To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy ktoś ma może pralkę o ładowności 10kg?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marlenia
Pytanie głównie ma na celu przybliżenie zagadnienia pralek o sporej ładowności. dotychczas miałam małą pralkę ładowaną od góry i mam jej dosyć! Nie chcę już pchać kijem ubrań do środka, chcę spokojnie bez problemu wyciągać pranie. Słyszałam, że takie pralki nie zużywają dużo wody, w ofercie firmy Candy znalazłam jedną taką (model jakiś GO 12..coś tam) i czytałam, że zużywa tyle samo wody.
Może ktoś coś mógłby napisać na ten temat?
Boję się, że mój maluch wskoczy do pralki i go upiorę, bo wazy mniej niż 10kg icon_smile.gif hehe
Nie no żartuję podobno ma takie same wymiary albo w podobie co zwykłe pralki.
grzałka
ja mam 8 kg i żadnych zastrzeżeń
mamami
Ja podobnie jak grzałka, 8kg i nie wyobrażam sobie ani deka mniej.


A tak w ogóle to mogłas temat wrzucić na co warto albo dom i mieszkanie.
Latte_macchiato
mam 6kg i jest ok, w sam raz icon_wink.gif
..........
.
Elak
Ja mam do 8kg - Kornel chętnie do niej włazi 04.gif

Jednak tak naprawdę na te 8kg przeznaczony jest jeden czy może dwa programy w pralce.
Nam spokojnie ta pralka wystarcza, ale i tak piorÄ™ prawie codziennie, ale nas sporo jest w domu 29.gif
Pralka ma normalne wymiary tyle tylko, że nie jest ładowana z góry. Ja nie chciałam takiej ładowanej od góry, bo blat służy mi za dodatkową półkę 37.gif
Zelda
ja mam 9kg
piorę prawei codziennie bo moje dzieci szczególnie to starsze przebieraj się kilka razy dziennie,
super sprawa bo mieszczą się kołdry i kilka poduszek na raz
pcola
Ja mam 8kg i jest akurat. Przedtem miałam ładowaną od góry (mam nadal, ale
używam sporadycznie) - nie ma porównania. Aha, Candy to chyba niezbyt dobry
pomysł ... przerabiałam 2 pralki tej firmy, i nigdy więcej.
mama_do_kwadratu
tylko nie Candy!

