To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pęknięta żyłka w oku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

fafura
Od czwartku mam czerwone oko. Pękła żyłka i rozlała się czerwona plamka na białku oka. Wygląda to źle- estetycznie. Ludzie na mnie reagują hasłem "matkobosko" tudzież "krystepanie".
Nie boli mnie oko, nie łzawi, nie ropieje, nie mam zamglonego wzroku. Jest ok, ale wygląda źle. Ciągle. To już 5 dzień. Co z tym zrobić? Iść do okulisty? Okłady jakieś? Krople? Zdarzyło mi się to już wcześniej, ale nie tak intensywnie i nie tak długo...
Tigerek
Zapytaj aptece o strazolin icon_smile.gif - niedrogie krople, ok 9 zł, farmaceuta na pewno doradzi jak nie to icon_smile.gif - ale ja używałam właśnie te nawet na pokaleczoną gałkę oczna (coś mi na 2 dni wpadło do oka, a one zmniejszają przekrwienie).
kasiaaaaa
Ja podczas porodu miałam wylew krwi do obu gałek ocznych. Nie miałam ani kawałka białej części oka, tylko niebieską teczówkę, a reszta była dosłownie bordowa. Kazali mi sobie kupić jakieś krople, ale oczywiście jakoś tak mi zeszło, że nie kupiłam. Przeszło samo po kilku dniach.
Ma.
Ja mialam podobnie, podczas porodu pekla mi zylka i mialam taka czerwona plame...ale bylam tak zaabsorobowana nowa istota, ze sama nie wiem kiedy mi toto zeszlo.

Kasia, ladny cytat po suwaczkiem-Dzem-najlepszy!!!
fafura
tigerek zapytam o te krople. Dzięki! Dziś jakby ciut jaśniejsze mam oko- czyli może się już wchłania?
Podczas porodu popękały mi żyłki, ale to były kropeczki- jak od ukłucia szpileczką. Teraz mam pół oka czerwone (od strony kanalika łzowego). W sobotę idziemy na ślub do znajomych. Wolałabym nie wzniecać niepotrzebnej sensacji icon_wink.gif
xxyy
U mnie samo przeszlo, nic nie uzywalam.
fafura
U mnie zazwyczaj też przechodziło. Ale tym razem to już trwa 6 dzień i dopiero dziś zauważyłam lekką poprawę (oko nie jest bordowe, a jasnoczerwone)- tzn ja tak twierdzę- koleżanka, która siedzi na wprost mnie w pracy twierdzi, że ciągle mam tak samo czerwone "wampirzaste" oko.
Inkusia
Mnie czasem też peka. Najmocniej mi peklo na poczatku ciaży od wymiotów najprawdopodobniej. Akurat w ten dzien mialam egzamin ustny z angielskiego. Mialam tak mocno zapewne jak Ty i tez przy kanaliku łzowym.Wygladalo tragicznie. Niz nie robilam,samo zeszlo po jakims czasie, nie pamietam po ilu dniach ale dosc dlugo.
Xenna
i Właśnie mi żyłka pękła icon_sad.gif Czuje dyskomfort tak jakbym coś miała w oku.Również nie stosuje żadnych preparatów,miałam tak kilka razy i na szczęście samo przeszło.
Tigerek
CYTAT(fafura @ Tue, 19 Jan 2010 - 08:32) *
tigerek zapytam o te krople. Dzięki! Dziś jakby ciut jaśniejsze mam oko- czyli może się już wchłania?
Podczas porodu popękały mi żyłki, ale to były kropeczki- jak od ukłucia szpileczką. Teraz mam pół oka czerwone (od strony kanalika łzowego). W sobotę idziemy na ślub do znajomych. Wolałabym nie wzniecać niepotrzebnej sensacji icon_wink.gif

A cieszy mnie to bardzo icon_smile.gif - one zmniejszają nadmiernie rozciągnięte żyłki i pomagają oku szybciej wchłaniać wylewy. I łagodzą swędzenie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.