To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alkohol

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
oro
Przyznajcie siÄ™ jaki alkohol preferujecie?
Oczywiście wiem, że żadna z was absolutnie nie pije icon_wink.gif
kasiask
lubie napić się od czasu do czasu czegoś co nie jest zbyt mocne- dobrego wina, drinka, likieru. Ale tak naprawde nie potrzebuje alkoholu, żeby się dobrze bawić i często nie piję, żeby potem odwieźć znajomych do domu.
sylwiakrol
A ja bardzo lubię wypić piwo do kurczaka pieczonego mniam mniam...........Niestety robię to może raz na 3 tygodnie bo piwko bardzo tuczy icon_confused.gif
Lubię też wypić lampkę winka wieczorkiem. Uwielbiam szampana.
A koleżanka oreiro co lubi wypić? Koleżanka nie napisała icon_lol.gif
skanna
Wino białe reńskie - Spatlese, Auslese, Beerenauslese - uwielbiam.
Te znad Mozeli też mogą być.
Tylko cena w Polsce odstrasza - jak jeździłam służbowo do Niemiec, to pod siedzeniem autokaru obowiązkowo karton wina przemycałam icon_wink.gif. Teraz mam przerwę w wyjazdach (ech, jeszcze z rok), więc w barku zapasów brak, co bardzo boli i mnie i męża (jego bardziej, bo ja w ciąży i tak niewiele bym z tego skorzystała).

No i jeszcze Martini, ale koniecznie różowe.

pozdrawiam,
skanna
sammy
Ja najbardziej lubię drinki. Szczególnie jednego w którego skład wchodzi baileys, kahlua, advokat i mleko. Mniamuśne to jest. Poza tym Pasoa z sokiem pomarańczowym, blue curaso z sokiem pomarańczowym. Uwielbiam tequile z cynamonem i pomarańczą.

Ale lubię też wódkę z sokiem pomarańczowym a czasami nawet z colą.

Natomiast nie jestem miłośniczką wina i piwa. Chyba, że wino jest na prawdę pyszne. Wtedy nawet dwa kieliszki jestem w stanie wypić. Ale ostatnie takie wino trafiło się mi jakieś 4 lata temu i była to rioja.

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif
aluc
najbardziej lubiÄ™ icon_biggrin.gif :

wino - czerwone, wytrawne, ale łagodne, "okrągłe" w smaku, z wyraźnym aromatem owoców - więc raczej nie europejskie, a z Nowego Świata, chilijskie, amerykańskie, australijskie (ostatnie odkrycie), jedyny wyjątek robię dla retsiny

piwo - głównie te o dużej zawartości ekstraktu, ale lubię również "siuśki" w typie Paulanera albo takiego jednego z Kolonii (Koelsch się chyba nazywa, dają go zawsze w takich śmiesznych długich szklankach - menzurkach), nie lubię wszelkich babskich wynalazków typy Reds - brrr

likiery - Baileys, Cointreau, różne lokalne wynalazki typu fiński jagodowy albo malinowy (nie pamietam, jak się nazywa), Mirtillino z jagód - mniam mniam icon_biggrin.gif swojski adwokat tyż idzie

uwielbiam cidre i miód pitny - ale tylko dwójniak albo półtorak

uwielbiam malagÄ™, porto i sherry

nie lubię wszelkich perfum w rodzaju whisky, brandy, koniaków, nie lubię szampana (poza tym w Kir Royal, nawiasem mówiąc oprócz Martini Dry jedyny strawny dla mnie drink), nie lubię drinków, wódki już też nie wink.gif

no i co ja biedna mam zaznaczyć?
[/list]
Libi
A ja lubię piwo icon_smile.gif A z drinków gin z toniciem icon_smile.gif A jeśli nie mam wyboru to czasami nie pogardzę drinkiem z wódki ale z sokiem grejfrutowym. Czasami dla odmiany napiję się białego wytrawnego wina, bo też lubię icon_smile.gif
Oczywiście wszystko z umiarem wink.gif

