To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mazda 6 kombi,diesel

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

simonav
Znajomi mają okazję kupić to autko i szukamy o nim opinii.Przeglądałam opinie na internecie i są bardzo zróżnicowane.Może któraś z Was ma taki model i może podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie i ogólnie powiedzieć co sądzi o nim,jakie ma wady,itp
Martalka
Mój tata ma Mazdę 6 kombi diesel z 2004 roku. Jeździ już nim półtora roku i nie ma na co narzekać.
Jeździł nim też mój mąż, jechał z pomorza na Śląsk i z powrotem. Samochód spalił 6,3 litra na 100km. Twierdzi (mój mąż mechanik z zawodu i zamiłowania), że auto ma dobry silnik. Mąż- pytałam przed chwilką- nie umie wymienić jakichś wad autka.
Mnie również jeździ się nim komfortowo (jako pasażerowi). Jedyne co mnie ciut nie pasuje, to wykończenie środka, jakby zbyt plastikowe, ale to jedynie kwestia estetyczna icon_wink.gif

A na co zwracać uwagę przy zakupie? Chyba na to na co zwracamy uwagę przy wszystkich samochodach: czy było "bite", jeśli tak, to czy mocno. Najlepiej wziąć ze sobą kogoś kto potrafi takie rzeczy zauważyć (np. różnice w kolorze lakieru na poszczególnych częściach karoserii, co może świadczyć o wymianie tej części, bądź naprawie blacharskiej, itp.)

simonav
A czy mogłabyś dowiedzieć się jeszcze czy np.części do tego auta są drogie,łatwo dostępne?
anita b.
CYTAT(Martalka @ Sun, 14 Feb 2010 - 22:36) *
Najlepiej wziąć ze sobą kogoś kto potrafi takie rzeczy zauważyć (np. różnice w kolorze lakieru na poszczególnych częściach karoserii, co może świadczyć o wymianie tej części, bądź naprawie blacharskiej, itp.)


Akurat różnice w kolorze lakieru przy robieniu blacharki świadczą o tym, że samochód robił mega melepeta icon_smile.gif

I odwrotnie, brak różnic nie świadczy absolutnie o tym, że samochód nie był bity, niestety

A w temacie: ponoć mazdy są jakościowo lepsze od toyot i psują się naprawdę rzadko (tak twierdzi mój mechanik samochodowy, sam właściciel mazdy). Sama głównie mazdę typuję przy wymianie samochodu w tym roku (choć ja chcę mazdę 3 i benzynę 06.gif )

celina20
Moim zdaniem pierwsze co powinien zrobić to odwiedzić w takim przypadku mechanika. Zakup auta to duże przedsięwzięcie i należy dokładnie sprawdzić czy samochód nie był uszkodzony albo nie ma żadnych ukrytych awarii. My z mężem sprawdzaliśmy autko u tego mechanika, którego zresztą polecam jeżeli jesteś z opolskiego województwa: https://autoserwis-mar-car.pl/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.