To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ankieta. Rodzice pomóżcie :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Martusia25aa
Witam serdecznie icon_smile.gif Jestem studentką V roku studiów pedagogicznych i właśnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej... Piszę pracę na temat wiedzy rodziców o rozwoju psychoseksualnym swoich dzieci. Moja prośba polega na tym, aby wypełnić ankietę. Jest ona w 100% anonimowa i zajmie najwyżej 5-10minutek. Oto link do ankiety:

https://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/10356/

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam:)
Joanna 81
wypełniona 08.gif
an.tośka
wypełniłam icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Nie wypelniłam, bo nie mam dziecka w odpowiednim wieku, ale troche się poczepiam...

1/ Dlaczego w pytaniu o nagrody trzeba wybrac tylko jedną odpowiedź, a w w pytaniu o kary jest aż pięć możliwości ?
2/ W pyt. 5 - jak jest różnica między odpowiedzią "zawsze, gdy jest taka potrzeba" a "regularnie" i "sporadycznie" ? Potrzeba może pojawaiać się zarówno regularnie jak i sporadycznie.
3/ w pyt. 9 - chciałabym zobaczyć rodzica, który udzieli odpowiedzi drugiej lub trzeciej,
4/ w pyt 11 - odpowiedź pierwsza nie wyklucza się z trzecią

Nie wiem, co jest dalej, bo żeby zajrzeć do ciągu dalszego musiałabym odpowiedzieć na pytania na stronie pierwszej.

Może się czepiam, ale ostatnio w szkole moich dzieci były praktykantki i wypełniałam takich ankiet kilka - wszystkie były tak sformułowane, że IMO nie mozna było na ich podstawie wyciągnąć żadnych wniosków.
Rozumiem, że zrobienie ankiety jest warunkiem sine qua non napisania pracy na wydziale pedagogiki ???
hawah
Zaczęłam wypełniać, ale utknęłam z powodu tych spraw o których pisze Agnieszka AZJ. Całkiem nie do przejścia okazało się pyt nr 16/17.
W pyt 16 wrzucono rozmaite zachowania a w pyt 17 należy wskazać reakcję na zachowania z pyt 16. Wg mnie się nie da - gama zachowań z pyt 16 jest zbyt szeroka i różnorodna, mogłabym co najwyżej podać reakcję na każde z tych zachowań osobno, zbiorczo nie jestem w stanie odpowiedzieć bo reakcja w zależności od zachowania jest różna.
Agnieszka AZJ
CYTAT(hawah @ Thu, 28 Jan 2010 - 20:28) *
Zaczęłam wypełniać, ale utknęłam z powodu tych spraw o których pisze Agnieszka AZJ. Całkiem nie do przejścia okazało się pyt nr 16/17


Ja do niego nie doszłam, bo to już druga strona była. A zdradzisz, co tam było ?

Edit:
w ankiecie, którą wypełniałam w szkole przerosło mnie pytanie "Czy państwa dziecko interesuje się sztuką ? Jesli tak, to od kiedy ?"

Co oznacza zaiteresowanie sztukÄ… u dziecka ?
Czy zaczęło się wtedy, kiedy zaczęła odróżniać Moneta od Picassa ? Czy kiedy narysowała kredką pierwsze kółko ? Pierwsza piosenka o kotku Puszku czy etiuda Szopena zagrana na pianinie ? Pierwsze zakołysanie biodrami w rytm disco polo czy dziesiąty spektakl "Kotów" oglądany z podłogi na wejściówkę ?

Nie wiem icon_confused.gif
hawah
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 28 Jan 2010 - 20:33) *
Ja do niego nie doszłam, bo to już druga strona była. A zdradzisz, co tem było ?


Z tego co pamiętam (bo zamknęłam juz okno z ankietą i nie chce mi się wypełniać drugi raz) w pytaniu 16 było czy zauważyłeś u swego dziecka zachowania np takie jak:
- masturbacja
- pytania o to skÄ…d siÄ™ biorÄ… dzieci
- podglÄ…danie innych
- zabawa w doktora
- dotykanie miejsc intymnych
i inne jeszcze
i do każdego trzeba było sie ustosunkować tak/nie

a potem w 17 - jeśli zauważyłes to jaka była twoja reakcja na te zachowania
- skarcenie
- odwrócenie uwagi i skierowanie aktywności w inną stronę
- zwrócenie się o pomoc do psychologa
- zignorowanie
i inne możliwości (ale brakowało pytania opisowego - reaguję inaczej, jak?)

No nie potrafię odpowiedzieć - inaczej reaguję na pytania o to, skąd się biorą dzieci a inaczej na masturbacje
Ewcia78
Wypełniłam ale zgadzam sie z dziewczynami wyżej że ankieta jest jednak troche nie dopracowana. I mam takie same obiekcje jak przedmówczynie do pytań 16,17
basiaw
Podpisuję się pod przedmówczyniami!!
Pytanie 16 i 17 chyba niefortunnie sformułowane.
Martusia25aa
Witam serdecznie:)
Dziękuję za wszystkie wypełnione ankiety icon_smile.gif
Może faktycznie jest nie do końca dopracowana ta ankieta icon_sad.gif Kiedy pisałam pracę licencjacką to moja Pani promotor bardzo pomagała w tworzeniu ankiety i pisaniu pracy, ale teraz mam takiego kiepskiego Pana promotora, który strasznie olewa nasze starania... Ankietę poprawiałam chyba z miesiąc czasu i w końcu stwierdził, że jest już ok. A tu okazało się, że jednak nie jest dobra icon_sad.gif Dziękuję Wam bardzo za Wasze konstruktywne komentarze i uwagi icon_smile.gif
Postaram się to poprawić icon_smile.gif
Pozdrowionka icon_smile.gif

a to link do poprawionej ankiety icon_smile.gif

https://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/10356/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.