To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nawilżacz powietrza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aj80
Kasia miała chyba już trzeci raz zapalenie oskrzeli. Zawsze zaczyna się niewinnym katarem, któy w sumie trwa niemal na okrągło. Zapalenie oskrzeli przebiega zwykle u nas bez gorączki, z dusznościami, co podobno jest dość charakterystyczne dla alergików.
Słyszałam, że takiemu dziecku dobrze robi nawilżacz powietrza. Moje pytanie czy to prawda, jeśli tak to za jakim mam się rozglądnąć?
Myssia
Aj80 ja miałam nawilżacz, taki na "letnią mgiełkę", ale zupełnie przestaliśmy używac, bo dopiero przy tym Kacper się tak rozkasłuje, że płuca wypluwa icon_sad.gif
Wróciłam do metody mokrych ręczników na kaloryferze i lepiej i mnie i jemu.
Może inhalator byłby lepszy? (nebulizator)
Musisz pogrzebać w wątku o inhalatorach tam się dziewczyny chyba wypowiadały na ten temat.
aj80
Inhalator mam, ale Kaśka strasznie kaszle mi w nocy, a ręczniki, pieluchy do mnie nie przemawiają, rano śmierdzi wilgocią.
Mika
mnie (mamie alergików) nawilżacz odradzili
a po nebulizacjach i zap. oskrzeli zawsze będzie ten kaszel
lepiej przed snem zakręić kaloryfer,porządnie wywierzyć (naturane nawilżenie icon_wink.gif ) i zostawić na noc kaloryfer na minimum - 18-20 stopni w zupełności wystarczy i nawilżać nie trzeba jesli się wietrzy icon_wink.gif
Myssia
No to może jakas mama poleci nawilżacz. Ja dwa przerobiłam i więcej nie przerobię raczej.
Czasem jeszcze jak mi kaszle w nocy stawiam koło niego michę (garnek) z wrzątkiem i solą f. takie babcine metody, ale u nas skuteczne.
Myssia
CYTAT(Mika @ Thu, 11 Mar 2010 - 13:29) *
mnie (mamie alergików) nawilżacz odradzili
a po nebulizacjach i zap. oskrzeli zawsze będzie ten kaszel
lepiej przed snem zakręić kaloryfer,porządnie wywierzyć (naturane nawilżenie icon_wink.gif ) i zostawić na noc kaloryfer na minimum - 18-20 stopni w zupełności wystarczy i nawilżać nie trzeba jesli się wietrzy icon_wink.gif

A u nas stary kalafior i nie da się przykręcić. Muszę na nim ręcznik położyć.
Uprzedzę pytania...nie, nie mogę sama zmienić kalafiora, miekszanie komun. i nie dają :/
ale mamy dziury - wywietrzniki w ścianach i chłodek leci.
aj80
CYTAT(Mika @ Thu, 11 Mar 2010 - 13:29) *
mnie (mamie alergików) nawilżacz odradzili
a po nebulizacjach i zap. oskrzeli zawsze będzie ten kaszel
lepiej przed snem zakręić kaloryfer,porządnie wywierzyć (naturane nawilżenie icon_wink.gif ) i zostawić na noc kaloryfer na minimum - 18-20 stopni w zupełności wystarczy i nawilżać nie trzeba jesli się wietrzy icon_wink.gif


To akurat staram się robić, lekarz w szpitalu właśnie nam zalecił wietrzenie przed snem i 18-19 stopni, jak mówisz.
Staram się tego trzymać.

Hmm, no właśnie różne opinie o tych nawilżaczach słyszałam, że grzyb się robi i takie tam ..
To już sama nie wiem, może faktycznie miska z wodą ...
Myssia
No właśnie, grzyb, czy inne świństwo. Np. tego nawilżacza co ja miałam nie dało się w róznych zakamarkach domyć i takie "ślimaki" powstawały fuj. A potem miało tym dziecko oddychac...fuuu
tissaia
U nas ( Maks alergik ) nawilżacz kompletnie się nie sprawdził. M. ma silne uczulenie na pleśnie i grzyby, więc po ok. 2 tygodniach używania nawilżacz wrócił do pudła i tak stoi już trzeci rok... Za to wietrzenie pokoju i obniżenie temperatury działa... Działa do tego stopnia, że gdy spimy u moich rodziców w temperaturze ok. 22-23 stopnie ( jak w kotle...) to M. kaszle, dusi się i pojękuje przez sen, że mu gorąco. 18-19 stopni to max. dla zdrowego snu.
aj80
dzięki dziewczyny za opinie, to jednak sie wstrzymam icon_wink.gif
Joanna 81
aj80 dziś jedna z mam dziecka alergika powiedziała mi, że jedyną skuteczną metodą na jej dziecko i walkę z zapaleniem oskrzeli i ciągłymi chorobami był właśnie nawilżacz i inhalacje. Te drugie popieram, a nawilżacz pediatra nam odradziła

EDIT:literówki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.