To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Temperatura w uchu a właściwa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mariena
Słuchajcie - mam problem. Otóż posiadam termometr Famidoc na podczerwień, czoło/ucho. Na czole za każdym razem pokazuje inną temperaturę z rozpiętością nawet do 2 stopni! Więc beznadzieja totalna!
Ale temperaturę w uchu pokazuje rewelacyjnie powtarzalnie, przerzucę się na ten sposób. Tylko w związku z tym mam problem, czy temperaturę w uchu można brać za ostateczny wynik czy odejmuje się od niej coś, tak jak np w przypadku pomiaru w pupie?
Od razu się przyznam, w trakcie przeprowadzki zginęła mi instrukcja od termometru, w internecie nie nie mogłam znaleźć. Nawet sprawdzić nie mogę na zdrowym osobniku, bo i ja i córka jesteśmy chore... Inni do późnego wieczora niedostępni... I nie wiem, czy ani 37 stopni w uchu to stan podgorączkowy czy zwykła norma? Bo ja mam więcej....
Carrie
INSTRUKCJA

na szybko - nie znalazłam informacji,że wyświetlany wynik na tym termometrze jest do korekty

natomiast jak temperatura przekracza 38 st to piszczy i pokazuje ikonkÄ™ zmartwionej buzi
Mariena
Dziękuję, dobra kobieto!
Nie wiem, jak ty to znalazłaś, ja nie mogłam. Ale już przeczytałam i faktycznie - nie piszą o korektach pomiarów.
polasia
Od temperatury w uchu odejmuje sie 4 pkt. czyli jak w uchu jest 37 stopni to w rzeczywistości jest 36.6. Wynik nie jest miarodajny w przypadku zapalenia ucha.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.