To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Fotelik 15-36 kg

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
pati.n
Tak mnie wzięło i się zastanawiam, czy foteliki tego rozmiaru rozkładają się do pozycj półleżącej? Wiecie o co mi chodzi tak jak te 9-18 kg icon_smile.gif
Ma ktoÅ›? Uzywa? Sprawdza siÄ™?
Mika
nie
nie rozkładają się tak jak te 9-18
można jedynie odchylać oparcie o ile masz możliwość regulacji oparcia w samochodzie
i nie będzie to tak głęboka półleżąca pozycja
Agga
Ale są jeszcze foteliki 9-25 kg i one się rozkładają. My taki mamy i myśle że Natalka jeszcze z rok-dwa napewno w nim pojeździ. Często jeździmy w dalekie trasy i zależało nam aby kupić taki co się rozkłada,bo ona odrazu pada w aucie.
Mika
może to zależy od firmy ale mierzyłam taki, do 25kg to on na bank nie starczy,bo wielkościowo jest taki jak 9-18 jak nie mniejszy/węższy w środku
wszystkie które mają skorupę jak Tufifi,4baby czy Coneco Zenith są wśrodku węższe jak Maxi Cosi Priori 9-18
Jasiek już 2 lata temu w takim się nie mieścił nie mówiąc o tym,że do dziś nie waży 25kg icon_wink.gif
pati.n
Agga a jaki masz?
Agga
Ja mam taki https://www.allegro.pl/item919640460_foteli...ja_24h_gls.html i jeśli chodzi o rozmiary to narazie jest dobry. Natalka waży 16 kg i ma 101 cm wzrostu.Dodam że do tej pory jeździ z tymi pasami i spokojnie mieści się w nim w zimowej kurtce. Te pasy można wyjąć i zapiąć go normalnym pasem,ale na razie nie widzę potrzeby demontowania tych pasów. My kupiliśmy go z myślą o dalekich trasach, bo jak jedziemy te 6-12 h, to żeby miała w miarę wygodny i mogła się przespać.
pati.n
fajny i nie drogi 03.gif
asiula25
CYTAT(pati.n @ Wed, 24 Feb 2010 - 21:32) *
fajny i nie drogi 03.gif

Zgodze się że fajny mam podobne ale jak dla mnei za drogi ja dałąm za swoje 150 zł/szt czy jakos tak
.uzytkownik.usuniety.
A który teraz najwyżej w rankingu jeśli chodzi o bezpieczeństwo? Cena i wygląd to jeszcze nie wszytko...

K

P.S. Temat i mnie żywo dotyczy. Potrzebny mi taki dla Pyzatego. Moje typy to: Romer Vip, Maxi Cosi Rodi (nieustająco) a przed chwilą znalazłam Cybex Solution X i ten strasznie mi się podoba. Ktoś zna to cudo?
pati.n
Zwierzo. ja miałam maxi cosi 0-13 i 9-18, lubię tą firmę, ale tania nie jest niestety. A ile to cudo kosztuje?
Agusek
ja mam cybexa od 3 lat może 4?? Ala zadowolona. Jeszcze dłuuugo pojeździ 06.gif

Rodzina każe mi ja na podstawkę dawać, bo już "nie trzeba" 37.gif
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(pati.n @ Mon, 01 Mar 2010 - 13:59) *
Zwierzo. ja miałam maxi cosi 0-13 i 9-18, lubię tą firmę, ale tania nie jest niestety. A ile to cudo kosztuje?


Jak dobrze poszukać to po 500. Wszystkie z w/w mniej więcej ta sama półka.

