To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy zakładanie spirali boli?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Ewelinek
CYTAT(dagmarakkk @ Fri, 05 Dec 2008 - 12:07) *
Dziewczyny mam pytanie ..
jak czulyscie sie po zalozeniu spirali?
ja 2 dni temu mialam zalozona spirale Nova T 380 i mam jakies takie klujace bole w brzuchu i do tego dziwne brazowe plamienia ...

czy to jest normalne?

pozdr d.


normalne, może się utrzymywać do kilku tygodni po założeniu. W razie silniejszego bólu możesz wziąć tabletkę p/bólową.
daga
boli więc proś o znieczulenie miejscowe
marker26
Witam drogie Panie
mam takie pytanie jako że jestem dość zielony w sprawach wkładek chciałbym się was poradzić ,a mianowicie
moja żona karmi dziecko piersią jest dwa miesiące po porodzie
z tego co czytam wiele kobiet poleca wkładkę hormonalną Mirene i tu moje pytanie czy żona może założyć takowa wkładkę

jeśli nie to jaką byście poleciły
z góry dziękuję za odpowiedzi
Użytkownik usunięty
CYTAT(marker26 @ Tue, 16 Dec 2008 - 22:39) *
Witam drogie Panie
mam takie pytanie jako że jestem dość zielony w sprawach wkładek chciałbym się was poradzić ,a mianowicie
moja żona karmi dziecko piersią jest dwa miesiące po porodzie
z tego co czytam wiele kobiet poleca wkładkę hormonalną Mirene i tu moje pytanie czy żona może założyć takowa wkładkę

jeśli nie to jaką byście poleciły
z góry dziękuję za odpowiedzi


Z tymi pytaniami marker to raczej do lekarza trzeba się udać. Dwa miesiące po porodzie to chyba trochę za wcześnie. Z tego, co pamiętam, trzeba odczekać 6 miesięcy.

wiedza
6 tygodni, czyli czas połogu
sylwia65
Dziewczyny, a cos "bezhormonalnego" znacie? Bo mi przez ostatnie kilka lat dr Zalewska (Warszawa) serwowala hormony w takich ilosciach, ze z rozmiaru 40 stalam sie rozmiarem 46 icon_sad.gif Odstawilam wszystko, lacznie z wlasnym mezem, i potrzebne mi cos bez hormonow...
Nabi_ta
Hej dziewczyny!Ja mam spirale juz trzy lata niedługo bede ja wyjmowac maiałam załozona na trzy lata.Przy zakładaniu nic nie bolało ale boje sie wyjmowania! I własnie od pewnoego czasu tez mam uplawy brazowe nie wiem co to moze oznaczac? Moze Wy wiecie
anna-anna
Z moich doświadczeń wiem, że zakładanie spirali nie jest przyjemnie. Od 8 lat stosuję spiralkę Nova T i jak na razie ze świetnym rezultatem. Niestety każda następna wymiana spirali boli bardziej niż poprzednia. Właśnie jestem przed kolejną wymianą i szczerze mówiąc wcale się do tego nie palę. Ale cóż, nie ma wyjścia, jeśli nie chce się bawić kolejnego dziecka.
m4rusia
słyszałam o czyms takim... Chyba nawet jedna z forumek stosowała. Coś mi dzwoni ale nie bardzo wiem w której parafii nawet icon_wink.gif Chyba najlepiej będzie jak zapytasz lekarza.
Wbmot
Dla nieródek jest spirala a własciwie nie mówi sie spirala tylko wkładka domaciczna o nazwie Mirena. Jest to wkładka z hormonem. Działa 5 lat.
m4rusia
A określenia spirala i wkładka nie są używane zamiennie?? Pierwsze słysze o jakimś rozgraniczeniu. Z tego co wiem to sama spirala tez już przestała mieć spiralny kształt i jest przeważnie literką "T" lub czymś jakby odwrócone "L" lub "7"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.