To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Drętwieję :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiarybka
Dziewczyny o co chodzi, moze wiecie ?

Drętwieja mi ręcze, szczególnie w nocy, kiedy śpię.
Mam skurcze łydek icon_sad.gif Strasznie bolące icon_sad.gif
Nie wiem o co chodzi, zawsze byłam okazem zdrowia i nic mnie nie bolało icon_sad.gif Teraz czuję się jak zniedołężniała icon_sad.gif
mama_do_kwadratu
Skurcze łydek kojarzą mi sie z brakiem magnezu, a te drętwienia rąk mogą być od kręgosłupa.
Głowa do góry. Najlepiej idź do lekarza (ja nie mogę bo nie otwarł swego gabinetu w ramach strajku czy jak to nazwać... icon_sad.gif)
i.
Może brak magnezu?
Ja też jakiś czas temu miałam takie drętwienia. Budziłam się w nocy i nie czułam ręki albo nogi - b. nieprzyjemne uczucie. Byłam nawet z tym u lekarza, ale nic mi nie poradził icon_cry.gif
Dostałam skierowanie do neurologa, a neurolog nic nie znalazł. Drętwienie po pewnym czasie przeszło.
Ale coś obiło mi się o uszy, że to może być brak magnezu.
mamboo
Na 99% to brak magnezu i/lub potasu. Miałam i przetestowałam.
Basia.
irminka2
Z tym brakiem magnezu to coś jest. Narzekał na skurcze łydek mój syn,kazałam brać magnez i przeszło.
Ale przede wszystkim skontrolowałabym kręgosłup, czasem jakś drobna zmiana daje silne dolegliwości. Moja Beata np. miewa bóle kręgosłupa związane z jakąś tam przebytą chorobą kręgosłupa(kiedy ją miała nikt nie wie). Nie ma na to żadnych leków , tylko odpowiednia gimnastyka- jak wykonuje regularnie te ćwiczenia nic jej nie boli. Może też tego potrzebujesz.
trzymaj się Kasiu, pozdrawiam
Irmina
evi
a moze to problemy z układem krązenia - moja siostra tak ma
kasiarybka
Dzięki dziewczyny.

Przestraszyłam się nie na żarty tym drętwieniem, lecę do lekarza, porobię wyniki- dla świętego spokoju.
milly
A wiesz Kasiu, takie drętwienia mogą być spowodowane także niedobranymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Radzę jeszcze odwiedzić ginekologa.

Milly
Beata Białystok
Kasiu byłaś u lekarza? Wiesz dlaczego drętwiejesz? MI często drętwieją nogi, Agatce też.
kasiarybka
Beata jeszcze nie byłam...wstyd się przyznać icon_redface.gif , muszę gdzieś dzieciaki umieścić, nie za barzdo mam ochotę telepać się z nimi i stac w kolejce, sama wiesz jak to jest.
Wybieram sie w najbliższym czasie do gin. tablety własnie mi sie skończyły, więc odrazu zapytam o to o czym pisała Milli, a wtedy sie okaże.
Zwiększyłam też dawkę magnezu, mam nadzieje, że to coś pomoże, bo już jest trochę lepiej icon_smile.gif

Jak już "obkolęduję" wszystkich lekarzy dam znać icon_smile.gif
lea
Kasiu, pisałam już tu niejednokrotnie o chorobie cywilizacyjnej zwanej tetanią inaczej tężyczką = jest ona skutkiem braku magnezu i wapnia. Objawy tej choroby są takie jak u Ciebie, często dochądzą również tiki oka lub mięśni twarzy czy innnych mięśni ciała, przy bardzo wielkich brakach może wystąpic tak zwany atak tetanii, człowiekowi robi się słabo, drętwieje całe ciało, jest problem z oddychaniem. Tetanię zwalcza się dużą porcją magnezu. Aby się upewnić robi się badanie u neurologa tzw. EMG a wygląda tak: lekarz zaklada mankiet na rękę taki jak do pomiaru ciśnienia i mocno go nadmucha, potem pozostawia nadmuchany mankiet na ręce przez parę minut, jest uczucie niedowładu, jakbbyś nie miała ręki, przestaje krążyć w niej krew. po czym spuszcza powietrze i zaczyna się nieprzyjemne mrowienie ręki, wtedy neurolog przykłada do dłoni takie igiełki i robi jakiś pomiar. Wynik badania jest natychmiastowy.

pozdrawiam ciepło - lea
kasiarybka
Lea bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedż icon_smile.gif
Nie ma to jak specjalista icon_smile.gif

