To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pomocy, bo jestem zielona

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Eta
siedzę na allegro i dostaję oczopląsu
Powiedzcie mi czy taki wózek jest coś wart?
Nie potrzebnych mi tyle funkcji, ale odpowiada mi wagowo, wizualnie i przede wszystkim ta cena icon_wink.gif
Mam jeszcze kilka typów, ale to już cenowo wygląda inaczej. Ja się kompletnie już nie orientuję co warto, co lepiej, może mi coś doradzicie?
Np. 1, 2, 3, 4

A teraz łóżeczko, chcę li i wyłącznie turystyczne, znalazłam fajne ale napisali że jest od 6 miesięcy. Czemu? Wszystkie turystyczne tak mają? Nie nadają się dla noworodka? W ogóle nie mam pojęcia czym się kierować przy zakupie łózeczka turystycznego. Mam jeszcze kilka typów : 1, 2, 3, 4.

Kolejne pytanie to JAKI materac do łózeczka. Te kokosy, gryki, pianki itp nic mi nie mówią.
semi
z wózków podanych przez Ciebie dobre opinie ma Jedo-sama się nad nim zastanawiałam, w końcu kupiłam używaną Inglesine Magnum, ale gdybym kupowała nowy to byłoby to właśnie Jedo.

na łózeczkach turystycznych się nie znam, mamy klasyczne.
ewita 77
Jeśli chodzi o wózek zwróć proszę uwagę na to czy prowadnica jest przekładana.
Jeśli wybierzesz wózek wielofunkcyjny ma to zasadnicze znaczenie bo w późniejszym czasie dzidzia przesiądzie się do spacerówki i ta funkcja jest jak najbardziej przydatna.
Ja nie zwróciłam na to uwagi i niestety skłonna będę do zakupy nowej spacerówki.
Arwena.
Trójkołowce są stabilne jak najbardziej, jeżdzimy już rok i bardzo sobie chwalimy.

Eta - ja kupiłam używany wózek z wyższej półki - zmieściłam się w kwocie 1200 zł za cały zestaw - fotelik, gondola i spacerówka.

Wizualnie na zdjęciu fajny nie zawsze okazuje się taki realnie. Ja się jednak wybrałam do sklepu i z paru takich co mi się podobały wizualnie zrezygnowałam.


Odszukaj gdzieś wątek agibr o wózkach, zeszłoroczny chyba, tam mamami dobrze radziła.
agnese
eta - to zalezy co od wózka oczekujesz i w jakich terenach będziesz sie poruszać, na pewno super sprawa to pompowane kółka, jak macie zamiar dużo przewozić w aucie to łatwość składania i waga i jak już ktoś pisał funkcjonalność spacerówki bo z tego się najdłużej korzysta - czy kładzie się na płasko bo 8-9 miesięczne dziecko jeszcze sypia w wózku, więc na płasku najwygodniej
ja osobiście postawiłam na tani wózek wielofunkcyjny, bo wszystkie były jednak cięzkie i później jak młody już siedział kupiłam lżejszą spacerówkę, wnoszenie na pierwsze piętro było dla mnie już ciężarem, do autobus, po jakiś schodkach wózek plus dziecko każdy kg ma znaczenie icon_smile.gif
a i u nas problem był taki że wózek wielofunkcyjny nie mieścił się do bagażnika auta tzn trzeba było ściągać koła co było u*****liwe icon_smile.gif

