To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wielkanoc w górach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anetadr
Zamarzyły mi sie święta poza domem. W ferie nie udało nam się wyjechać, więc pomyślałam, ze teraz będzie dobra okazja, żeby się gdzieś wyrwać choć na 2-3 dni.

Macie jakieś pomysły? Sprawdzone miejsca na tego wypu wyjazd? Interesują mnie przede wszystkim miejsca, gdzie mozna dojechać pociągiem z Katowic, bo jestem niezmotoryzowana.

Aneta
Tuni
Ustroń polecam, blisko a już górki:) i dojazd łatwy.
Mnie w tym roku naszło na Wielkanoc poza domem, jeszcze się zastanawiam, bo ja raczej tradycyjne świętowanie w gronie rodzinnym kultywuję ale coś mi się zdaje, że się skuszę icon_smile.gif

Może się spotkamy icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
My na ogół świetujemy w domu, ale akurat w tym roku moich Teściow naszło na rodzinną Wielkanoc w górach i będziemy w Krynicy. Mam nadzieję, ze na Jaworzynie da się jeszcze pojeździć icon_smile.gif

Jakieś 8 lat temu byliśmy na Wielkanoc w Ustroniu - Jaszowcu. Pięknie było icon_smile.gif Bylismy od Palmowej Niedzieli i załapalismy się na końcówkę zimy, więc narty się przydały, i na gwałtowny początek wiosny.
Mam cudowne wspomnienia związane z parafią w Jaszowcu - pamiętam Palmową Niedzielę, kiedy proboszcz objeżdżał kościół na osiołku, wartę przy Grobie Pańskim, którą trzymali bezdomni mieszkający w schronisku przy tej parafii i mszę w Niedzielę Wielkanocną (a może w poniedziałek ?) na Równicy.
moko.
A interesuje Cię Wielkanoc w schronisku górskim ?
My w zeszłym roku na Pilsku w Korbielowie w schronisku na Hali Miziowej spędzaliśmy święta.
W tym roku też tak miało być, ale dziec w drodze, więc nici z tego.
Dodam, że cenowo jest dość drogo..... ale w schronisku jest organizowane śniadanie wielkanocne, obiad itp. Jest msza św.
Schronisko na Hali Mizowiej i oferta wielkanocna
Aaaa dodam, że my mieliśmy swoje wyżywienie - sniadanie zjedliśmy na powietrzu (na szczycie Pilska) siedząc na karimacie icon_biggrin.gif
anetadr
Fajny ten Korbielów Moko, tylko trochę trudno nam będzie dojechać.

Aneta
Politea
CYTAT(anetadr @ Wed, 03 Mar 2010 - 21:37) *
Zamarzyły mi sie święta poza domem. W ferie nie udało nam się wyjechać, więc pomyślałam, ze teraz będzie dobra okazja, żeby się gdzieś wyrwać choć na 2-3 dni.

Macie jakieś pomysły? Sprawdzone miejsca na tego wypu wyjazd? Interesują mnie przede wszystkim miejsca, gdzie mozna dojechać pociągiem z Katowic, bo jestem niezmotoryzowana.

Aneta


Aneta mogę Ci przesłać namiar na kwaterę w Murzasichlu koło Zakopanego, byliśmy tam 4 razy (2 x zima, wiosna i lato). Dojazd pociągiem do Zakopca i tam dalej mikrobusiki jeżdżą (ja sam z Karoliną w zimie sobie poradziłam, wraz ze sprzętem) - okolica ładna, kwaterę prowadzi pani, która jest etatową nauczycielką klas młodszych, swoją drogą przemiła osoba.
anetadr
Politea, poproszę o te informacje, bo wciąż szukam.

Aneta
anetadr
Zarezerwowałam nam miejsca w Miedzybrodziu. Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć, to proszę dać znać. Moge zdradzić szczegóły icon_smile.gif.

Aneta
moko.
Bialskim czy Żywieckim ?
Fajnie tam jest icon_smile.gif

anetadr
W Bialskim icon_smile.gif

Aneta
anetadr
Melduję że wróciłam zadowolona i najedzona po pachy. Było świetnie icon_smile.gif

Aneta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.