To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
milutka
Jest temat :przepisy obiadowe" ale takiego chyba nie ma jeszcze.

Często nie mam pomysłów co zrobić na obiad, to może tutaj podawajmy co dzisiaj mamy na obiadek.

To ja zacznę: grochówka .

Ps. jeśli taki temat już istnieje to przepraszam za dubel icon_redface.gif

Tamara79
śledzie w śmietanie+ziemniaki
A moja mamusia kochana wpadła do mnie z żołądkami w sosie koperkowym+marchewka.
A co tam zjem to i to icon_wink.gif
Jurto naleśniki z serkiem waniliowym z biedronki (wątek biedronkowski mi smaka narobił ).
Agnieszka_82
U nas dziś gości na stole spagetti z mięskiem mielonym icon_smile.gif
malaga
Tradycyjny schabowy z ziemniakami i surówką z kapusty kiszonej icon_biggrin.gif
Carrie
CYTAT(Agnieszka_82 @ Thu, 18 Mar 2010 - 14:03) *
U nas dziś gości na stole spagetti z mięskiem mielonym icon_smile.gif


to samo (pomidory z puszki, bazylia i parmezan)

na jutro jeszcze nie mam koncepcji...
Joanna 81
na dziś łazanki, na jutro naleśniki icon_smile.gif
..........
.
marghe.
WÄ…tek gdzieÅ› jest.

Dziś makaron (pappardelle może) z suszona szynką i ricottą
semi
spagetti - mięso mielone, pomidory z puszki, oregano

na jutro nie mam pomysłu, pewnie ryba smazona z ziemniakami i kapustą. i rosół dla moich chorych dzieci
izoldciemnowlosa
dziś były gołąbki icon_smile.gif
wrona_j
ryba smażona i warzywa na patelnię lub leniwe. namyślę się w drodze z pracy
milutka
chłopaki grochówkę, bo dużo zostało a ja chyba naleśniki albo gofry icon_smile.gif
Fragosia
A u nas pierogi ruskie.
Agnieszka_82
A u nas dziś będzie świeży łosoś z masełkiem czosnkowym grilowany w piekarniku + frytki icon_smile.gif mniam !!!
Inkusia
Agnieszka to czujÄ™ siÄ™ zaproszona 06.gif

U nas niestety naleśniki icon_sad.gif
renek35
u nas ogorkowa..a za godzinÄ™ nalesniki icon_smile.gif
Carrie
zupa z ciecierzycy
Monika ww
CYTAT(carrie @ Fri, 19 Mar 2010 - 15:36) *
zupa z ciecierzycy

Mogę prosić o przepis icon_smile.gif

U nas dzisiaj Å‚azanki ze szpinakiem i filetem z kurczaka.
Carrie
CYTAT(Monika ww @ Fri, 19 Mar 2010 - 16:03) *
Mogę prosić o przepis icon_smile.gif


proszÄ™ TUTAJ
semi
schab duszony, kluchy slaskie i buraczki
marghe.
Lekko podpitego kurczaka w pomiodorach.
milutka
Fajnie, że piszecie w tym temacie, wreszcie mam pomysły na obiad icon_wink.gif

U mnie wczoraj pieczone skrzydełka a dzisiaj tradycyjnie rosół a na drugie ziemniaczki , pieczony kurczak, do wyboru mizeria lub duszona marchewka.
agarad
CYTAT(marghe. @ Thu, 18 Mar 2010 - 16:50) *
WÄ…tek gdzieÅ› jest.