K



pati.n
To kupujcie i zdjacie relacje icon_smile.gif ja mam jeszcze czas to poczekam na opinie icon_smile.gif
joa133
polecam 9-25kg są rozkładane ... mamy taki fotelik jak pokazała Agga 06.gif
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(joa133 @ Mon, 01 Mar 2010 - 15:12) *
polecam 9-25kg są rozkładane ... mamy taki fotelik jak pokazała Agga 06.gif


No, 9 - 25 to i my mamy.... Ale taki patent jest do niczego. Póki fotelik służy razem z własnymi pasami - wszystko OK ale kiedy przechodzi się na pasy samochodowe - nie można go już rozkładać do leżenia. Przynajmniej w naszym Playu tak jest. Kiedy Leonek był mały - to jeszcze uchodziło bo siedziałam obok niego i trzymałam mu opadającą głowę, ewentualnie dbałam by zawsze miał ten rogal do spania. Teraz jest ich dwóch i nie jeżdżą samochodem ze mną. Jeżdżą z obcą kobietą, która pewnie nie będzie o nich dbała aż tak... Ze zrozumiałych względów.

K
Agusek
a ja Emilce lat 5 rozkladam Playa do lezenia bez problemu. Dlatego tak trudno mi z niego zrezygnować. w zeszłe wakacji do Hiszpanii i z powrotem jechaliśmy i nie bylo problemu.

Dlaczego nie można ?
szantrapa
My mamy dla Oli concorda lift evo 15-35 . Droooogi masakrycznie ale ja kupowałam jakoś w listopadzie czy grudniu 2008 to wtedy były wyprzedaże rocznika 2008 i były sporo taniej. On się odchyla lekko, nie rozkłada jak te 9-18 ( Lu ma maxi cosi staruszka po Olce 9-18). Powiem tak, szukałam kilka miesięcy, macałam, sadzałam dziecko, żaden z tych , które braliśmy pod uwagę nie jest tak miękki, wygodny dla dziecka na długą podróż, dla mnie concord to fotel dyrektorski icon_wink.gif i juz zbieram kasę na kupienie jesienią takiego samego dla Lu. Bardzo polecam, naprawdę icon_smile.gif

Orinoko
CYTAT(Zwierzo. @ Sat, 27 Feb 2010 - 21:15) *
A który teraz najwyżej w rankingu jeśli chodzi o bezpieczeństwo? Cena i wygląd to jeszcze nie wszytko...

K

P.S. Temat i mnie żywo dotyczy. Potrzebny mi taki dla Pyzatego. Moje typy to: Romer Vip, Maxi Cosi Rodi (nieustająco) a przed chwilą znalazłam Cybex Solution X i ten strasznie mi się podoba. Ktoś zna to cudo?


Zwierzo, my mamy Cybexa od roku, co Cie w nim interesuje? Pytaj 06.gif
okko
Zwierzu i inne kobitki
Ja nieustannie reklamuje- powinni mi chyba za to płacic 29.gif

Jane Indy Plus- do 36 kilogramów- rosnący w góre i w szerz i ma wyciagene siedzenie- w sensie ze rozkłada sie do półlezenia- i co wazne mozna to zrobic nie wyciagajac dzieciecia z fotelika jak zasnie.
Kuba jezdzi w nim juz 3 lata i pojezdzi jeszcze pewnie bo on lubi spac w aucie.
Eta
My mamy Cybexa, dla mnie priorytetem było to, jak wypada w testach zderzeniowych. Odchyla się razem z fotelem. To najlepszy fotelik jaki mieliśmy, ale Olimpia jest raczej drobna, nie wiem czy takiemu szerszemu w ramionach dziecku byłoby w nim wygodnie.
okko
No własnie- dla nieco mniej drobnego dziecka Indy jest super- bo te boczne czesci sie rozszerzają- równiez te boczki w zagłowku sa regulowane.
I według mnie odchylanie z fotelem jest mniej wygodne- bo z przodu owszem mozliwe do zastosowania ale z tyłu?

Mika
CYTAT(okkko @ Tue, 09 Mar 2010 - 17:27) *
No własnie- dla nieco mniej drobnego dziecka Indy jest super- bo te boczne czesci sie rozszerzają- równiez te boczki w zagłowku sa regulowane.
I według mnie odchylanie z fotelem jest mniej wygodne- bo z przodu owszem mozliwe do zastosowania ale z tyłu?


ja mam samochód z fotelami odchylanymi również z tyłu icon_wink.gif
do nich najlepsze są wlaśnie te foteliki które mają "płynny" i nieograniczony odchył
bo różne fotele będa miały różny zakres rozkładania
okko
A widzisz Mika ja mam "normalny" a nie wypasiony samochód icon_wink.gif

A akurat nasz fotelik to ja moge nie wstając z fotela kierowcy pociagnac za dolna czesc i jest juz w pozycji półleżacej.
Ale oczywiscie co kou bardziej pasuje.

