To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gofry lekkie i chrupiące

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Graz
W nawiązaniu do wątku o gadżetach kuchennych wklejam przepis na gofry, z którego korzystam od lat. Sa przepyszne!

Gofry lekkie i chrupiace


Lekkie jak piorko, pyszne z bita smietana i owocami

2 szklanki maki
2 szklanki mleka
1 lyzka proszku do pieczenia
szczypta soli
1/3 szklanki oleju
2 jajka, zoltka oddzielone od bialek

Rozgrzac gofrownice. Wszystkie skladniki oprocz bialek ubic mikserem na gladka mase. Bialka ubic na sztywna piane i delikatnie wymieszac z ciastem. Piec w gofrownicy na rumiano- okolo 2-3 minut, podawac z bita smietana lub ulubionymi dodatkami.

dodatkowe informacje
Wariacje - do masy mozna dodac: - 2 szklanki jagod, piec jak powyzej - 1 szklanke czekoladowych chipsow - 1 1/2 szklanki zoltego sera jak cheddar, swietne sa z salatka z tunczyka jako topping
Ciocia Magda
mniam mniam - dzięki icon_biggrin.gif

teraz jeszcze tylko promocja na gofrownicę mi potrzebna icon_mrgreen.gif
magdosz
a ja znalazłam taki przepis, oczywiście już wypróbowany icon_smile.gif
REWELACJA byłam w szoku, że takie chrupiące i pyszne...można jeść same bez dodatków!!

-1i 3/4 szkl wody
-1/2 szkl oleju
-2 szkl mąki
-2 jaja
-3 łyżeczki pdp
-4 łyżki cukru
-szczypta soli...

agabr
CYTAT(Magda EZ @ Sun, 14 Mar 2010 - 20:35) *
mniam mniam - dzięki icon_biggrin.gif

teraz jeszcze tylko promocja na gofrownicę mi potrzebna icon_mrgreen.gif

a gdzie tankujesz?bo ja pszepani odebralam swoja gofrownice w statoil icon_wink.gif.b
A_KA
CYTAT(agabr @ Thu, 11 Nov 2010 - 12:03) *
a gdzie tankujesz?bo ja pszepani odebralam swoja gofrownice w statoil icon_wink.gif.b


To tak jak ja icon_wink.gif
Ciocia Magda
ech no niestety, nie mam ich karty. mam jakiś payback (BP).
agarad
A jakiej mocy macie gofrownice, z których wychodzą chrupiące gofry?
magdosz
ja te co podałam przepis to robiłam na takiej slabej w dodatku starej 750 W icon_smile.gif
ale to nie moja była...
a planuję kupić 1200 W
agarad
CYTAT(magdosz @ Thu, 11 Nov 2010 - 19:55) *
ja te co podałam przepis to robiłam na takiej slabej w dodatku starej 750 W icon_smile.gif
ale to nie moja była...
a planuję kupić 1200 W


Ale rozumiem, że i z tej 750 Watowej wychodzą chrupiące, tak?
magdosz
tak agarad bardzo chrupiące i nawet jak trochę poleżały i ostygły to się nie "rozmiękły"
Agnieszka.zg
no to ja wypróbuję dzisiaj...zaraz i zobaczy się ,generalnie własnie mam taki problem ze od razu są chrupiące ale jak tylko ciut poleżą to od razu miękną ....a ja takich nie lubię..mam nadzieję że wasze takie nie będa
alcia
Moja gofrownica pochodzi z shella icon_smile.gif

Musze wypróbować przepsiy bo i moje gofry chrupkie tylko jak wyjmę z gofrownicy. Jakiś czas potem niestety robią się mokre.
Pilawianka
Odebrałam gofrownicę i wczoraj wypróbowałam przepis Graz.
Gofry wyszły leciutkie, pyszne ale nie chrupiące. Co ja mogłam zrobić źle?
Czy to, że dałam zimne jajka i mleko ma znaczenie? Może rodzaj mąki? Mleka?
Marzą mi się takie pachnące, chrupiące gofry.
Mariena
CYTAT(magdosz @ Thu, 11 Nov 2010 - 10:42) *
a ja znalazłam taki przepis, oczywiście już wypróbowany icon_smile.gif
REWELACJA byłam w szoku, że takie chrupiące i pyszne...można jeść same bez dodatków!!