łóżeczko - fajny motyw jest z tym bujaniem ( ja miałam opcję taka w drewnianym i u nas to był strzał w 10, ale nie wiem jak na żywo w turystycznych wygląda to funkcja kołyski), po doświadczeniach swoich nie mam zaufania to czegoś o sie zwie MODUŁ GRAJĄCO WIBRUJĄCO ŚWIECĄCY - u mnie to było na szczęście ściągnę - światło żadne, wibracje nie wiem czemu miały służyć a melodie - hmm ich głośność i fałsz zabijały - nie wiem może tylko mój model tak miał icon_razz.gif
myślę, ze jak ma stać w pokoju to istotne jest z której strony łóżeczko jest otwierane czy na mniejszym boku czy na większym, lewa strona czy prawa co by sie nie okazało ze wyjście przylega do ściany icon_smile.gif

wszystkie te łóżeczka maja opcje podwójnego podwieszania - co jest istotne dla mamusinego kręgosłupa,
z materacem nie pomogę bo do turystycznego nie używam, ale jak kupowałam do drewnianego to wszyscy polecali kokos-gryka
Eta
To pierwsze łóżeczko turystyczne też jest 2-poziomowe. Ono mi się po prostu najbardziej jakoś podoba. Chyba najlepiej zadzwonię do sprzedawcy i zapytam co miał na myśli. Oczywiście do tego chcę osobno kupić coś o haśle "dobry materac", tylko nadal nie znam definicji tegoż. Które są najlepsze? Piankowe? Kokosowe? Pianowo- kokosowe? Piankowo-gryczano-kokosowe? Czym to się w ogóle różni?

Nie mam na razie możliwości latania po sklepach, bo ze względu na komplikacje mam bezwzględny przykaz leżenia. Dlatego zostaje mi tylko allegro.
Im więcej czytam o wózkach tym większy mam mętlik w głowie. Ten Jedo rzeczywiście mi się najbardziej podoba, a prawda jest taka, że wolałabym dobry wózek używany niż tańszy nowy. Tylko do szukania takich daru nie mam i zaufania do obcych jeszcze mniej, szczególnie jeśli o fotelik chodzi.

Poza tym mam pytanie czy te przewijaki dołączone do łózeczek turystycznych są używalne? Jakoś tak dziwnie to na zdjęciu wygląda. Powinnam dokupić normalne, standardowe?

Aha i jeszcze jedno, gdzie są zwykłe normalne standardowne poduszki do karmienia? Na allegro są jakieś dziwne rogale, których bym chyba nie potrafiła używać, a poduszka, którą miałam przy młodej ratowała mi kręgosług, życie i psychikę podczas karmienia. Niestety przepadła gdzieś.
katiek
Wózków nie oglądałam, ja mam polski zwykły wózek na pompowanych kołach wielki i ciężki, ale mam windę i nosić go nie muszę, za to ma wielką gondolę i był niedrogi.
Łóżeczko turystyczne-to ostatnie ma inny wymiar-materaca do niego nie dokupisz w zwykłym sklepie. Materacyk mamy kokosowo-piankowy i jest ok. Sama pianka jest strasznie wiotka.. A i łóżeczko fajnie jak ma 2 kółka-łatwiej je można przemieszczać.
moko.
Eta dobry materac to chyba w miarę sztywny, sama pianka jest za miękka.
Nie wiem jaka jest różnica miedzy gryką, kokosem. Ja jednak zdecydowałam kupić albo piankowo-kokosowy, albo pianka-kokos-gryka. 10 cm materac.
Łozeczko turystyczne też kupuje - tylko i wyłącznie - bez bajerów. Ma mieć jedynie:
a) dwa poziomy
b) na kółkach (dwóch)

Nie potrzebuje przewijaka takiego materiałowego, mam normalny sztywny przewijak.Nie potrzebuje półeczkek, szafeczek, melodyjek, wibracji itp.

Odnośnie wózka, ja kupuję conecco barracudę 3 w 1 (chyba) a to dlatego:
- jest mały, zmieści się do małego bagażnika
- stabilny
Carrie
CYTAT(moko. @ Sun, 24 Jan 2010 - 20:47) *
Eta dobry materac to chyba w miarę sztywny, sama pianka jest za miękka.
Nie wiem jaka jest różnica miedzy gryką, kokosem.


