To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mały dom - kto ma lub buduje?;)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
odynka
no właśnie... będziemy budować mały dom - z wielu przyczyn... taki do 80m2 max. tylko pliss nie chcę czytać pytań czemu mały i że za mały itp
chciała bym żeby wypowiedziały się osoby, które mają takie domki lub będą budować...

jesteśmy na etapie poszukiwań projektu więc będę miała pewnie sto pytańicon_wink.gif

z góry dziękuję za odpowiedzi:)
milutka
Odynka cięzko będzie znaleźć osoby, które budują dom do 80 metrów icon_wink.gif
A nie zapytam czemu taki mały, bo wiem czemu 06.gif

A jaki to będzie dom, parterowy czy z poddaszem użytkowym?

My teraz budujemy dom na sprzedaż mały, ale ma 102 metry, naprawdę nie jest to straszny koszt budowy.
https://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...28f3d02c62,1680

Popodrzucać tutaj jakieś projekty ? icon_smile.gif
Monika ww
Odynko, my wybraliśmy taki projekt domu dla rodziców
https://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=13&a=11

można zagospodarować poddasze


Budowa jeszcze się nie zaczęła, więc nic więcej na temat tego projektu napisać nie mogę.
katiek
Monika ładny ten dom. Tylko co znaczy wersja C i wersja D?
miskap
Odynko, w innym wątku wspominałaś, z chcecie mały domek a potem go rozbudować. Znalazłam coś takiego https://www.archipelag.pl/projekty-domow/zi...e-ii/rzuty.html . Jak szukaliśmy projektu dla siebie, to w wielu pracowniach natknęłam się na projekty z możliwością dalszej rozbudowy.
Monika ww
CYTAT(katiek @ Thu, 25 Mar 2010 - 07:51) *
Monika ładny ten dom. Tylko co znaczy wersja C i wersja D?

Położenie garażu ( wysunięty lub nie ), w linku są zdjęcia.
odynka
parterowy będzie;) budujemy mały bo prawdopodobnie będziemy mieli bardzo określony budżet... jak wykopiemy się z długów kiedyś to będziemy pewnie rozbudowywać - życie pokaże... póki co wynajmujemy a za chwile trzeba będzie zacząć spłacać kredyt za ziemię i nie będzie już nas stać na wynajem i spłatę... pozatym ile można, ten dom jest "nie nasz" więc egzystujemy w nim a chcemy żyć..

jasne dawajcie projekty:D
my wybraliśmy:
https://www.extradom.pl/projekt-domu-la-pal...medium=referral
https://pprojekt.pl/projekt707-pamela__72_3_m,opis.html

teraz zobaczymy jaki nam kosztorys kolega przygotuje;)

Monika ta Angela fajna ale o jeden pokój za mało dla nas;) niestety musimy mieć 3 pokoje plus salon...
odynka
dubel
Eliszka
Ja nie mam akurat małego domu, ale jesli mogę doradzić, szukajcie raczej projektu domu jednokondygnacyjnego. Odchodzi trochę powierzchni potrzebnej na schody i otoczenie, no i same schody, też niemały koszt.


odynka pisałyśmy razem icon_wink.gif
Eliszka
Odynko Ten wprawdzie nie ma 80m a 95, ale sensownie wygląda rozkład pokoi oraz dach - tańsza jest wersja dwuspadowa niż cztero. Pokoje też w miarę rozsądnej wielkości.
https://www.projekty-domow-parterowych.pl/p...ała-2892-1.html
albo https://www.projekty-domow-parterowych.pl/p...027-2961-2.html
Albo ten https://www.projekty-domow-parterowych.pl/p...80D-2261-4.html
I jeszcze jeden mały
https://www.projekty-domow-parterowych.pl/p...ZEJ-2573-6.html

Musicie wiedzieć jak chce cie taki dom ogrzewać. W zależności od różnych rozwiązań musicie na to przeznaczyć różną powierzchnię.
Ammm
Odynko, jeżeli zależy Ci na kosztach to raczej odpuść domy z dachem kopertowym - są droższe niż dwuspadowe.
pcola
Odynka,
mały może być icon_smile.gif mam doświadczenie z domem, który ma niecałe 80mkw
i uwielbiam w nim mieszkać. Ma dwie lilipucie łazienki (ale wygodne), aneks kuchenny
i duży salon z kominkiem, oraz dwie sypialnie. Wiem, że to dla Was za mało
ale piszę po to, byście się nie bali budowy małego domu.
Mogę jedynie doradzić, byście mieli dodatkowe wc, nawet takie jak najmniejsze
i jakieś pomieszczenie gospodarcze na odkurzacz, pralkę, wiadro, mopa, miotły
i inne przydasie.
chaton
Odynko, ten jest sliczny! https://www.extradom.pl/projekt-domu-la-pal...medium=referral
Wprawdzie nie mam ale szukam... dla pocieszenia dodam, ze latwiej taki sprzatac niz jakis gigantyczny! 08.gif
Eliszka
CYTAT(chaton @ Thu, 25 Mar 2010 - 13:42) *
Odynko, ten jest sliczny! https://www.extradom.pl/projekt-domu-la-pal...medium=referral
Wprawdzie nie mam ale szukam... dla pocieszenia dodam, ze latwiej taki sprzatac niz jakis gigantyczny! 08.gif

Tyle, ze nie ma nawet malutkiego pomieszczenia gospodarczego. A w domu zawsze jest co do takiego chować, choćby wspomniany wcześniej mop. Albo coś co będzie ten dom ogrzewać.
odynka
CYTAT(Ammm @ Thu, 25 Mar 2010 - 12:04) *
Odynko, jeżeli zależy Ci na kosztach to raczej odpuść domy z dachem kopertowym - są droższe niż dwuspadowe.