Pozdrawiam
kas
Helloł icon_wink.gif w Nowym Roku!
Jesli chodzi o mnie to dobór alkoholu uzależniony jest od sytuacji.
Np. na jakimś grillu wybieram piwsko, na imprezie firmowej pijemy czystą, z mężusiem sączę sobie wino z lodem itd.
A tak naprawdę to uwielbiam Karmi i moge je pić przy każdej imprezie ! icon_wink.gif
kasia
PS. Oreiro pracujesz dla CBOP? Co dzionek - to jakiaÅ› ankietka icon_biggrin.gif
Agnisma
Zaznaczyłam "drink", ale napiję się też szampana, piwka, wódeczki(zdecydowanie wolę czystą icon_rolleyes.gif ), malibu...
Niestety(chyba), raczej nie piję, ponieważ mam uczulenie na alkohol icon_cry.gif icon_wink.gif
Libi
ojj a ja zapomniałam o szampanie icon_smile.gif Jak moglam wink.gif
Rafaelka
Najbardzij lubię wino - półwytrawne, chyba bardziej białe niż czerwone. Chardonnay albo reński riesling.
Win słodkich nie używam- chyba że mnie sąsiad swoim domowym poczęstuje icon_wink.gif .
Likiery- Baileysa, od czasu do czasu Malibu, no i od niepamiętnych czasów mam słabość do Adwokata icon_redface.gif
Piwo tylko dla towarzystwa.
Wódka, whisky - mogłyby nie istnieć
sdw
Piwo - ale tylko z sokiem, najlepiej porzeczkowym, no i Redsa

Likiery wszelakie, najbardziej kawowe, a juz uwielbiam po prostu likier Scotch Whisky, ew. moze byc tez Irish Whisky

Martini, koniecznie białe choc innymi kolorkami tez nie pogardze

Drinki od czasu do czasu, najbardziej taki co to nie wiem jak sie zwie ale zrobion jest z advocata, wódki i soku pomaranczowego+kostki lodu


Wódki nie znosze po zadna postacia. Smierdzi mi na kilometr.

A i jeszcze Jagemaister - ten mnie od jakichs dwóch lat nieodmiennie na kolana powala. Szczególnie w połaczeniu z cola i lodem.

Nie zaznaczyłam nic bo nie wiem co icon_confused.gif
grzałka
Piwo przy ognisku lub w schronisku w górach .......
Piwo w pubie, ale tam gdzie nie palą- w Gdańsku znam jeden, w Olsztynie tez jest jeden icon_biggrin.gif
Wino czerwone wytrawne- to w domu, z mężem, ale też na imprezach..
Drinków nie lubię..
SÅ‚odkich alkoholi nie znoszÄ™, brrrr, tak samo nie cierpie szampana .
Nie pijÄ…ca nie jestem wink.gif
Ale moim ulubionym napojem od którego jestem uzależniona jest woda niegazowana Żywiec icon_smile.gif
oro
CYTAT(kas)
PS. Oreiro pracujesz dla CBOP? Co dzionek - to  jakiaÅ› ankietka  :D


Nie pracuję, ale jakby mnie tam chcięli, to bym się nadawała, co? icon_wink.gif
Beata Białystok
Nie lubię wina i szampana, za to lubię likiery, piwo, wódkę, szczególnie Finlandię, czasami drinki. I co ja mam zaznaczyć? icon_rolleyes.gif
Doruśka
Koniaczek lubiÄ™ a co!
agabr
Dorusia to sie robi niebezpieczna zgodnosc gustow , koniaczek uwielbiam. Bryndza
Doruśka
Bryndza! i aniołki lubimy hi hi
Ja mam dobry koniaczek,bo mój ojciec dostaje ,a że nie pije alkoholu to mi oddaje,a że ja piję mało to mam dużo.
Jak będziesz we Wrocławiu to chodź do mnie na koniaczek!
i.
A ja nie przepadam za alkoholem, w zasadzie w ogóle nie pijam.
CrazyMary
Zaznaczyłam piwo, bo chyba jednak najczęściej, jest takie najmniej kłopotliwe, tzn. kupić, wypić wieczorem jedno piwko (no i tanio). Wino rzadziej, co nie znaczy że mniej lubię, po protu zależy od nastroju. Jeśli już to czerwone wytrawne lub półwytrawne, kiedyś wino pijałam częściej.

Wódek nie pijam, ewentualnie drinki; koniak, whisky - nie.

Likiery bardzo rzadko, głownie dlatego, ze nie wiem które dobre.
Marghe
Zimne piwo w upalne dni.
Zimne białe wino do obiadu lub kolacji (od biedy czerwone).
Jeśli drinki to raczej cierpkie (gin z sokiem grapefruitowym itp)..
unikam słodkosci
aha, Martini bianco z cytrynÄ… icon_biggrin.gif
M.
aneea
Zaznaczylam "bezalkoholowe" i sama nie wierze icon_wink.gif...
Co to sie ze mna porobilo. Czy to wogole jeszcze jestem ja?? icon_eek.gif
addera
Piwo lubiÄ™ - Carlsberga.

Wino lubiÄ™ - czerwone wytrawne.

Likiery lubiÄ™ - Baileys.

Whisky lubiÄ™ tylko jedno - Ballantines.

