To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Program do nauki włoskiego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

monte
Za trzy miesiące z kawałkiem jadę do Włoch, gdzie przez tydzień będę spędzać czas w poniekąd rodzinnym gronie (moja szwagierka wżenia się we włoską rodzinę) z ludźmi, którzy w dużej mierze nie mówią po angielsku. Jadę we własnym towarzystwie, niby nie muszę tak z nikim szczególnie konwersować, ale pomyślałam sobie, że może warto liznąć choć trochę ten włoski bo język niebrzydki i zawsze się jeszcze w przyszłości przydać może.

W związku z powyższym mam pytanie, czy któraś z Was miała do czynienia z jakimś sensownym programem do nauki tego języka? Absolutnie od podstaw, dla osoby, której nauka języków nie przychodzi łatwo 29.gif , z nastawieniem na luźne konwersacje (oczywiście w ograniczonym z konieczności zakresie będę się mogła ich nauczyć), no i patrząc na ten krótki czas, który mi został oraz noworodka w domu. icon_wink.gif

Co mogłybyście polecić?
Graz
ja znam jeden - program nazywa sie 'Marghe" icon_smile.gif
cydorka
o tak to jest genialny program
teoria w połączeniu z ćwiczeniami praktycznymi icon_smile.gif
myślę, że godny polecenia
cyd
monte
Nie wątpię, zwłaszcza, że mi jako pierwszy przyszedł do głowy. icon_smile.gif
Tyle, że mam potrzebę pobierać nauki w rozmaitych porach, w wolnej chwili (czyli głównie w środku nocy) i na pewno nie dam rady umawiać się w tej sprawie z Marghe.
Choć nie przeczę - bardzo bym chciała.

Może któraś z Was zna program nieco mniej spersonalizowany za to bardziej chodzący na PC. icon_wink.gif
cydorka
CYTAT(monte @ Thu, 18 Feb 2010 - 18:22) *
Nie wątpię, zwłaszcza, że mi jako pierwszy przyszedł do głowy. icon_smile.gif
Tyle, że mam potrzebę pobierać nauki w rozmaitych porach, w wolnej chwili (czyli głównie w środku nocy) i na pewno nie dam rady umawiać się w tej sprawie z Marghe.
Choć nie przeczę - bardzo bym chciała.

Może któraś z Was zna program nieco mniej spersonalizowany za to bardziej chodzący na PC. icon_wink.gif


Małgosia już wróciła zapukaj do niej ona pewnie ma i w tej materii dobre rozeznanie
cyd
marghe.
Cyd, Ty za bardzo we mnie wierzysz.
Rozeznania nie mam żadnego, niestety.
Przykro mi, nie pomogÄ™ icon_sad.gif
Ciocia Magda
Monte, jak znasz dobrze angielski to polecam Ci to. Korzystałam już z kursu francuskiego i hiszpańskiego tego gościa - uczy naprawdę podstaw komunikacji wakacyjnej - żadnej odmiany przez osoby, tylko "ja" i forma grzecznościowa. Nie robi się ćwiczeń, ani nie wkuwa słówek - tylko słuchasz i w odpowiednich momentach wciskasz pauzę, żeby odpowiedzieć na pytania. Tyle tylko, że facet bazuje na podobieństwach danego języka do angielskiego, no i wszystko wyjaśnia po angielsku.
użytkownik usunięty
Monte ja miałam lektorat z włoskiego na studiach i uczył nas najprawdziwszy Włoch icon_wink.gif a korzystał z jakieś takiej książeczki Włoski w 4 tygodnie. Powiem Ci, że jakoś do głowy wchodziło nawet https://www.gandalf.com.pl/b/wloski-w-4-tyg...urs-podstawowy/

monte
Dzięki, ale nie znam aż tak dobrze angielskiego, żeby na nim bazować podczas nauki innego języka. Pogadać przez tydzień na weselu, to proszę icon_wink.gif ale, żeby się wspomóc edukacyjnie - nie sądzę.

A może znacie, któryś z tych programów (niekoniecznie język włoski, z tego co wiem wydają cale serie)?
Lingua Match, PONS, PWN?
Mogło by być i Tell me more, ale to chyba zbyt obszerny materiał.

Marghe, fajnie Cię znów widzieć. icon_smile.gif

EDIT: dzięki Jully, lecę się przyjrzeć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.