Ja sprawdziłąm ten i jestem jego zwolenniczka- dlatego polecam- i musze powiedziec ze kilka osób ktore u nas obejrzało to sie zdeydowało
Mika
nie wypasiony -normalny mini van icon_wink.gif
też myślalam nad tym fotelkiem (dystrybutor ma siedzibę koło mnie)
albo Sunshine Kids Monterey isofix -tylko tego nie znam
GaGa7
My zakupiliśmy w zeszłym roku fotelik CONECO ZENITH SEA w kategorii wagowej 9-25kg z rozkładanym regulowanym oparciem.
Super sprawa. Bardzo wygodny na dalekie trasy. Jeden ruch ręką i fotelik w pozycji poziomej gotowy do lulania naszego Stasia.
Polecam każdej mamusi.
Monika 78
też obecnie szukamy i pod względem bezpieczeństwa to chyba ten
be safe izi up x2 np tu https://www.smerfland.pl/p-2292-fotelik_sam...66___paski.html
sprawdzany na fotelik.info
rysa154
my mamy roemer z isofixem 15-36kg, jest super! foteliki z tej kategorii rozkladaja sie,ale jesli odsuniesz od fotela,wszystkie maja przeciez ruchome plecy! gerard jezdziw concordzie i ten rowniez sobie chwale,ale isofix jest naprawde rewelacyjny jesli chodzi o bezpieczenstwo,przyczepiasz fotelik i masz pewnosc ze nigdzie sie nie przemiesci,a foteli z linku powyzej nie znam,ale widzialam ze ta firma jeden wycofuje ze wzgledu na to ze pasy byly zle zrobione 37.gif
okko
Tak isofix jest super chyba ze sie ma toyote yaris jak ja do której da sie wpiac tylko fotelik ich z isofixem no nawet w serwisie próbowali i nie dali rady. 21.gif
Do innych aut wpina sie normalnie.
gosiagosia
my kupilismy niedawno taki 9-36kg i zalezalo nam wlasnie, zeby sie rozkladal i rozklada sie.
Zelda
CYTAT(okkko @ Tue, 09 Mar 2010 - 14:54) *
Zwierzu i inne kobitki
Ja nieustannie reklamuje- powinni mi chyba za to płacic 29.gif

Jane Indy Plus- do 36 kilogramów- rosnący w góre i w szerz i ma wyciagene siedzenie- w sensie ze rozkłada sie do półlezenia- i co wazne mozna to zrobic nie wyciagajac dzieciecia z fotelika jak zasnie.
Kuba jezdzi w nim juz 3 lata i pojezdzi jeszcze pewnie bo on lubi spac w aucie.

okkko a od ilu kg on jest?
ja włąśnie zastanawiam się nad kupnem do Polski fotelika dla Olka lub Hani;Hania ma maxi cosi priori xp ten do 18 kg,ale Olusiowi musze teraz jakiś kupić więc zastanawiam się czy jemu nie dac tego Hani bo Olek już waży 10 kg ,a Hani nie kupić nowego,tylko te większe sa od 15 kg a ona ma niecałe 13 na razie,ale może do sierpnia więcej będzie ważyć
Zelda
CYTAT(Orinoko @ Tue, 09 Mar 2010 - 10:49) *
Zwierzo, my mamy Cybexa od roku, co Cie w nim interesuje? Pytaj 06.gif