Ja w ogóle lubię alkohol icon_redface.gif
maja03
Piffko - i owszem - Tyskie,
Metaxunia ma ulubiona piÄ…teczka,
Whisky - black label,
W tym roku robiłam własne nalewki: wiśniówka, nalewka śliwkowa ( mówią że dobre ..... sama jeszcze nie miałam okazji napić się .... bo w ciąży to raczej nie bardzo icon_wink.gif ),
Uwielbiam również winko własnej roboty - czerwone, półwytrawne.
Monisia
Zaznaczyłam piwko ale szampana i winko też wypije wink.gif
Nie ruszę wódki i koniaku.
kasiarybka
Piwo icon_smile.gif
Dobre, zimne piwko z piankÄ….....uwielbiam icon_smile.gif
aga23
Rzadko piję alkohol, a jak już to tylko wino lub naleweczkę.
Zapach wódki mnie odrzuca, nawet drinka nie jestem wstanie wypić.
Inca2
Nie pije w ogole, naprawde. Po prostu nie lubie i nawet nie toleruje, zeby stalo u mnie w domu. W dodatku zawsze mam klopot z przepisami 'alkoholowymi', bo nigdy go nie kupuje. Jak dostaje od kogos w prezencie alkohol, na drugi dzien, albo jeszcze w ten sam oddaje go mojemu bratu, czy mamie (nie, zeby alkoholicy, ale lubie krecka w glowie od czasu do czasu, a znow tak czesto alkoholu nie dostaje).
W ogole to moja mama twierdzi, ze to dlatego, ze na studiach wypilam caly moj zyciowy limit, no a teraz i ochoty nie ma icon_eek.gif icon_eek.gif icon_twisted.gif
W czasach studenckich jednakze dominowalo dobre mocne piwko, polwytrawne winko, do kolacji z przyjacioka, ktora czarowala przecudowne rzeczy wloskie.
kas
Oreiro napisała:
CYTAT
Nie pracuję, ale jakby mnie tam chcięli, to bym się nadawała, co?


Pewnie że TAK ! icon_wink.gif

Uwielbiam wszelkie ankiety, testy itp.
Zatem Oreiro czekam na więcej icon_wink.gif
Właśnie sączaca winko Kas icon_biggrin.gif
maggii
Zdecydowanie preferuję słodkosci w kazdej postaci, alkoholowej też icon_biggrin.gif

Uwielbiam Advocata - robe go sama w domku i sama pociagam po kryjomu (czy to juz alkoholizm ???????? )
Lubię słodkie i półsłodkie winka - raczej czerwone ale i białym nie pogardze.
Bardzo lubię szampana - tylko słodkiego.
LubiÄ™ naleweczki - Tesciowa robi pyszna z aroni

Wyjatkiem wśród słodkości jest piwko - ale smakuje mi tylko pierwszy kufel icon_biggrin.gif

Nie cierpię czystego alkoholu, nie znoszę whiski, koniaków i wytrawnego wina.

Ja po prostu słodka dziewczyna jestem .... icon_lol.gif
paulinaw
blue bols + sprite - to jest to co tygryski lubia najbardziej icon_wink.gif
blaire
CYTAT(grzalka)
Piwo przy ognisku lub w schronisku w górach .......
Piwo w pubie, ale tam gdzie nie palÄ…- w GdaÅ„sku znam jeden, w Olsztynie tez jest jeden  :D  

grzałka a jaki to pub w Gdańsku? Bo my się chętnie wybierzemy.
blaire
A my najchętniej pijemy napoje bezalkoholowe, ale koniecznie gazowane.
Z piwa to chyba lech ew specjal.
Z drinków gin z toniciem (Libi, pycha, prawda?), wódka z colą, whisky z colą i lodem.
Z win to białe półwytrawne.
Szampana niecierpiÄ™.
wiola
no cóz ja tez raczej do tych niepijących sie zaliczam..
ale od czasu do czasu dobre winko, lub drink..czemu nie icon_biggrin.gif
Libi
CYTAT(blaire)
Z drinków gin z toniciem (Libi, pycha, prawda?), Z win to białe półwytrawne.


No pewnie icon_lol.gif
A winko jeśli już to też białe półwytrawne icon_lol.gif
anuÅ›
NAJbardziej lubię pić herbatkę. Nie mogłabym żyć bez herbaty, uwielbiam zwykłą, czarną, dość mocną oraz czarne herbaty z dodatkami Demmers Teahouse icon_smile.gif

A tak CZASAMI mogę napić się likieru (Amarula, Baileys, Kahlua... z mlekiem) albo dobrego, półsłodkiego białego winka.
Drinki (w których mój mąż nie czuje alkoholu hihi) )pijam sporadycznie ale się zdarza....
Piwko icon_smile.gif ale tylko dobre (Carlsberg albo mało piwny icon_wink.gif Redds i Gingers Beer)

Koniaku, whisky, ginu, wódki (tę czasem do drinków) nie pijam ani ani...

