To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bezrobotna w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

engel6305
Mam problem. Jestem zarejestrowana w UP jako bezrobotna bez prawa do zasiłku. W czerwcu poprzedniego roku ukończyłam szkołę fryzjerską. W listopadzie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Zaniosłam zwolnienie lekarskie i wszystko było w porządku. Teraz pracownica UP poinformowała mnie, że jeżeli jeszcze raz przyniosę zwolnienie zostanę wyrejestrowana. Czy UP ma do tego prawo?
Ma.
Ale gdzie zanioslas to zwolnienie? Do pup-u? Ale po co?
moko.
Magdalenka trzeba zanosić zwolnienia lekarskie - jako niezdolność do podjęcia pracy - usprawiedliwienie! odmowy przyjęcia pracy itp.

Engel pierwszy raz słyszę, zeby wyrejetrował PUP w takim przypadku!

Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy mówi jasno: ze skreślona z listy bezrobotnych będziesz w momencie, gdy bez uzasadnionej przyczyny odmówisz podjecia zatrudnienia lub niestawienia się w odpowiednim terminie bez usprawiedliwienia się (wczesniejszego).

Skoro zanosisz zwolnienie lekarskie, stawiasz się w odpowiednich terminach to PUP nie ma prawa Cię wyrejestrować. Zadzwoń sobie do Urzędu Pracy i zapytaj na jakiej podstawie chcą Cię wyrejestrować.

Ma.
Moko. nie wiedzialam, mimo ze bedac w ciazy bylam zarejestrowana w Pup-ie....
moko.
CYTAT(*magdalenka* @ Fri, 12 Feb 2010 - 13:13) *
Moko. nie wiedzialam, mimo ze bedac w ciazy bylam zarejestrowana w Pup-ie....

ano bo to wszystko zalezy od urzędników.....
katarakta
Ja jak bylam w ciazy w Pupie to w listopadzie przedstawilam im karte ciazy i mnie zwolnili z wizyt u nich do czasu porodu. Nastepny termin mialam 3 tyg po wyznaczonym terminie porodu ale ze maluch nie chcial wyjsc i siedzial 2 tyg potem ja 10 dni w szpitalu to tatus zaniosl zaswiadczenie ze szpitala i dopiero mialam sie stawic po 4 miesiacach do nich. Bylo to 3 lata temu wiec moze sie cos zmienilo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.