedzie starszaki poszły do siebie, a maluchy miały leżakowanie.
iza2006
U nas ferie dopiero za miesiąc ale ja Martę też posyłam mimo że mogłaby zostać w domu. Po przerwie świątecznej jednak przekonałam się że takie długie przerwy w chodzeniu do przedszkola źle na nią działają i po nich jest przez kolejne dwa tygodnie płacz 37.gif
joanaz
U nas juz ferie. Odpowiednio wcześniej w szatni leżały listy dzieci, które będa chodziły. Dzieci jest mniej, grupy są łączone, gotuje się mniej posiłków, potrzeba mniej osób do opieki nad dziećmi. Nie widzę w tym żadnego problemu.

joanna
Kocisława zwana Warkotem
Ja z frakcji tych rodziców,którzy mają świadomość tego,że przedszkolak też powinien mieć ferie.Z racji tego chociażby że spędza w przedszkolu dużo więcej czasu niż dziecko starsze w szkole.To jest czas na "regenerację".W końcu nie bez powodu uczniowie mają zagwarantowane odgórnie przerwy w nauce.Moja Młoda będzie więc w ferie odpoczywać.
Acha i nie dziwię się temu,że przedszkolanki chcą żeby jak najwięcej dzieci też miało wolne.Niestety z całej kadry nauczycielskiej to właśnie one tych dni wolnych mają najmniej a wydaje mi się,że pracę mają chyba najtrudniejszą i wymagającą najwięcej zaangażowania.
mamami
Asiamarta ja sie generalnie zgadzam, ale piatoklasistę zostawię samego w domu na pół dnia, za to przedszkolaka już nie. Maciusia udało mi sie na tydzień wepchnąć dziadkowi, ale niestety Maja nie mogła pojechać więc do przedszkola musi chodzić, bo nie ma sie nią kto zajmowac, gdy ja jestem w pracy, a urlop w grę nie wchodzi, bo razem z mężem go nie wezmę, a samej to mi sie słabo usmiecha te ferie spędzać.
mamami
I jeszcze jedno. Nasze tegoroczne ferie są w takim terminie, że wypadły dwa tygodnie po przerwie świątecznej.
grzałka
ferie się może dziecku i przedszkolankom należą, ale gorzej z moim urlopem
Aga H
A ja mam wolne, a młodą do przedszkola puszczam. Bo ona zdecydowanie lepiej się czuje z tłumem dzieci, niż tylko ze mną w domu. Po prostu odbieram ją 2 godziny wcześniej niż normalnie i dzięki temu mamy też czas dla siebie.
joanaz
Ja też urlopu mam mało. U nas w ferie przedszkole pracuje na pół gwizdka. W wakacje jest przez 6 tygodni zamknięte. Są dyżyrujące przedszkola i niestety poza terminem mojego urlopu Helena chodzi do tego zastępczego. Zachwycona nie jest no ale urlop należy sie też pracownikom przedszkolnym.

joanna
mama_misia
U nas podobnie , z tym ze w ferie przedszkole pracuje normalnie.
Wiec przynajmniej ten problem mamy z głowy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.