-1i 3/4 szkl wody
-1/2 szkl oleju
-2 szkl mąki
-2 jaja
-3 łyżeczki pdp
-4 łyżki cukru
-szczypta soli...


a w tym przepisie wszystko mieszasz "jak leci" czy białka osobno ubite dodajesz do reszty?
milutka
CYTAT(młodziutka @ Fri, 11 May 2012 - 18:57) *
Odebrałam gofrownicę i wczoraj wypróbowałam przepis Graz.
Gofry wyszły leciutkie, pyszne ale nie chrupiące. Co ja mogłam zrobić źle?
Czy to, że dałam zimne jajka i mleko ma znaczenie? Może rodzaj mąki? Mleka?
Marzą mi się takie pachnące, chrupiące gofry.


A jak je wyciągnęłaś to gdzie położyłaś? Bo żeby gofry były chrupiące, to trzeba po wyjęciu z gofrownicy o coś oprzeć albo położyć na kratce, nigdy nie kładziemy na płasko.

Ja mam w kuchni bardzo dobry przepis na pyszne, chrupiące gofry, to jutro Wam napiszę.
Pilawianka
Na talerzu kładłam i chwilę później były konsumowane. Niby w instrukcji do gofrownicy było napisane, żeby położyć na ruszcie ale wydawało mi się to mało istotną informacją.
Milutka, w takim razie czekam na twój przepis i zrobię jeszcze z przepisu Magdosz.
milutka
CYTAT(młodziutka @ Sat, 12 May 2012 - 11:37) *
Niby w instrukcji do gofrownicy było napisane, żeby położyć na ruszcie ale wydawało mi się to mało istotną informacją.


To jest bardzo ważna rzecz, nawet jak lądują tylko na chwilkę icon_wink.gif

Zapomniałam o tym przepisie, jutro napiszę icon_wink.gif ależ mam ochotę na gofra a w tym tygodniu ścisła dieta icon_sad.gif
mamaMiśka
Od jakiegoś czasu oglądam maszynki do gofrów ale nie wiem na którą się zdecydować bo ceny są bardzo różne
jakie macie maszynki do gofrów i czy są jakieś których nie polecacie ?
nie chcę kupić jakiejś kiepskiej ale też nie chcę wydać fortuny icon_smile.gif
Jaśminka
Przy zakupie zwracałam jedynie uwage na moc goforwnicy. Poniżej 1000 W nie chciałam kupować. Zapłaciłam coś ok 70 zł, mam ją 2 lata, działa sprawnie icon_smile.gif A gofry robię praktycznie codziennie 37.gif


Sprawdziłam, mam Camry. Nie wiem co to za cudo;)
pomidorro
nie wiem czy był ten przepis- ale gofry wychodzą super ( chrupiące są bardzo- mimo małej mocy gofrownicy i konieczności dłuższego pieczenia...)
GoFRy

2,5 szkl. maki
0,5 szkl cukru ( ja daję mniej- ok. połowe tego)
1 cukier waniliowy
3/4 szkl. mleka
1 szkl. wody
0,5 szkl. oleju
1 łyzeczka z czubem proszku do pieczenia
4 jajka ( białak oddzielnie ubić z dwiema szczyptami soli)

żółtka utrzeć z cukrem, dodać olej a potem wszstkie składniki, wymieszać z ubitymi białkami i odstawić na pół godziny.
Polecam icon_smile.gif

agnese
zrobiłyście mi ochotę na gofry icon_smile.gif

ja mam urządzenie philipsa 3w1 gofrownica/sandwich/grill i jest super, ale mocy teraz nie pamiętam
milutka
Obiecany przepis:

1/2kg mąki
1szklanka cukru
5jaj
1 kostka margaryny
1 proszek do pieczenia
2 szklanki wody(ale ja daję mleko)
cukier wanilinowy
szczypta soli.

