To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

I co by tu poczytać??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monique
No właśnie, macie jakieś swoje ulubione książki albo czytałyście ostatnio coś wartego polecenia? Nie chodzi mi o filozoficzne pozycje ani o poradniki, raczej coś luźniejszego, co można chwycić w dłoń coby się zrelaksować po stresującym dniu w pracy i zajęciach z dziećmi, takie coś na miłego dnia zakończenie.Czekam na propozycje i porady, bo aktualnie nie wiem co by tu poczytać 37.gif
Inanna
Ostatnio czytałam i jestem zachwycona: Jodi Picoult "Bez mojej zgody", inaczej ale równie mocno zachwyciła mnie Olgi Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata". Fajnie się czyta "Dom na Zanzibarze" Doroty Katende.
magmac
Ja polecę Tess Gerritsen. Autorka wielu bestselerów kryminalnych. Osobiscie zakochałam się w owej autorce po przeczytaniu "Autopsji". Mimo iż 400 stron książka posiada, to pochłonęłam ją w jedną noc. Kolejne książki też mnie wciągnęły bardzo mocno. Nie potrafię się oderwać od nich, chcę jeszcze i jeszcze, kazda strona, kazdy wiersz, kazde slowo jest wręcz połykane i robi jeszcze większego apetytu na kolejne. Jeżeli ktoś nie lubuje w romansach to polecam Tess Gerritsen - REWELACJA!
Mika
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...424&st=1120 57 stron lektury z recenzjami icon_wink.gif
Monique
Magmac, przeczytałam recenzję "Autopsji" i chyba za nią się wezmęicon_smile.gif Lubię książki z dreszczykiem, kiedyś przeczytałam całego Robina Cooka, thrillery medyczne były u mnie na porządku dziennym. Chmielewska też mnie odstresowuje, jej książki czytałam nawet po dwa razy. Generalnie tak mam, że im książka bardziej mroczna tym dla mnie ciekawsza. Zaliczyłam też sagę Staphanie Mayer o wampirach, wiem, wiem, pomyślicie, że to dziecinada, ale cóż, takie też są niezłą odskocznią od rzeczywistości 03.gif Dzięki za propozycje, na pewno teraz zrobię listę książek do przeczytania na zaś 08.gif
Mika
Monique -jeśli lubisz mroczne książki to zacznij czytać Koontz`a icon_wink.gif
Ika
Ken Follett "Filary ziemi" i druga część: "Świat bez końca". Niejedną noc zarwałam, bo się oderwać nie mogłam...
magmac
Ja za Chmielewską nie przepadam, kryminały z przymróżeniem oka nie dla mnie, moja mama za to posiada całą kolekcję jej autorstwa. Mogę jeszcze polecic twórczośc Stephen'a King'a czy Harlan'a Coben'a - jeżeli lubicie dreszczyki icon_wink.gif
Żabolek
CYTAT
Ken Follett "Filary ziemi" i druga część: "Świat bez końca".


Jak dla mnie też rewelacja!
I w podobnym stylu: "Katedra w Barcelonie" Falcones Ildefonso, "Spisek Franciszkanów" John Sack albo 3 części "Nierządnicy" Iny Lorentz.

A z takich lżejszych to właśnie czytam: Michael Grant "GONE zniknęli" Też fajne 06.gif
Zofija
Ja ostatnio czytam "Ja, Klaudiusz", czyli klasyka XX wieku, ale trzeba lubić historię i pobliskie klimaty...
renek35
Zastanawiałam się co tak moje dziecko za ścianą przeżywa czytając i ostatnio łyknęłam wszystkie części "Sagi Zmierzchu" a polecam Grahama Mastertona icon_smile.gif chociaż na czytanie tak naprawdę mam czas tylko na wakacje:)
Żoanna
Chłopiec z latawcem - Khaled Hosseini


Gorąco polecam,najpierw książka a potem film 06.gif
Czikitita
coÅ› lekkiego - Anna Gavalda "Po prostu razem".
coÅ› smutnego, ale bardzo Å‚adnego - "Comedia infantil" Henning Mankell
coś dla miłośników polskiego, swojskiego fantasy - wszystkie książki Andrzeja Pilipiuka icon_smile.gif
sylwia65
James Patterson, cala seria z Alexem Crossem (wieeeele zarwanych nocy...), jak magmac wspominala: Harlan Coben, Jodi Picoult jak dla mnie za ciezka, znaczy za duzo emocji wzbudza, nieprzyjemnych czasem.
Oczywiscie Bridget Jones, i cala seria Zakupoholiczki Sophie Kinsella.