z czasów poszukiwania materaca dla Dominika doczytałam,że gryczano-kokosowy kładzie się odpowiednią stroną zależnie od wieku dziecka.Na początek kokosem do góry - ma być płasko, stabilnie i sztywno.A jak małe zaczyna samo siadać i na nóżki w łóżeczku się podciągać to taki materac należy przełożyć na stronę gryczaną.Kokos za szybko zostałby uszkodzony przez fikającego po nim malucha.To tyle technicznie.Bo o właściwościach antyalergicznych i innych cudach to w necie całe strony of course.
Politea
CYTAT(Eta @ Sat, 23 Jan 2010 - 14:50) *
siedzę na allegro i dostaję oczopląsu
Powiedzcie mi czy taki wózek jest coś wart?
Nie potrzebnych mi tyle funkcji, ale odpowiada mi wagowo, wizualnie i przede wszystkim ta cena icon_wink.gif
Mam jeszcze kilka typów, ale to już cenowo wygląda inaczej. Ja się kompletnie już nie orientuję co warto, co lepiej, może mi coś doradzicie?
Np. 1, 2, 3, 4

A teraz łóżeczko, chcę li i wyłącznie turystyczne, znalazłam fajne ale napisali że jest od 6 miesięcy. Czemu? Wszystkie turystyczne tak mają? Nie nadają się dla noworodka? W ogóle nie mam pojęcia czym się kierować przy zakupie łózeczka turystycznego. Mam jeszcze kilka typów : 1, 2, 3, 4.

Kolejne pytanie to JAKI materac do łózeczka. Te kokosy, gryki, pianki itp nic mi nie mówią.

Eta,
ja kupiłam Coneco V4 Chameleon, nowszy model;a jak się będzie sprawdzał, to zobaczymy;-)
gosiata1
Jeśli chodzi o materac to my mamy gryczano-kokosowy.Użytkujemy go już 2 i pół roku i nic się z nim nie dzieje.
Jeśli chodzi o wózek,ja bym wybrała jak najtańszy głęboki lub kupiła używany,a z kolei zainwestowałabym w bardzo dobra spacerówkę. Ja kupiłam wielofunkcyjny Chicco CT.1 Auto Fix.
Po 10 miesiącach użytkowania jak przeszłam na spacerówkę,gondola i fotelik leżały na szafie nieużytkowane i się kurzyły.Stwierdziłam,że sprzedam i kupię inną spacerówkę.Kupiłam Chicco S3 ,ale samą spacerówkę,trójkołową na pompowanych dużych kołach.Nie zamieniłabym go na nic innego,bardzo fajnie i lekko się go prowadzi,a zimą na tym śniegu sprawdza się rewelacyjnie niż tamten,który miał małe podwójne kółka.
Dokładnie taki tylko,że w zielonym kolorze.
moko.
A wóżek kupiłam jednak inny icon_smile.gif Espiro GTX
karolka
Ja kupiłam kojec i wózek graco i jestem baaardzo zadowolona. kojec
wozek
obydwa sprawdziły się i sprawdzają w 100%.
Do wózka miałam jeszcze fotelik z bazą z tej samej kolekcji
Zdecydowanie polecam ten kojec-łóżeczko, wcześniej miałam drewniane i w ogóle nie byłam zadowolona, zajmowało więcej miejsca, dzieci waliły głową w szczebelki, nie było na kółkach. Do kojca nie trzeba ochraniacza, baldachimu, karuzelki - wszystko jest, przewijak składany-super sprawa, kieszonka na pieluszki i kosmetyki, budka, moskitiera, dźwięki natury, melodyjki, wibracje, przewiewna siateczka dookoła. Łatwo się go czyści i można złożyć, same plusy.
ewela_0808
Dziewczyny pomóżcie.
Dostałam w spadku łóżeczko turystyczne dla maluszka jednopoziomowe,ale wiem, że było jeszcze podwieszenie do tego łóżeczka ( niestety dostałam bez podwieszenia). Może ktoś wie czy można dokupić oddzielnie podwieszenie do łóżeczka turystycznego firmy GRACO ( model z przed 5 laty ).
majka2600
ja bym poszukała na allegro
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.