To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PIT-y, ach te PIT-y...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

.uzytkownik.usuniety.
A ja nie wiem, kompletnie nie wiem od czego zacząć. Do tej pory albo miałam księgową, albo miałam męża albo taka jedna mi obliczyła...

I teraz nie mam pojęcia jak się to robi, gdzie znaleźć jakiś samouczek, jakie odliczenia mają rozwódki z dziećmi, czy ulga na dzieci jeszcze istnieje.... ? O niczym nie mam pojęcia, help. Gdzie ja znajdę jakieś coś żeby się dokształcić?


K
candace
Zwierzo kochana-- zacznij od nastawienia: to jest naprawdę proste. Zacząć musisz od programu z rozliczeniem albo papierowej wersji z US wraz z książeczką- instrukcją - odpowiednią dla każdego PIT-a. Przygotuj ołówek, kalkulkatori po kolei zacznij wypełniać rubryczki.
jak zablokuje na jakimś punkcie to kilka razy przeczytaj instrukcję, jesli Cie zablokuje na 100% to idź dalej - bez wyliczeń. I jutro z pytaniami , wątpliwościami do US. Ja się nigdy nie zawiodłam, w naszym US panie pomogą wyjaśnią...
kaskago
nie wiem czy mogę wstawić ten link
ja od paru lat już korzystam z tego bezpłatnego programu do rozliczeń pitów pity 2009
krok po jest wszystko wytłumaczone
anetadr
Program, do którego link podała kaskago jest świetny. Używam go od wielu lat.

Zwierzo, od lat rozliczam siebie i znajomych. Jakbym mogła w czymś pomóc, to daj znać.

Aneta
anetadr
Ten program jest tak prosty, że nie trzeba ani ołówka, ani kalkulatora (ma wbudowany sumator). I na bieżąco poprawia i sygnalizuje błędy.

Aneta
AgucioreQ
Zwierzo-ulga przysługuje dl;a osob samotnie wychowujących dzieci - ok 92/msc co daje 1112, 04 za cały rok. jeśli z mezem rozwiodłaś się np 10 jakiegos miesiaca wtedy przysługuje 20/30 stawki miesiecznej. Ulge wpisuje sie w załączniku pit-0.

powodzenia, a co do linku-polecam równiez z takich 'wspomagaczy'
April.
czekaj AgUc!oReQ bo trochę pokręciłaś icon_wink.gif
Ulga z tytułu samotnego macierzyństwa to 556,02 a ulga na dzieci to 1112,04 na każde. Ulgę na dzieci mozna w tym roku dzielić na miesiące, jeżeli opieka nad nimi była dzielona. Zwierzo ma chyba prawo do odliczenia całego roku.
Poza tym w tym roku trzeba wypełnić rubrykę z danymi dziecka ( albo pesel albo imię, nazwisko i data urodzenia i zaznaczyć ile miesięcy się odlicza )
MagduÅ›
co roku rozliczam Pit-y z pomocÄ… programu z Gazety Prawnej.
Tam już na początku wprowadzasz informację jaki to ma być Pit, ostatni kwadracik po prawe to rozliczenie przewidziane dla osób samotnie wychowujących dzieci. Potem wystarczy tylko wprowadzić dane z Pit-u 11 i voila, gotowe. Kiedy w Pit-0 wprowadzisz pesel dziecka, program automatycznie oblicza ulgę na dzieci.
Nie jestem biegła z dziedziny księgowości, sama z pomoca kalkulatorka bym się w zyciu nie rozliczyła, a z tym programem to naprawdę bułka z masłem.
AgucioreQ
April, przepraszam starsznie jeśli coś namieszałam, tak mi tłumaczyła znajoma, że ten odpis jest dla samotnych... no nic, nie mieszam już, bo narobie kłopotu.
renek35
ja też polecam gotowy program do rozliczeń...wpisujesz wszystkie dane z PITa zakładowego i wychodzą ci odpowiednie sumy icon_smile.gif Naprawdę jest prosty:)
candace
ja kalkulatorek wymieniłam na wypadek watpliwości...
.uzytkownik.usuniety.
od wczoraj mam program. Faktycznie, wygląda nie tak źle icon_smile.gif Dziś wieczorem usiądę i wezmę PITa za rogi icon_wink.gif

K

Dzięki!!!
pirania
taka mi nadplata wyszla ze ja umre na serce...
pirania
a w tym roku mozna przez internet?
renek35
podobno można i trzeba wydrukowac sobie potwierdzenie na wszelki wypadek....
kaskago
no i podobno nie trzeba już podpisu elektronicznego tylko należy podać swoje dane i wartość z ubiegłorocznego PITa (nie pamiętam jaką)
.uzytkownik.usuniety.
Tak, mnie też program zapytał o wartość ubiegłorocznego... no i skąd ja u diabła mam mu to wziąć... no, wiem, że z szuflady ale to już łatwiej wydrukować i ruszyć na Lindleya. Co niniejszym czynię albowiem trudno mi uwierzyć we własne szczęście, niech to jednak ktoś obznajomiony w piśmie przeczyta i stwierdzi, że dobrze....

K
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.