Ano tu icon_smile.gif:
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...1&hl=kaczka
Myssia
Agarad nijak połapać się tam nie mogę icon_sad.gif cóż, poniedziałkowa, poweekendowa tempota 32.gif

to gdzie pisać, tu czy w jakimś starym wątku obiadowym grzebać?

póki co i się dopiszę icon_smile.gif
mielone, kaszka jęczmienna z warzywami, pomidorek z cebulką
milutka
CYTAT(Myssia @ Mon, 22 Mar 2010 - 11:08) *
Agarad nijak połapać się tam nie mogę icon_sad.gif cóż, poniedziałkowa, poweekendowa tempota 32.gif

to gdzie pisać, tu czy w jakimś starym wątku obiadowym grzebać?

póki co i się dopiszę icon_smile.gif
mielone, kaszka jęczmienna z warzywami, pomidorek z cebulką


Tutaj, tamten wątek z 2004 roku , to może niech tam już gdzieś daleko zostanie a tutaj świeży temacik icon_wink.gif

Dzisiaj na obiadek, potrawka z kurczaka z ziemniaczkami i wczorajszy rosołek, no może przerobię go na pomidorową icon_smile.gif
Carrie
Pulpety z indyczego mięsa w sosie koperkowym
renata19750702
zupa kalafiorowa, ryż z warzywami, ryba z folii surówka
Anai_
CYTAT(Monika ww @ Fri, 19 Mar 2010 - 16:03) *
Mogę prosić o przepis icon_smile.gif

U nas dzisiaj Å‚azanki ze szpinakiem i filetem z kurczaka.


A ja mogę prosić o ten?

U nas dziś gulasz wołowy z kaszą i sporo zielska (walczę z anemią)
ewik.
U nas dziś pyzy z mięskiem icon_wink.gif
marghe.
Wczoraj - kupny kurczak pieczony + kupne kluski ślaskie + domowa icon_wink.gif sałata z winegretem, pomidor i ogórek kiszony

dziÅ› fusion
ogórkowa + laksa z krewetkami
Abotak
wczoraj gulasz wolowy w miare tradycyjny, dzis losos w sosie serowym, kukurydza na kolbie , surowka i pory

milutka
CYTAT(marghe. @ Sun, 21 Mar 2010 - 21:38) *
Lekko podpitego kurczaka w pomiodorach.


co wchodzę w ten temat to intryguje mnie Twój obiad, można prosić o przepis 06.gif


Dzisiaj u mnie ciąg dalszy rosołu z niedzieli icon_eek.gif tyle że z lanymi kluskami a na drugie gofry icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(milutka @ Thu, 25 Mar 2010 - 01:37) *
co wchodzę w ten temat to intryguje mnie Twój obiad, można prosić o przepis 06.gif
Dzisiaj u mnie ciąg dalszy rosołu z niedzieli icon_eek.gif tyle że z lanymi kluskami a na drugie gofry icon_smile.gif


a proszÄ™
ten jest z tequilÄ… https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/0...le-kurczak.html
a ten z piwem https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/0...ny-kurczak.html

Wczoraj hot dogi z Ikei. Niezdrowo ale smacznie icon_wink.gif
plus sałatka z ciecierzycy
i drożdzówki

DziÅ› suflet z cheddarem, szpinakiem i pomidorkami + zielsko lub zupa ze szpinaku i groszku
semi
aaa, i znowu ciecierzyca, prześladuje mnie 06.gif

u mnie zupa wiosenna - tzn. masa warzyw róznych na skrzydełkach z zacierkami. Pyycha:)
Abotak
wczoraj na szybko bo bez koncepcji - quinoa pilaf -przepis z opakowania icon_rolleyes.gif z paroma modyfikacjami


Dzis zupa z pasternaku z pajda chleba slonecznikowego. Do poprawienia sery z chutney.
Carrie
Pieczony filet indyczy w rękawie z przyprawą "po staropolsku";ziemniaki, surówka z jabłka i marchewki.

milutka - ileś Ty tego rosołu nagotowała????
milutka
CYTAT(carrie @ Thu, 25 Mar 2010 - 20:37) *
Pieczony filet indyczy w rękawie z przyprawą "po staropolsku";ziemniaki, surówka z jabłka i marchewki.

milutka - ileś Ty tego rosołu nagotowała????