A jeszcze mi sie przypomnialo, jak lubisz lekka historie przygodowa, to Alexander Dumas, Trzej Muszkieterowie i te klimaty, Czarny Tulipan dobrze sie czyta.
captain.jmw
Raczej chyba do "lekkich" siÄ™ tego nie zalicza ale moim zdaniem bardzo dobre:
Irving "Tajemnica tłoczni win" i "Małżeństwo wagi półśredniej"
Zafon "Cień wiatru"

Początkowo zastanawiałam się, po co jakieś dziwne rzeczy, które wydawały mi się zupełnie nieistotne autor opisuje w rozdziale.
Kilka rozdziałów dalej już wiedziałam po co. Wszystko układa się w znakomitą całość, choć momentami wcale na to nie wygląda icon_wink.gif
Polecam i życzę miłej lektury.

Villi
Jodi Picoult tylko "Bez mojej zgody", przez inne nie dałam rady przebrnąć.

Ja tam polecam na przedwiośniowe wieczory "Ostatnią Bitwę Templariusza" Perez-Reverte. Ksiądz Quart rozgrzeje największego zmarźlucha icon_mrgreen.gif I ta Sewilla na drugim a czasem pierwszym planie, mmmm...

Z polskiej fantastyki Anna Brzezińska "Wody głębokie jak niebo", seria opowiadań, bardzo klimatycznych ze swoim rytmem w którym snuje się opowieść.

Z romansideł Nora Roberts, ale te grube, nie chałtury dla Harlequina i broń Cię nie trylogia o wampirach icon_biggrin.gif Dobra jest Willa, Zorza polarna, Niebo Montany, Port macierzysty. Ta druga bardziej obyczajowa niż romansowa, momentami lekko w klimacie Przystanku Alaska.
Mika
CYTAT(Villi @ Wed, 17 Mar 2010 - 09:36) *
Jodi Picoult tylko "Bez mojej zgody", przez inne nie dałam rady przebrnąć.


no to super
a ja własnie zamówiłam "Przemianę" i "Deszczową noc"
"Bez mojej zgody" też mam na oku ale jak nie przebrnę przez dwie pierwsze to ne wiem czy na trzecią się zdecyduję
Villi
Mika spoko, tych nie czytałam icon_smile.gif Ja wymiękłam na "W imię miłości" i na "Dziesiątym kręgu". I jakoś nie miałam ochoty już na następne
A "Bez mojej zgody pochłonęłam w jedną noc.

Więc wiesz, nic straconego icon_mrgreen.gif
Mika
uff
znaczy jest nadzieja? icon_wink.gif
w razie czego mam jeszcze 2 części Zafona
i Koontza icon_lol.gif
oltynka

Polecam https://www.biblionetka.pl/default.aspx

Warto zajrzeć, gdy już wyczerpiemy zasoby polecanych lektur i nie wiemy co dalej icon_smile.gif.
sylwia65
A o czym jest "Bez mojej zgody"? Bo ja czytam "Handle with care", ale nie mam pojecia jaki jest polski tytul, o dziewczynce ktorej ciagle lamaly sie kosci. I gdyby nie fakt ze ciekawa jestem jak sie to wszystko zakonczy, to bym odlozyla na polke.
Mika
CYTAT(sylwia65 @ Wed, 17 Mar 2010 - 15:17) *
A o czym jest "Bez mojej zgody"? Bo ja czytam "Handle with care", ale nie mam pojecia jaki jest polski tytul, o dziewczynce ktorej ciagle lamaly sie kosci. I gdyby nie fakt ze ciekawa jestem jak sie to wszystko zakonczy, to bym odlozyla na polke.


CYTAT
Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.

Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi, aż do tej pory Annie akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Wreszcie Annie dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.


na podstawie tej książki powstał film
https://www.allegro.pl/item951448226_bez_mo...meron_diaz.html
Villi
Film skopali. Zmienili zakończenie icon_twisted.gif

Książka jest naprawdę wciągająca i mimo wszystko taka optymistyczna. I fajny ojciec jest i równie fajny prawnik icon_smile.gif
sylwia65
Dzieki! To oczywiscie nie to co czytam, czy jej wszystkie ksiazki sa o chorych dzieciach..?
bb
CYTAT(sylwia65 @ Wed, 17 Mar 2010 - 21:17) *
czy jej wszystkie ksiazki sa o chorych dzieciach..?


nie
sterna_aga
witam ,

polecam trylogię dwóch autorów pod pseudonimem Iny Lorentz.
Pierwszy tom - "NierzÄ…dnica"
Drugi - "Kasztelanka"
Trzeci "Testament nierzÄ…dnicy"

WciÄ…ga niesamowicie - moim zdaniem rarytas literacki
madika
to ja polecę Anny Brahimi "W niewoli algierskiego prawa" na faktach o Polce która wyszła za mąż za Algierczyka, uprzedzam wzruszająca więc może nie nazbyt lekka, wciąga jak diabli, piękne opisy architektury Algieru, które doceniałam dopiero podczas kolejnego czytania
MaPI
CYTAT(Villi @ Wed, 17 Mar 2010 - 16:03) *
Film skopali. Zmienili zakończenie icon_twisted.gif

Książka jest naprawdę wciągająca i mimo wszystko taka optymistyczna. I fajny ojciec jest i równie fajny prawnik icon_smile.gif


oj film skopany i to bardzo że też ktoś nakręcił taką szmirę na postawie takiej książki

a do czytania polecam "KtoÅ› we mnie" Sarah Waters, bardzo polecam
joasik76
Polecam "Sto lat samotnosci" Marqueza.Naprawde swietna ksiazka.Tez ostatnio dobrze mi sie czytalo "Pestke" Kowalskiej.
asiam23
Witajcie,

W piatek czeka nas wyprawa samochodem do Polski, moglybyscie polecic mi jakies ciekawe audiobooki zeby nie zasnac.
Trusia
Za mało, za mało czytam, mózg mi się rozleniwia.
Ostatnio Five little pigs Agathy Christie plus coÅ› Jonathana Kellermana - bardzo lubiÄ™ Alexa Delaware icon_smile.gif
W ogóle ostatnio mam fazę na kryminały.
Czekają jeszcze 2 książki Joanne Harris - Coastliners i Five Quarters of the Orange, Sex and The City...
Mam też ochotę na Rio Anacondę Cejrowskiego, ale upolować w bibliotece nie mogę a mam inne zastosowania dla 40 zł, które musiałabym wybulić icon_wink.gif
renata19750702
U mnie najnowszy Dan Brown "Zaginiony symbol", właściwie to z przyzwyczajenie, bo wszystkie pozostałe przeczytałam i mam.
renata19750702
CYTAT(Ika @ Fri, 26 Feb 2010 - 11:13) *
Ken Follett "Filary ziemi" i druga część: "Świat bez końca". Niejedną noc zarwałam, bo się oderwać nie mogłam...


Ika druga część równie dobra jak "Filary..."? Właśnie się zastanawiam, czy kupić?
Ika
CYTAT(renata19750702 @ Thu, 08 Apr 2010 - 13:43) *
Ika druga część równie dobra jak "Filary..."? Właśnie się zastanawiam, czy kupić?



Równie dobra. Jeśli nie lepsza. Chociaż własciwie trudno ocenić icon_wink.gif w każdym razie nad obiema zarywałam noce i od obu nie mogłam się oderwać, dawkując sobie przyjemność czytania pod koniec, kiedy już zbliżałam się do 800-900 strony...
renata19750702
CYTAT(Ika @ Thu, 08 Apr 2010 - 15:00) *
Równie dobra. Jeśli nie lepsza. Chociaż własciwie trudno ocenić icon_wink.gif w każdym razie nad obiema zarywałam noce i od obu nie mogłam się oderwać, dawkując sobie przyjemność czytania pod koniec, kiedy już zbliżałam się do 800-900 strony...


Znalazłam na allegro, za śmieszne pieniądze, ale do licytacji... może się uda icon_smile.gif
bubka
a wicie co ja teraz czytam? "dzieciozmagania" Kaz cooke:) niby poradnik ale jednak zabawny
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.