Ciągle nie mogę się do tego lekarza wybrać, ale pójdę...obiecuję, zresztą muszę bo te dolegliwości są wkurzające i lekko niepokojące.
Jeszcze raz wszystkim dzięki za odpowiedzi icon_smile.gif
i.
CYTAT(lea)
Kasiu, pisałam już tu niejednokrotnie o chorobie cywilizacyjnej zwanej tetanią inaczej tężyczką = jest ona skutkiem braku magnezu i wapnia. Objawy tej choroby są takie jak u Ciebie, często dochądzą również tiki oka lub mięśni twarzy  czy innnych mięśni ciała, przy bardzo wielkich brakach może wystąpic tak zwany atak tetanii, człowiekowi robi się słabo, drętwieje całe ciało, jest problem z oddychaniem. Tetanię zwalcza się dużą porcją magnezu. Aby się upewnić robi się badanie u neurologa tzw. EMG a wygląda tak: lekarz zaklada mankiet na rękę taki jak do pomiaru ciśnienia i mocno go nadmucha, potem pozostawia nadmuchany mankiet na ręce przez parę minut, jest uczucie niedowładu, jakbbyś nie miała ręki, przestaje krążyć w niej krew. po czym spuszcza powietrze i zaczyna się nieprzyjemne mrowienie ręki, wtedy neurolog przykłada do dłoni takie igiełki i robi jakiś pomiar. Wynik badania jest natychmiastowy.

pozdrawiam ciepło - lea



Kurczę lea to jest chyba to na co cierpię (albo cierpiałam). Latem zdarzył mi się taki atak o którym piszesz. Drętwiałam mi jedna połowa ciała, zemdlałam, nie mogłam się ruszyć - na szczęście miałam telefon pod ręką. Myślałam, że umieram (serio), bo nie bardzo mogłam oddychać. Przyjechało pogotowie, ale nic nie stwierdzili powiedzieli, że to nie zawał, bo nie palę i nie mam nadwagi icon_eek.gif (specjaliści nie ma co), dali mi zastrzyk i tyle. Zastrzyk nie pomógł i jeszcze parę godzin nie mogłąm się ruszyć z łóżka. Byłam u lekarza, ale podejrzenie padło na padaczkę - robili mi EEG. Oczywiście badanie wykluczyło epilepsję.

Drętwienia kończyn, tiki oka są u mnie częste.
A można sprawdzić sobie poziom magnezu i wapnia we krwi?
Beata Białystok
CYTAT(ilka)
A można sprawdzić sobie poziom magnezu i wapnia we krwi?

Ilka, pewnie, że można. Podejrzewam, że w każdym laboratorium zrobia Ci te badania.
lea
Ilka - badanie wapnia i magnezu we krwi nie stwierdzi czy chorujesz na tężyczkę jedyne badanie, które utwierdzi w tym neurologa to badanie EMG, i atak który opisałaś faktycznie wygląda jak atak tetanii - sama przez to przeszłam 2x

pozdrawiam - lea
i.
Lea a czy te ataki są groźne - tzn. czy zagrażają życiu?
lea
Ilka - w pewnych sytuacjach może się to zdarzyć ale to rzadkość, no chyba, że ataki są coraz częstsze i nasilają się ( ja miałam pecha w trakcie porodu icon_sad.gif ) - fakt faktem, taki atak strasznie wyczerpie organizm, i powinien zakończyć się pobytem w szpitalu pod solidnymi dawkami kroplówek z magnezem.

pozdrawiam lea

Ps. nieleczenie tężyczki powoduje różne zaburzenia neurologiczne
OlivkaMamaNorbercika
Kasiu niedawno czytałam post o Twojej drakońskiej diecie, jaką stosujesz.... Jesz podobno tylko 700-800 kcal dziennie icon_eek.gif

Sądzę, że właśnie masz teraz efekty głodzenia się icon_exclaim.gif
Twoje niedożywienie spowodowało, że masz olbrzymie braki składników niezbędnych do funkcjonowania organizmu icon_exclaim.gif

Łykanie witamin w tabletce nie pokryje Twojego dziennego zapotrzebowania na wszystkie potrzebne Ci składniki!
Człowiek by żyć nie tylko potrzebuje witamin i minerałów, ale i wielu innych związków, które do tabletek dodawane nie są (np. aminokwasy, których potrzebujemy około 30 rodzaji).

Skończ z głodówką icon_exclaim.gif Kup sobie Aspargin (ma w składzie magnez i potas) oraz pij dużo herbatek pokrzywowych i z dzikiej róży. Mają doskonałe właściwości odżywcze.
OlivkaMamaNorbercika
Kasiu dodam jeszcze, że stosowanie tabletek anty utudnia przyswajanie wielu witamin. Podczas ich stosowania tym bardziej powinnaś dbać o zdrowy styl życia, by Twojemu organizmowi nic nie zabrakło.
kasiarybka
Olivko dietę stosuję w konsultacji z moim lekarzem, a przy okazji znajomym, przyjmuję wszystkie niezbędne dla mojego organizmu witaminy, niedawno miałam robione wszystkie podstawowe badania. Te dolegliwości wzięły sie dosłownie nie wiadomo skąd.
Teraz juz niec mnie nie boli, jak ręką odjął, zwiękrzyłam dawgę magnezu...ale badania zrobię dla spokojności icon_smile.gif

Dzięki bardzo za odzeww icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.