A szampana nie lubiÄ™ icon_sad.gif
Bimij
Lubię - w zależności od okazji:
- szampana ( słodkiego )
- piwa babskie icon_wink.gif
- adwokata ( i drinki z nim )
- czasem drinka ...
Aha ... uwielbiam takie coś z sokiem pomarańczowym - chyba pasoa ... szwagierka obdarowała imieninowo ...
Ale piję b. rzadko i tylko w domciu, bo na imprezach lub raczej po spełniam się jako kierowca icon_lol.gif
I mam raczej słabą głowę ... także ... icon_rolleyes.gif

A piłyście kiedyś "wściekłego psa" ?
Libi
CYTAT(Bimij)
A piłyście kiedyś "wściekłego psa" ?


A co to jest icon_question.gif
Może się skuszę.. wink.gif
oro
CYTAT(Libi)
CYTAT(Bimij)
A piłyście kiedyś "wściekłego psa" ?


A co to jest icon_question.gif
Może się skuszę.. icon_wink.gif

Oj piłam, jeszcze na studiach się że tak powiem lekko skułam icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Jest to wódka + tabasco
Libi
Oj to już na pewno nie spróbuję, bo nie przepadam za wódką.... szkoda icon_wink.gif
KM
Zaznaczyłam piwo icon_smile.gif W Sylwestra skusiłam się na łyk szampana za którym nie przepadam. Nie pogardzę likierem, trójniakiem, winkiem wytrawnym lub dobrym drinkiem (wściekłego psa do takich nie zaliczam). icon_confused.gif
Ale na razie dla mamy, która karmi pozostaje Karmi...
Bimij
"Wściekły pies":
sok malinowy, wódka plus kilka kropel tabasco ...
w takiej kolejności się wlewa i całość pije od razu ...
Skusiłam się tylko raz icon_rolleyes.gif ale mąż zachwycony icon_lol.gif
Mika
Piwo może być,za Advocatem przepadam,no i jeszcze Martini z cytryną i lodem,za nic w świecie nie wypiję czystej wódki-od samego zapachu mnie trzącha.Dziś to już w ogóle-po tym jak mąż mi pod nosem Napoleona smrodziucha pił icon_mad.gif
Marghe
Wsciekły pies = teraz polska + tabasco.. czyli do małego kieliszka wlewamy syrop malinowy, wódkę (pól na pół) i kilka kropelek tabasco - całośc powinna sie ułozyc warstwami.. (nie należy mieszać). Jesli wodka dobra to nastepnego dnia brak kaca. Wiem , bo piłam icon_biggrin.gif .
M.
Libi
Marghe a jak to smakuje i jakie sÄ… skutki uboczne icon_question.gif wink.gif A jakie zalety icon_question.gif
Marghe
Libi, pilam toto pierwszy raz i polubiłam. A muszę zaznaczyc ,ze samej wodki nie lubię.
Najpierw czujesz wódkę, potem spływa syrop malinowy, który łagodzi smak wódki.. na koncu czuć płomienie icon_biggrin.gif (w zależności od ilości tabasco - ja lubie dużo - czyli 3 krople icon_biggrin.gif ).
Zalety - ciekawy smak + lekki rausz icon_biggrin.gif
Skutkow ubocznych - brak .. ale ja sie wódką nie upijam.. na mnie wino białe działa...
M.
Libi
Marghe tak mnie zachęciłaś, że przy najbliższej okazji spróbuję icon_wink.gif
Marghe
Libi, tylko pamiętaj to ma byc syrop (taki gęsty, do rozcienczania wodą) nie sok. I lej pomalenku, po ściankach, żeby sie wodka z sokiem nie wymieszała, całośc ma byc biało czerwona (stąd Teraz Polska icon_biggrin.gif).. niestety unoszace sie na syropie kropelki tabasco estetycznie nie wygladaja.. takie robale hehe.
M.
snupek
Wodka z cola
wino biale polslodkie
piwo wylacznie prawdziwe , zwykle tzn normalne tzn nie strong , nie reds , nie lemon , nie z sokiem...
nie jestem zbyt wymagajaca.
A moja mam uwielbia wscieklego psa ja za to nienawidze.
Bimij
CYTAT(Libi)
Marghe tak mnie zachęciłaś, że przy najbliższej okazji spróbuję icon_wink.gif


Libi to napisz po spróbowaniu ... jak było icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.