Ale nigdy nie robiłam takiej ilości, zredukowałam wszytko tak:
30 dag mąki
75gram cukru
2jaja
100gram margaryny
15gram proszku do pieczenia
0,5l mleka
szczypta soli
troszkę cukru wanilinowego

Margarynę rozpuścić, nie zagotować. Białka oddzielić od żółtek . Białka ubić na sztywną pianę. Mąkę zmieszać z proszkiem do pieczenia, dodać mleko, cukier, żółtka, roztopioną margarynę, szczyptę soli i cukier wanilinowy. Wszystko bardzo dokładnie wymieszać. Na koniec dodać pianę z białek i delikatnie wymieszać (ręcznie).

Ja piekę na najwyższej temperaturze, 4-5 minut, co najważniejsze , po 3 minutach uchylić gofrownicę na parę sekund i zamknąć. Jeśli podczas otwierania gofr będzie się rozwalać, to jeszcze nie otwierać.

No i ważne, aby po wyjęciu gofrów układać je na jakiejś kratce albo o coś oprzeć, wtedy będą chrupiące.
marghe.
CYTAT(pomidorro @ Thu, 17 May 2012 - 12:19) *
2,5 szkl. maki
0,5 szkl cukru ( ja daję mniej- ok. połowe tego)
1 cukier waniliowy
3/4 szkl. mleka
1 szkl. wody
0,5 szkl. oleju
1 łyzeczka z czubem proszku do pieczenia
4 jajka ( białak oddzielnie ubić z dwiema szczyptami soli)

żółtka utrzeć z cukrem, dodać olej a potem wszstkie składniki, wymieszać z ubitymi białkami i odstawić na pół godziny.
Polecam icon_smile.gif

właśnie je robię icon_smile.gif
Doniosę jak wyszły
marghe.
pyszne są



cukier zastąpiłam ksylitolem
zamiast cukru waniliowego dodałam ekstrakt

pożarliśmy z bitą śmietaną, kiwi i truskawkami

dzięki za przepis
pomidorro
cieszę się, ze smakowały...próbowałam wielu przepisów ale te gofry smakują mi najbardziej.
Mrówa
Robię wytrawne gofry z przepisu Bajaderki.
Podpowiedzcie proszę, czy te ciasto powinno być gęste? Bo mi wyszło właśnie takie ... "niegofrowe".
Kotelka
Jeśli lubicie gotowanie bez resztek, polecam szczególnie gofry z ugotowanych ziemniaków.
SKŁADNIKI
2 szklanki zimnych resztek puree ziemniaczanego
1/4 szklanki mąki
2 duże jajka
1/2 szklanki rozdrobnionego sera cheddar
1 łyżka posiekanego szczypiorku
WYKONANIE
Dodaj ziemniaki, mąkę i jajka do dużej miski. Mieszaj, aż wszystko będzie połączone i gładkie. Dodaj ser i szczypiorek.
Nasmaruj gofrownicę olejem i podgrzej na najwyższą temperaturę. Dodaj 1/2 szklanki ciasta ziemniaczanego na środek gofrownicy i zamKnij. Piecz aż gofry będą złotobrązowe i lekko chrupiące. Powtórz z pozostałym ciastem.
Jeśli robisz mini gofry, dodaj 1/4 szklanki ciasta zamiast 1/2 szklanki.

Zaznaczam jednak, ze wymaga to posiadania dobrej jakości gofrownicy - tylko taka sobie poradzi z goframi icon_smile.gif

https://sklep.technica.pl/gofrownice-pojedy...m-gredil-772321

Od siebie polecam ten sprzęt.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.