To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zmywarka do zabudowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aj80
Mój mąż chce mi kupić zmywarkę. Powinna zmieścić nam się taka do zabudowy na 60cm. Powiedzcie mi na co zwracać uwagę przy zakupie, a może polecicie jakąś konkretną? Bo ja jestem w tym całkiem zielona.
mama_do_kwadratu
ja mam Boscha i sobie chwalę- moim zdaniem ważne:
zużycie wody i prądu
program krótki/oszczędny
aj80
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 06 Feb 2010 - 18:06) *
ja mam Boscha i sobie chwalę- moim zdaniem ważne:
zużycie wody i prądu
program krótki/oszczędny


A z krótkiego programu naczynia nie wychodzą nie domyte?
A jakiego Boscha masz konkretnie, bo tych modeli to też od groma.
basiaw
ja mam siemensa ale następnym razem brałabym też boscha icon_smile.gif u mnie niedomyte wychodzą naczynia na programie 30 minut, a tak jest ok tylko nie mam takiego programu o długości np 100 min a czasami taki by się przydał. Ma 4 programy : na 30 min - 45 st C, 155 min - 50 st.C, 143 min - 65 st C, 120 min - 70 st C. Uzywam tylko tego na 143 i 120 min. Czasami jak chcę tylko szkło z szafki odświeżyć to używam tego na 30 min, a jak mam tylko brudne szklanki i talerze, co sie rzadko zdarza to włączam na 155 min.
Używam też często przycisku połowa wsadu i opóźnienie startu.
Moja siostra ma whirpoola i programy ma fatalne, a jest ich chyba 6 lub 7. Jeden trwa taki normalny czas, tj. 120 min, a inne od 3 godzin do 6. To jest dopiero tragedia masz i nie wykorzystujesz bo nie ma czasu na takie długie czekanie.
Wiesz co i chyba teraz dobrze brać taką, w której jest opcja używania preparatów 5, czy 6 w 1., czyli tabletek, moja ma taką opcję ale jakaś uboga jest.
Ryjek
Ja mam Boscha 45 i po 35 minutach wychodza czysciutkie icon_smile.gif Fakt zuzywa malo wody icon_smile.gif
Agnes-3
Mam Boscha.Wczesniejsza tez byl Bosch i nastepna tez bedzie Bosch 06.gif Bardzo sobie chwale.
Xenna
Dziewczyny,napiszcie proszÄ™,jakie modele Boscha macie,posiadacie icon_smile.gif
Acha,czy 45 czy też 60?
basiaw
Mi się podoba ta: Bosch SMS 53M08EU, ale ona nie jest do zabudowy. Teraz mam 45 i przy dwójce dzieci, jeśli Kuba je w przedszkolu, a mój M w pracy to nastawiam raz, tylko wieczorem. Inaczej jest w sobotę i niedzielę, gdy wszyscy jemy razem, to musi chodzić 2 a nawet 3 razy dziennie. Nie wiem czy następna będzie 60... zapach składowanych przez cały dzień naczyń, których nie opłukuję przed włożeniem do zmywarki, nie napawa optymizmem icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
zmywarka tylko 60- mniejsza moim zdaniem bez sensu
Siemens to to samo co Bosch
nie umiem znaleźć mojego modelu...
basiaw
mama do kwadratu ja mam siemensa, ale ona nie zmywa dobrze na najkrótszym programie, a bosch podobno nie ma z tym problemu
Xenna
ja również zastanawiam się nad zakupem zmywarki tylko 60 nie wchodzi w gre,nie zmieści się.W związku z czym zastanawiam się czy wogóle jest warto kupić 45 bo jak same dziewczyny piszecie 45 jest bez sensu.
I teraz mam dylemat....
aj80
Informuję, że zmywarka zamówiona.
Zastanawialiśmy się nad Boschem SMV50E10EU i Siemensem SN66E000.
Ostatecznie wygrał Siemens. Na jego korzyść wypadł dodatkowy program Vario Speed oraz ławe opuszczanie i podnoszenie koszy. Obydwa miały metalowe dna co wydało nam się dość ważne oraz program garnki (70 stopni). No i cena, co dziwne w sklepach Siemens ten byl droższy niż Bosch, ale w sklepach internetowych odwrotnie.
Ryjek
CYTAT(Xenna @ Tue, 09 Feb 2010 - 10:30) *
ja również zastanawiam się nad zakupem zmywarki tylko 60 nie wchodzi w gre,nie zmieści się.W związku z czym zastanawiam się czy wogóle jest warto kupić 45 bo jak same dziewczyny piszecie 45 jest bez sensu.
I teraz mam dylemat....


Ja mam zmywarke 45 i powiem Ci ze dla naszej 3 jest wystarczajaca. W tygodniu gdzie ja i maz pracujemy a dziecko w przedszkolu to chodzi raz dziennie, w weekedny niekiedy 2 razy dziennie.
anita b.
CYTAT(Ryjek @ Wed, 10 Feb 2010 - 22:00) *
Ja mam zmywarke 45 i powiem Ci ze dla naszej 3 jest wystarczajaca. W tygodniu gdzie ja i maz pracujemy a dziecko w przedszkolu to chodzi raz dziennie, w weekedny niekiedy 2 razy dziennie.


ja też mam 45 i mi w zupełności wystarcza, choć ja jadam w domu
dla mnie 60 byłaby bez sensu, bo albo by chodziła załadowana do połowy, albo skorupy leżałyby w niej nie wiadomo ile
Pogoda
Ja mam 60-tkę. Jak mam w domu męża, to chodzi raz dziennie, lub co drugi dzień. Jak męża nie ma, to chodzi co 2 albo co 3 dni. Zawsze wisi w niej "kostka zapachowa" i nie narzekam na jakieś smrody, naczynia wychodzą domyte. Szkło bez problemu na programie 30 min., garnki muszę prać na dłuższych programach.
Xenna
Dziękuję dziewczyny,ze odpowiedziałyście na nurtujące mnie pytanie,chyba w najbliższej przyszłości zdecyduje się na 45.
Oczywiście,kolejne opinie bardzo pożądane icon_wink.gif Im więcej tym wieksze rozeznanie w temacie.
eni20
trzeba zwrocic uwage na głoścność(oczywiście wszytsko zalezy jak duzy jest dom/mieszkanie czy kuchnia łączona z pokojem itp)42DB jest chyba najcichsza
aj80
Zmywarka sprawdza się znakomicie. Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie 45. W 60 garnki z trudnością się mieszczą razem z talerzami.
Chyba, że ktoś ma faktycznie mało naczyń, ale wtedy chyba wolałabym zmyć wszystko ręcznie.
Xenna
No to faktycznie mam dylemat,z jednej strony chciałabym mieć zmywarkę a z drugiej strony 60 nie wejdzie. Przez cały czas się zastanawiam.Jak widać zdania są podzielone.
Mućka
ja mam 45 boscha icon_smile.gif nie do zabudowy 

w pełni mnie satysfakcjonuje.. 
dla naszej 3 w zupełności starcza. Jak jesteśmy w domu idzie raz dziennie, jak nas nie ma to co drugi dzień, czasem nawet rzadziej. 
Ma program garnki - 70' i sprawdza siÄ™ super.
jak nas nie ma w domu to włączam program ekonomiczny na 50' i na kubki / szklanki i talerzyki w zupełności starcza. 
ja choćbym bardzo chciała to mi 60 nie wejdzie (chyba że sobie podwieszę pod sufit  29.gif )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.