3/4 dużego garnka icon_wink.gif i jadły to cztery dorosłe osoby icon_wink.gif

Dzisiaj
kotleciki mielone z indyka, ziemniaczki i surówka z kapusty pekińskiej.
annana
Ryba pieczona w piekarniku + pasztet z soczewicy. Na zielone pomysłu nie mam.
Może coś z pomidorem.

A w ogóle dzięki za ten wątek - ja ostatnio bardzo kiepska z pomysłami jestem - będę korzystać icon_smile.gif
Carrie
spaghetti z tuńczykiem w sosie cebulowo-śmietanowym ( a tuńczyk to taki najzdrowszy - z puszki icon_lol.gif )
milutka
A my jutro mamy na obiad grilla icon_smile.gif tzn dania z grilla, pierwszy grill w tym sezonie icon_smile.gif
Będzie karkówka, boczek, szaszłyczki.
marghe.
CYTAT(carrie @ Fri, 26 Mar 2010 - 16:26) *
spaghetti z tuńczykiem w sosie cebulowo-śmietanowym ( a tuńczyk to taki najzdrowszy - z puszki icon_lol.gif )


Penne z tuńczykiem ale w sosie pomidorowym na ostro icon_smile.gif
Abotak
wczoraj- ryba po grecku. Zielenina do towarzystwa jak zwykle- surowka wielowarzywna
dzis- zapiekanka z boczkiem, zielenina- seler naciowy, salata rzymska
semi
udawana chińszczyzna z półproduktów(warzywa na patelnię, sos słodko-kwaśny) i cycków kurczaka. jutro tez bo dużo zrobiłam, nie chce mi sie gotować. a na deser jabłecznik-pyszny.
milutka
Dzisiaj flaczki a jutro tradycyjnie rosołek, wołowo-drobiowy a na drugie schab w sosie, ziemniaczki i buraczki icon_smile.gif
wiesiołek
Wczoraj kuleczki miesne cytrynowo-tymiankowe w sosie pieczarkowo-paprykowym, (z braku pod ręką rigatoni) podane z ziemniakami. Mimo tej zamiany całkiem smacznie się jadło. Dzień wcześniej owo rigatomi poszło do szpinaku z serem i szosnkiem, wszystko z dużą ilościa surówki pomodorowej.
Dziś wyjemy resztki wczorajszego obiadu, na kolację nalesniki z twarogiem i śmiataną "od baby"- "baby" mam w odległości 200m od mieszkania, i przez kilka lat niesłusznie lekceważyłam ich obecnośc 06.gif
Carrie
CYTAT
udawana chińszczyzna
to było w sobotę (włoszczyzna pokrojona w słupki, podsmażona w woku, pierś z kurczaka w kosteczkę, kukurydza z puszki, rodzynki, ugotowany ryż z torebki, rodzynki i przyprawa do dan chinskich).Nawet Dominik próbował jeść pałeczkami.Wziął jedną i atakował kawałki mięsa jak dzidą icon_lol.gif

wczoraj byliśmy u teściowej ( zaczyna mi ten układ pasować icon_razz.gif ) więc sie nie liczy

dzisiaj plastry karkówki w sosie z cebulą, chyba z ziemniakami ale moze pokusze sie o zrobienie klusek śląskich - jutro bedzie to samo bo robie podwojną porcję
renek35
my tradycyjnie w poniedziałki jadamy "ostatki" z niedzieli... więc będzie rosołek (chyba ze babcia przerobi na pomodorową ... bo tak też się zdaża) schaboszczak, względnie kurka do wyboru ...
milutka
Zupa pomidorowa z przerobionego wczorajszego rosołku, a na drugie wczorajszy sos ze schabu z kaszą jęczmienną i jakiś dodatek, chyba ogórek konserwowy.
A na deser gofry.
marghe.
Wołowina w sosie serowym, makaron pappardelle, brokuły z sezamam
ciasto francuskie z bananami.
Miało toto być wczoraj, ale pogoda nas z domu (i kuchni) wygoniła.
Niedzielny obiad zjedliśmy w Ikei 06.gif
Joanna 81
zupa ogórkowa 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.