To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Metoda nauki alfabetu i czytania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gozar
Kilka tygodni temu podczas oglądania DD tvn pojawił się temat nauki literek przez przedszkolaki. Niestety w tym czasie zajęło mnie czymś dziecko i słyszałam jedynie po łebkach. Otóż z tego co zdołałam usłyszeć to to że obecnie propagowana jest nowa metoda nauki alfabetu, mianowicie nie przez naukę poszczególnych literek , a przez naukę całych wyrazów od razu. Naukę zaczyna się od np. takiego słowa jak imię dziecka. I stopniowo sprowadza się inne wyrazy. Podobno dzięki tej metodzie dzieci zdecydowanie lepiej później czytają i lepiej rozumieją tekst. Nie wiem czyja to metoda, bo nie dosłyszałam tego icon_wink.gif
Pomóżcie mi dojść do tego czyja to metoda icon_smile.gif Wiecie coś więcej o tej metodzie? Stosowaliście?
kociek
gozar chyba chodzi Ci o odmienna nauke czytania według Ireny Majchrzak. Duzo inf jest w necie na ten temat.
Pozdrawiam.
grzałka
e, to żadna nowość, sama się tak nauczyłam czytać - czytanie globalne to metoda stara jak świat icon_wink.gif i dużo łatwiejsza i skuteczniejsza niż typowa analiza poprzedzająca syntezę








ale się powymądrzałam na nieznane mi tematy, teraz wiem, co czują laicy piszący o leczeniu i diagnostyce boreliozy 06.gif
tissaia
Mi to wyglÄ…da na czytanie globalne Glena Domana... lub na wspomnianÄ… Majchrzak.
madika
CYTAT(kociek @ Mon, 22 Feb 2010 - 20:04) *
gozar chyba chodzi Ci o odmienna nauke czytania według Ireny Majchrzak. Duzo inf jest w necie na ten temat.
Pozdrawiam.




odimiennÄ… icon_wink.gif
Olivvv
ja w ten sposób uczyłam moją córeczkę.
Jest teraz w zerówce i czyta znacznie lepiej niż jej rówieśnicy.
Więc metodę polecam icon_smile.gif
gozar
CYTAT(Olivvv @ Thu, 04 Mar 2010 - 23:19) *
ja w ten sposób uczyłam moją córeczkę.
Jest teraz w zerówce i czyta znacznie lepiej niż jej rówieśnicy.
Więc metodę polecam icon_smile.gif

Mogłabyś mi powiedzieć coś więcej na ten temat? Sama uczyłaś czy dziecko uczęszczało na jakieś zajęcia? Jeśli sama to w jaki sposób rozpoczęłaś naukę? W jakim wieku było wtedy dziecko?
renek35
Moja corka była objęta takim nauczaniem od 3 roku życia w przedszkolu ...najpierw wprowadza się imona dzieci (każde nosiło etykietkę) i na tym etap pierwszy się zakonczyl ale przychodząc do 4 latków dzieci potrafiły się nazwać po imieniu i nawet kilak z nich napisaćicon_smile.gif Później wprowadzano nazwy własne przedmiotów itd .... na końcu były to już proste zdania....
Szczerze powiem, ze moja córka nie miała problemów z czytaniem i uwielbia to - będąc w 4 klasie wszystkie lektury przeczytała już we wrześniu a teraz nie możemy jej odpędzić od innych książek - sagę ZMIERZCH czyta już drugi raz a kto ją zna wie że książki są dość pokaźne - pedagog w szkole uznała że czytając książki moja corcia jest ponad wiek dojrzała co odbijasię niestety na kontaktach koleżeńskich bo woli książki od spotkania z przyjaciółką.....icon_smile.gif

Ale się rozpędziłam - polecam czytanie globalne - sprawdza sięicon_smile.gif

Metoda podobna dość do Domana - Domanem uczyłam starszą niepełnosprawną córkę też się sprawdził (literki są o wiele większe i czerwone)
~anula~
U mojej Młodej w zerówce aktualnie jest stosowana ta metoda. Np. zasady fajnie opisane są TU. Akurat w jej przypadku sprawdziła się rewelacyjnie. Idąc do zerówki potrafiła tylko czytać i pisać własne imię, pod koniec października czytała już bez większych zacięć w zasadzie wszystko, łącznie ze zwrotami typu "gabinet stomatologiczny", co proste nie jest 29.gif . Szczerze mówiąc, była w szoku widząc efekty.
agabr
CYTAT(grzałka @ Mon, 22 Feb 2010 - 18:51) *
e, to żadna nowość, sama się tak nauczyłam czytać - czytanie globalne to metoda stara jak świat icon_wink.gif i dużo łatwiejsza i skuteczniejsza niż typowa analiza poprzedzająca syntezę
ale się powymądrzałam na nieznane mi tematy, teraz wiem, co czują laicy piszący o leczeniu i diagnostyce boreliozy 06.gif

Gozar o Domanie bylo watkow wielu :)wrzuc w wyszyukiwarke .A ja sobie Grzalke przemadrzala tu poadoruje icon_smile.gif.b
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.