orinoko a który masz?
ja taki znalazłam
https://allegro.pl/item997874681_fotelik_cy...g_9m_12lat.html
albo taki
https://allegro.pl/item997944176_cybex_solu...fix_wys_0z.html
"fajne" sÄ… te foteliki?
który lepiej kupić dla niespałna 3 latki?
gozar
My kupiliśmy dla Poli Cybexa Solution X. Jak na razie jesteśmy zadowoleni. Przede wszystkim patrzyliśmy na to jak wypadł w testach. Myślę że to był dobry wybór.
Mika
a czy ktoÅ› ma Sunshine Kids Monterey z isofixem?
miałam w planach "na później" ale małż się z kolegą dogadał,że wezmą naszgo Priori i muszę się sprężyć z zakupem nowego
Zelda
CYTAT(gozar @ Mon, 26 Apr 2010 - 07:05) *
My kupiliśmy dla Poli Cybexa Solution X. Jak na razie jesteśmy zadowoleni. Przede wszystkim patrzyliśmy na to jak wypadł w testach. Myślę że to był dobry wybór.

ja włąsnie nie wiem co mam zrobić;mam jedne dla Hani maxi cosi priori xp n jest chyba do 18 kg,i musze mieć jak wrócę drugi nowy dla Olusia ,on wazy już 10kgwięc nie wiem czy jemu kupic ten cybex pallas a Hania będze mić ten który ma,czy jemu dac ten Hani a Hani kupić ten który Ty masz ,tylko że on jest do 15kg a Hani ma koło 13kg na razie..
Gozar a ten fotelik ma swoje pasy??
Agusek
Cybex dla 10 kg 9 miesięcznego malucha 37.gif

nie , no nie nadaje się.... Mam cybexa i wsadziłam tam czterolatkę dopiero icon_wink.gif bez własnych pasów to naprawdę strach i mały więcej spi icon_wink.gif

gozar
CYTAT(maja2006 @ Tue, 27 Apr 2010 - 04:56) *
ja włąsnie nie wiem co mam zrobić;mam jedne dla Hani maxi cosi priori xp n jest chyba do 18 kg,i musze mieć jak wrócę drugi nowy dla Olusia ,on wazy już 10kgwięc nie wiem czy jemu kupic ten cybex pallas a Hania będze mić ten który ma,czy jemu dac ten Hani a Hani kupić ten który Ty masz ,tylko że on jest do 15kg a Hani ma koło 13kg na razie..
Gozar a ten fotelik ma swoje pasy??

Faktycznie masz taki rozstrzał wiekowy i wagowy dzieci, że sama zastanawiałabym się z tymi fotelikami. Bo trochę bez sensu jest kupować fotelik dla syna jak mógłby mieć za chwilę po córce. Ja Polę przełożyłam jak miała ok 2,7 lata. Ale ona ważyła już ok 16 kg. Moim zdaniem najlepiej idź do sklepu i przymierz córkę do fotelika. Będziesz widziała czy nie jest za mała. Chyba że ona w ogóle drobniutka i niska jest ...nie wiem. Poza tym Olek waży 9 kg, co pozwala mu jeździć jeszcze w foteliku 9-13 kg. Spróbuj przeciągnąć trochę moment przełożenia go do większego fotelika. Mała przez ten czas zwiększy swoją wagę.
A fotelik nie ma swoich pasów.

Agusek - źle zrozumiałaś maję.
Zelda
z tego co wyczytałam to cybex jest od 9-36 kg,https://allegro.pl/item1001976296_cybex_pallas_2010_9_36_kg_wysylka_gratis_od_reki.html
więc jak najbardziej odpowiedni dla Olka,za 4 miesiace pewnie koło 12kg będzie ważył
nie ma mnie teraz w Polsce ,będę dopiero za 4 miesiące,więc muszę wybrać fotelik przez internet;Olek miał przed wyjazdem maxi cosi cabrio ale już się w nim nie mieścil,jest bardzo długi i ogólnie pulchny;jak oboje jadą w wózku dla bliźniąt to wszyscy myślą że bliźniakami są 29.gif
Hania jest raczej drobna ma okolo 13kg i 89cm
tutaj oboje mają te większe,nie wiem jakiej firmy,ale Oluś ma zamontowany tyłem do kierunku jazdy
szantrapa
CYTAT(maja2006 @ Tue, 27 Apr 2010 - 02:56) *
ja włąsnie nie wiem co mam zrobić;mam jedne dla Hani maxi cosi priori xp n jest chyba do 18 kg,i musze mieć jak wrócę drugi nowy dla Olusia ,on wazy już 10kgwięc nie wiem czy jemu kupic ten cybex pallas a Hania będze mić ten który ma,czy jemu dac ten Hani a Hani kupić ten który Ty masz ,tylko że on jest do 15kg a Hani ma koło 13kg na razie..



