To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

które lego?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bolka
Moje chłopaki lubią budować pojazdy, mamy zestaw lego port, już niekompletny, ale tam i tak były tyko 4 koła czyli można było mieć jeden pojazd.
Teraz chcę dokupić klocków i waham się między tymi zestawami:
1. https://allegro.pl/item892370140_lego_5539_...ier_poznan.html
2. https://allegro.pl/item892381869_lego_6118_..._el_poznan.html

A może jest jakiś duży zestaw do pojazdów, który umknął mi na allegro?
Cleo
ja OT- Bolka, a kupilas tamte lozka??icon_smile.gif
bolka
OT
CYTAT(bolka @ Thu, 14 Jan 2010 - 20:11) *
Cleo narazie wstrzymuję się z zakupem, ponieważ mam jeszcze do wykorzystania ikeowską sofę nisko rozkładaną, a w to idealnie pasuje nowy materac 90. I dla swojego spokoju przejściowo będzie miał takie niskie spanie.

W każdym bądź razie udanych zakupów.

Mafia
bolka, to zależy czym się Twoje dzieci bawią. icon_smile.gif Zestawy są zupełnie rózne.
Mafia
Duplo nie byłoby lepsze dla takich maluchów? może każdemu po jednym aucie typu śmieciarka czy koparka? Jakie mają preferencje?
bolka
Mamy lego 4+ i sprawdza się (drobne elementy schowałam ze względu na Adasia).

Mamy lego duplo policję i nikt się tym nie bawił i nie bawi, mimo, że to autko...

Te zestawy co podlinkowałam to 4+, ale przejrzę zawartość i drobiazgi pochowam, poza tym razem budujemy, bądź Darek sam.
Adaś ma duże klocki do budowania, a w lego robi wieże z klocków tych samych wielkości, albo ja mu buduję domki, zwierzaki, samoloty... i z tym sobie chodzi.
Darek to chce autka, ciężarówki, busiki, autobus... początkowo ja buduję, a on potem rozbiera i sam odtwarza (teraz jedno koło zginęło i mnie męczy, że mu brakuje do busika).

Generalnie te klocki lego co mamy są na topie i chciałabym to wykorzystać, zwłaszcza że pogoda mroźna i dużo czasu spędzamy w domu.

Mafia
To może z serii Lego City? Tej samej wielkości klocki, a jest sporo różnego rodzaju aut.
Mika
można kupić małe zestawy lego city -same pojazdy -śmieciarka,koparka,traktor itp
ja kupiłam ogromny zestaw samych klocków i wcale ich nie kręcą
oni chcą budować konkretne pojazdy
tak więc teraz kupuję lawety,śmgłowce i inne "gotowce icon_wink.gif
https://allegro.pl/19450_kompletne_zestawy....450&order=p od góry i później od 4 strony
bolka
Mika dałaś mi do myślenia, taki gotowiec jak im zbuduje to się chłopakom spodoba, tylko jak się tym rzuci, to nie wiem czy odnajdę wszystkie elementy, wiem że tam bez paru elementów też się zbuduje, pod warunkiem, że te się zgubią.

Stąd miałam pomysł lego koła i opony, nie muszę szukać zgubionych elementów, tylko coś nowego się zbuduje, ale tu mało elementów i z tymi kołami to chyba przesadna ilość
W tym większym zestawie też są koła, chociaż ten zestaw wzięłabym na ilość elementów, żeby mieli chłopaki i my dorośli icon_smile.gif, jakąś bazę do budowania.

W sumie to jestem zdecydowana na ten większy zestaw, ale jeszcze zobaczę jutro w markecie te mniej skomplikowane gotowce.
karoleenka
bolka- ja mam maniaka legowego w domu i powiem Ci z doświadczenia, że dla twoich chłopców skupiłabym sie jednak jeszcze na duplo- duże elementy, łatwiej sie je składa no i niezniszczalne . super sa zestawy boba budowniczego z różnymi autami budowlnymi albo np. zestaw mechanika samochodowego
Mój jest teraz na etapie lego city i powoli zbiera zestaw do zestawu- jest cała masa aut - wozy strażackei, policyjne itd ale jak dla mnie bardzo duzo małych elementów- tzreba sie wykazac nielada precyzją by je złożyć no i bardzo łatwo sie rozsypują takie juz złożone pojazdy.i wbrew pozorom trudno potem złożyc jak sie cześć elementów pogubi
Mój syn lego city dostal dopiero na 5 urodziny bo wcześniejsze kilka mniejszych zestawów - pogubił. szkoda kasy.

a powiem Ci jeszcze, że duplo , które ma nadal jest w użyciu.
aj80
Ja też bym dla chłopców w tym wieku kupiła duplo. Grześ ma i takie i takie, duplo nadal w użyciu i długo jeszcze będzie, tym bardziej, że Kasia też zainteresowana i mogą bawić się nim razem.
bolka
Zakupiłam skromny zestaw https://www.allegro.pl/show_item.php?item=900040784 , bo nad droższymi za długo się zastanawiam.