Mam Boscha 6 kg- za mała...
kaskago
pralka bosch 8 kg - polecam, rewelacja!!
(do kompletu z suszarką, też bosch 8 kg - żyć nie umierać)
uulka
a jakiej firmy te pralki?
pcola
Ja mam Siemensa, suszarkę też tej firmy - pracują bez zarzutu.
Jestem nieustajÄ…co zachwycona.
marlenia
No ja ostatnio szukałam trochę na ten temat. I nie wiem jak będzie z tą pralką. Akurat co do boschów to nie bardzo jestem za, koleżanka miała i narzekała już od początku. No pewnie 10 kg to jakieś kilka programów , ale chyba warto mieć tyle miejsca.
Zuzias
Ja miałam jakiegoś boscha ale była za mała. Nie wiem o co wam chodzi z Candy u mnie działa super. Ale faktycznie nie ma mowy o pojemności mniejszej niż 7 kg, to po prostu nie ma sensu.
a jeszcze takie może głupie pytanie, czy można w pralkach prać pampersy? może w jakiejś małej temperaturze, zeby nic z tym plastikiem się nie stało? ktoś tego próbował?
Ma.
Yyy..pierwsze slysze o praniu pampersow...przeciez tego wsrodku nie wysuszysz....w sumie nie bez powodu nazywane sa pieluchami jednorazowymi 29.gif
marlenia
ale bardzo przecież drogie są dlatego na suszarce może można wywiesić i się wysuszy. Chyba że faktycznie się zniszczy pod wpływem temperatury. A co do jednorazowości to nie jest tak przesądzone, mój chłopak goli się kilka razy maszynkami jednorazowymi i nie ma problemu i potem wyrzuca. Ale i tak nie sadze żeby ta pralka różniła się czymś innym od innych oprócz wielkości, to znaczy pewnie tak samo reaguje na pampersy hihi:)
Mariena
No nie wierzę, że takie rzeczy czytam.... o tych pieluchach mówię. Nie wierzę i już... To nie może być prawda!
Pogoda
E tam, jaja sobie ktoÅ› robi a wy wierzycie icon_wink.gif.
Zuzias
Oj dobra dobra nie śmiejcie się, tak mi się napisało, byłam ciekawa. Pewnie i tak spróbuję kiedyś wyprać pampersa i wtedy wam napiszę i wtedy zobaczymy czy ja z was się będę śmiała czy wy ze mnie icon_razz.gif
W sumie 10 kg brzmi nieźle, na pewno dla mnie icon_biggrin.gif ciekawe czy ma po prostu duży bęben czy jakieś mocowania, które pozwalają dopchać do oporu 10 kg icon_smile.gif w każdym razie coś niezłego w tym może być, dajcie znać jak ktoś ma
Filip_inka
ja słyszałam o przypadku, że kobieta na wsi jak dostała kilka pampersów w paczce z USA (jakies 20 lat temu to było) to suszyła i trzymała je na "specjalne okazje" 43.gif
TAQILLA
na chwilę obecną mam 8kg bosha ładowanego z przeodu - wystarcza, ale przyzwyczaiłam się do 12kg ładowanych z góry.
IMO wszystko powyżej 8kg jeśli nie jest ładowane z góry (inne mocowanie bębna, podkłady wzmacniające pod bęben itp) ma niewielkie szanse długotrwałości przy normalnym codziennym użytkowaniu i doładowywaniu do pełna. Wniosek - jeśli pralka ma być ładowna i pojemna (więcej niż 8kg) to tylko z ładowaniem od góry.
No i fakt, przy tak pojemnej pralce nie wyobrażam sobie nie posiadać suszarki.
marlenia
Nie wiem czy się zgodzę z tą ładownością od góry. W pralniach samoobsługowych są takie pralki i nie wygodnie się tam schylać i szukać tych rzeczy na dnie. A są teraz takie pralki robione w standardowych wymiarach o ładowności 10kg. I to ładowane od przodu. Ale faktyczne trzeba mieć suszarkę! i to też o podobnej ładowności.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Zelda
CYTAT(użytkownik usunięty @ Sun, 28 Feb 2010 - 16:44) *
cytowany post usunięto

06.gif 06.gif 06.gif
nic dodać 06.gif
iwo1
Dziewczyny dlaczego nie Candy?Ja mam Candy już dłuuugo i nic się z nią nie dzieje,Candy jeśli chodzi o pralki,zmywarki ma dobre produkty
I
Zelda
CYTAT(iwo1 @ Mon, 01 Mar 2010 - 08:18) *
Dziewczyny dlaczego nie Candy?Ja mam Candy już dłuuugo i nic się z nią nie dzieje,Candy jeśli chodzi o pralki,zmywarki ma dobre produkty
I

ja jeszcze o candy dobrego słowa nie słyszałam,zarówno od sprzedających jak i servisantów.ja mam hoovera czyli półka wyżej niż candyi jestem bardzo niezadowolona,ale ja mam ogólnie pecha do sprzętów agd wszystkich i dużych i małych,bez wyjątku.Pralke i suszarkę miałam już wymienianą dwa dni po zakupie,potem 4 razy naprawioana suszarkę i 2 razy pralkę.(warto wspomnieć ze nowe kupione rok temu w lutym,tzn te juz wymienione),zmywarka kupiona wadliwa(whirpoola-wymieniona na boscha),nawet prostownica i toster.ostatnio przestał działać kupiony 1,5 miesiąca temu malakser...
OLA77
majeczka , ale i CANDY i HOOVER jest produkowany w tej samej fabryce:)
Zelda
CYTAT(OLA77 @ Wed, 03 Mar 2010 - 18:19) *
majeczka , ale i CANDY i HOOVER jest produkowany w tej samej fabryce:)

Ola włąśnie napisałam o tym...
marlenia
aa wiecie ktoś mi pisał też gdzieś że akurat candy są produkowane za granicą jako chyba jedyne na naszym rynku. Może w niemczech i to dobrze by świadczyło w związku z niemieckią precyzją, ale nie wiem w sumie. a z tym hooverem to nie wiedziałam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.