U nas jest 18 miesięcy różnica wieku . Ola jak się Lusia urodziła, jeździła w maxi cosi priori a Laurusia w 0-11. Jak Lu miała 8-9 miesięcy przesiadła się w Olkowy maxi cosi a Ola dostała concorda lift evo 15-35. Tyle tylko, że już dwuipółletnia Lu w maxi cosi praktycznie się nie dopina, więc szykujemy się na drugiego concorda.
Zelda
CYTAT(szantrapa @ Thu, 29 Apr 2010 - 15:09) *
U nas jest 18 miesięcy różnica wieku . Ola jak się Lusia urodziła, jeździła w maxi cosi priori a Laurusia w 0-11. Jak Lu miała 8-9 miesięcy przesiadła się w Olkowy maxi cosi a Ola dostała concorda lift evo 15-35. Tyle tylko, że już dwuipółletnia Lu w maxi cosi praktycznie się nie dopina, więc szykujemy się na drugiego concorda.

z tego co pisałaś obie ważą podobnie mimo róznicy wieku 06.gif
nie wiem sama co zrobić
szantrapa
CYTAT(maja2006 @ Fri, 30 Apr 2010 - 21:54) *
z tego co pisałaś obie ważą podobnie mimo róznicy wieku 06.gif
nie wiem sama co zrobić



Ważyły podobnie, jeszcze zimą. Teraz ważone z tydzień temu i Ola waży 20 a Lusia 17. Więc obie mogą jeździć już 15-36.

edit: U nas problem jest innego rodzaju. W zasadzie Lu już zeszłego lata, nie mając dwóch lat wagowo pasowała do 15-35 ale wzrostem nadal nie bardzo pasuje do Olkowego concorda, dlatego wstrzymuję się z tym, no ale ważąc 17 kilo naprawdę w maxi cosi 9-18 już jest jej tragicznie niekomfortowo.

szantrapa
CYTAT(Mika @ Mon, 26 Apr 2010 - 08:47) *
a czy ktoÅ› ma Sunshine Kids Monterey z isofixem?
miałam w planach "na później" ale małż się z kolegą dogadał,że wezmą naszgo Priori i muszę się sprężyć z zakupem nowego



Mika, kupiłas fotelik? Na co się zdecydowałaś?

Podnoszę wątek bo chyba muszę na gwałt kupić dla Lu fotelik. Teraz, nie jesienią kiedy będzie wyprzedaż rocznika 2010. A 6 stów na concorda nie mam 37.gif więc rozważam inne możliwości.

Aha, mam jeszcze pytanie o isofix. Jesli w moim aucie go nie ma ( chyba, ja się nie znam a A. nie jest zainteresowany) to czy można go jakoś samemu zrobić? Zamontować? Ktoś coś wie?
Mika
jeszcze nie kupiłam
oglądałam filmy i ten isofix to jakaś lipafix icon_wink.gif
znaczy fotelik spokojnie nada się do samochodu bez isofixa -nie jest na metalowych uchwytach tylko ma teśmę z hakami -kto ma ten zakłada,kto nie ten nie
tak mnie to wkurzyło,że Anton nadal jeździ w Priori icon_lol.gif
poza tym modele amerykański i europejski się różnią -pytanie jak to się ma do jakości