Dla mnie gotowce duplo są mało klockowe (niewiele się w nich składa). Samych klocków duplo nie potrzebuję, bo mamy duże klocki. A lego ma u nas powodzenie, chłopcy nie budują nic konkretnego, ale z dużych klocków też nic konkretnego nie budują. Za to Darek jak mu się coś zbuduje, to rozkłada i sam po kilku razach złoży. Jak coś zginie, budujemy inną wersję, zwłaszcza, że i tak budujemy niekatalogowo. Adaś buduje, jak to określamy długie 'patyki'. Nie jest im trudno budować na tych klockach, nie widzę różnicy z tymi dużymi.

Jedynie małe elementy trzeba przebrać. No i chyba Adaś nic z kołami nie dostanie, chyba że będą duże. Z Adasiem mam dylemat, bo nie ma jeszcze 3 lat i trzeba uważać na małe elementy, z drugiej strony, Adaś przy Darku szybciej się rozwinął i jeszcze nie pakował nic do nosa czy ucha.
I chyba dlatego doradzacie duplo... W każdym bądź razie u nas po zabawie klockami, klocki są chowane, poza jedną zbudowaną rzeczą dla każdego, przy czym dla Adasia, są to większe klocki, no i Adaś nie jest w stanie zabrać Darkowi jego pojazdu.


Dziś już powinna dojść przesyłka i chłopaki będą zdziwieni, że można zbudować więcej niż jeden pojazd icon_smile.gif. No i przy tej stacji benzynowej będzie można udawać tankowanie, bo mamy dużo małych autek.



silwia2000
JA moim chlopcom ( 5 i 6), kupilam 18 kilo lego na ebay. Klocki przerozne, 06.gif , idzie z nich wszystko ulozyc, trzeba tylko wyobraznie uruchomic. Do tego dokupilam dwa zestawy kolek i radosci w domu koncy nie bylo przez chyba dwa miesiace hehe..

Generalnie jestem fanem Playmobila. Dzicko ma okazje pobawic sie tematycznie, sam wymysla historyjki.

Nagwiazde moj starszy dostal stacje dla strazakow ( lego city), codziennie slysze.....MAMA NAPRAW ( ciagle sie rozpada), drugi dostal domek z Playmobila i mam radosc do dzis

Pozdrawiam
Ryjek
Kapek dostał swoje pierwsze Lego City w wieku 3 lat icon_smile.gif W ciagu poł roku urbierała mu sie niezła kolekcja icon_smile.gif Fakt ze jak sie złozy to super to wyglada, ale gorzej jak upadnie icon_smile.gif Chco na poczatku Kapek meczył nas z układaniem wg instrukcji, tak teraz 3,5 roku woli sam wg swoich pomysłów. Buduje kosiarki itp icon_smile.gif U Nas duplo go nie intersowało.

PS. W ostatnim wydaniu Cartoon Network Magazyn (lutowe wydanie) był mini dodatek klocków Lego z nowej serii Atlantis. Gazetka kosztowała chyba 7 lub 8 PLN.
trylinka
CYTAT(silwia2000 @ Tue, 02 Feb 2010 - 18:44) *
Generalnie jestem fanem Playmobila. Dzicko ma okazje pobawic sie tematycznie, sam wymysla historyjki.

Nagwiazde moj starszy dostal stacje dla strazakow ( lego city), codziennie slysze.....MAMA NAPRAW ( ciagle sie rozpada), drugi dostal domek z Playmobila i mam radosc do dzis

Pozdrawiam


U nas też PlayMobil się rewelacyjnie sprawdziło (od półtora roku codziennie w obrocie) a LEGO to raczej rozczarowanie. Zestaw za 120 zł starcza na zbudowanie zaledwie kilku "obiektów". Nie wiem ile trzeba wydać, żeby się sensownie bawić w 2-3 osoby.
bolka
Mimo upływu czasu, klocki dalej się sprawdzają.
Przy czym bardziej to dotyczy starszego. Zestaw jest bardzo fajny, mało elementowy, ale wcześniej mieliśmy już inny zestaw lego, dlatego ta aktualna ilość jest w sam raz, duży zestaw wręcz by ich zniechęcił do zabawy. Klocki trzeba było przebrać z drobnych elementów; poza tym nie budujemy pojazdów z katalogów tylko uproszczone wersje i nie muszę dużo w tym uczestniczyć.

Darek ma lekkie maniactwo na te klockowe pojazdy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.