Magda -jak nie masz isofixa to nie ma co go instalować -raz,że to koszt,dwa-nie do wszystkich modeli są,trzy-"uniwersalne" przykręcane belki jednak nie będą tym samym co spawane
lepiej kasę przeznaczoną na isofix dołożyć do fotelika icon_wink.gif

teraz to pisząc doszło do mnie,że prawdę mówiąc i ja nie powinnam tego isofixa brać,bo co z tego,że w moim samochodzie jest jak w męża nie
w tym wypadku Monterey byłby najlepszy -u mnie można zahaczyć,w drugim można taśmy schować
chyba,że znajdę twardy isofix który się schowa/skada
szantrapa
CYTAT(Mika @ Wed, 26 May 2010 - 08:45) *
tak mnie to wkurzyło,że Anton nadal jeździ w Priori icon_lol.gif



A ile on waży? Anton znaczy icon_smile.gif Bo w szoku jestem głębokim. Ola już od półtora roku jeździ w concordzie, a nasz priori po dwójce dzieci ma takie dziury w tapicerce, że rozpada się na moich oczach, pomijam, że Luśka w letnich rzeczach ma już problem z zapięciem a nogi ma tak powyginane z powodu braku miejsca na wyprostowanie, że muszę skrócić jej męki icon_smile.gif. No a Luśka ma 2.5 roku icon_biggrin.gif

Nie wiem, nie wiem sama co robić, jeśli chodzi o Luśkę, to wybrała sobie 37.gif ten fotelik , pewnie dlatego, że różowy 37.gif , ale nie wiem nic na jego temat a że to ma być fotelik na najbliższe 9 lat, to naprawdę zależałoby mi na tym, żeby był i bezpieczny i wygodny. I im więcej czytam tym bardziej nie wiem.
Mika
Anton z tych wypasionych inaczej icon_lol.gif waga w granicach 15-16kg icon_wink.gif
nasz fotelik wygląda nadal jak nówka sztuka nie śmigana icon_lol.gif

dobry fotelik wybrało Twoje dziecię
Skanna od lat poleca tÄ™ firmÄ™ icon_biggrin.gif
szantrapa
edit: zrobiłyśmy ściepę rodzinną icon_biggrin.gif i zamówiłyśmy jednak concorda lift evo pt czyli takiego samego jak Oli. Jutro ma być icon_smile.gif
Choco.
CYTAT(Mika @ Mon, 26 Apr 2010 - 10:47) *
a czy ktoÅ› ma Sunshine Kids Monterey z isofixem?
miałam w planach "na później" ale małż się z kolegą dogadał,że wezmą naszgo Priori i muszę się sprężyć z zakupem nowego

Miko- od miesiąca Michał w takim jeździ. Byłam zdecydowana na maxi cosi priori ale sprzedawca nas przekonał właśnie do tego. Podobało mi się, że można regulować też szerokość boków, co jest ważne np. zimą gdy dziecko jeździ w kurtce. Plus dla mnie to także fakt , że plecki mu się nie pocą tak jak w poprzednim foteliku. Póki co nie mamy auta z isofixem więc nie mogę się wypowiedzieć o tej funkcji. Cena bardzo przyzwoita i wyniki w testach również. Jesteśmy zadowoleni.
skanna
CYTAT(Mika @ Wed, 26 May 2010 - 10:02) *
dobry fotelik wybrało Twoje dziecię
Skanna od lat poleca tÄ™ firmÄ™ icon_biggrin.gif



Potwierdzam, polecam bardzo icon_smile.gif I wiem, że te, którym poleciłam, również zadowolone icon_smile.gif
pati.n
podbijam temat bo musze kupić - jakieś nowe sugestie?
buniaaa
pati.n My szukaliśmy, szukaliśmy i mamy wkońcu taki :
https://allegro.pl/fotelik-samochodowy-care...1330938882.html
Jest obszerny ale nasz prawie 5latek swobodnie sobie w nim siedzi i jeszcze trochę w nim pojeździ a najważniejsze, że jak nam przyśnie to głowa mu nie kiwa się i nie leci do przodu bo poprostu go rozkładamy.
pati.n
bunia tak fajny, ale on testów zderzeniowych chyba nie miał robionych, co?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.