wiem wiem;) mamy świadomość wielu rzeczy:D

spokojnie miejsce gospodarcze sie wygospodaruje;) a przy ogrzewaniu kominkowym będzie wiata na drewno na zew i stosik przy kominku suchego drewna...

wiecie my w tej chwili wynajmujemy dom który ma trzy pokoje i jakbyśmy się nie pobudowali to byśmy mieszkali tu nadal i musieli byśmy dać radę...
Basia:)
A my mieszkamy od 1,5 roku w Mniszku.Wprawdzie ma 110m powierzchni ale kosztował nas bardzo mało,jest naprawdę ekonomiczny.Parterowy,z dwuspadowym dachem.Jeśli będziesz zainteresowana napiszę więcej o nim.
Eliszka
Jesteś pewna, ze chcesz ogrzewać kominkiem?
Sama nie mam póki co, ale moi dobrzy znajomi, narzekają na wszechobecny kurz... Nie dają rady z malowaniem ścian i wiecznym lataniem ze ścierką...

Mimo to ja kominek chcę, ale raczej dla przyjemności niż typowego codziennego ogrzewania domu.
chaton
QUOTE(Eliszka @ Thu, 25 Mar 2010 - 13:49) *
Tyle, ze nie ma nawet malutkiego pomieszczenia gospodarczego. A w domu zawsze jest co do takiego chować, choćby wspomniany wcześniej mop. Albo coś co będzie ten dom ogrzewać.

A na zewnatrz nie mozna takiego wygospodarowac? Mysle o takiej budce w ogrodzie, sa nawet gotowe w Leroi Merlin. Drewniane, zeby pasowaly do domku. 06.gif
Eliszka
Nie jestem pewna czy trzymanie mopa w pomieszczeniu na zewnątrz sprawdzi się. Zwłaszcza zimą. Rowery, kosiarka, sprzet ogrodowy OK, na zewnątrz jak najbardziej.
Pisząc o czymś co będzie dom ogrzewać, miałam na myśli piec (więglowy, elektryczny, na brykiety, olej, czy co kto chce, dalej - zbiornik naciepłą wodę - tu znów kwestia rozwiązania)
A suszenie prania? (latem problemu nie ma a zimą? przy trójce dzieci prania jest spoooro...) Można rozważyć pod tym kątem adaptacje poddasza do tego celu.
Ulinka
Ja ma kominek i zimą paliłam w nim codziennie i codziennie go przeklinałam właśnie za ten wszechobecny kurz 21.gif
odynka
CYTAT(chwilka @ Thu, 25 Mar 2010 - 14:05) *
A my mieszkamy od 1,5 roku w Mniszku.Wprawdzie ma 110m powierzchni ale kosztował nas bardzo mało,jest naprawdę ekonomiczny.Parterowy,z dwuspadowym dachem.Jeśli będziesz zainteresowana napiszę więcej o nim.


pisz:)

Eliszka o mamo to co oni za kominekk maja? moja bliska rodzina ma kominek od hmm 20 lat? bywamy u nich często i nigdy w życiu nie narzekali:) drudzy znajomi koło których mieszkać będziemy też mają kominek z płaszczem wodnym, wogóle znam wiele "kominkowych" osób;)
myślimy jeszcze nad piecem na ekogroszek ale to wszystko do ustalenia...

czasem niestety trzeba z pewnych rzeczy zrezygnować... a w Pameli jest pomieszczenie gospodarcze;)
Eliszka
Odynko oni są rzeczywiście radykalnym przykładem, nie wszystkie znajome nam kominki tak załatwiają właścicieli, ale przecież paląc codziennie wynosisz popiół, dużo popiołu, otwierasz, dokładasz, czyścisz itp. wtedy też się kurzy, brudzi, rozsypuje. A to środek salonu przecież...

Ja Cię nie chcę zniechęcić, chcę tylko naświetlić pewne sprawy.


Wymieniam "punkty" nad którymi należy się zastanowić budując dom. Bo dom to inwestycja na lata, jeśli nie do końca życia (ja przynajmniej nie zamierzam mieszkać w innym domu niż w tym, który aktualnie wykańczam)
Nad pewnymi sprawami lepiej dobrze się zastanowić niż potem żałować.

Zastanówcie się czy będzie Wam się chciało palić w tym kominku, dokładać kilka razy na dzień itd. Jeśli kupisz piec na ekogroszek to masz czysto, zapominasz o piecu na dzień, dwa, albo tydzień, zależy jaki podajnik kupisz. Tylko musisz mieć dodatkowe pomieszczenie...
odynka
wiesz ja w poprzednim domu paliłam w starym piecu na drewno i biegałam do piwnicy i dorzucałam drewno i węgiel;) łopatąicon_razz.gif

spokojnie jeszcze mamy czas na zastanowienie się... a kominek prócz ogrzewania daje też takie ciepło wizualne i kiełbaski można zimą upiec;)
Eliszka
CYTAT(odynka @ Thu, 25 Mar 2010 - 20:29) *
kominek prócz ogrzewania daje też takie ciepło wizualne i kiełbaski można zimą upiec;)


dlatego ja tez chcę mieć kominek icon_wink.gif

milutka
Odynko ta Pamela jest extra, taki mały domek a jaki funkcjonalny icon_smile.gif

Co do kominka, to też u mnie kurzy się masakrycznie.Teraz już tylko sporadycznie , na wieczór rozpalamy a nadal kurz osiada na meble icon_evil.gif

A my w tym naszym domu widzimy jakie błędy popełniliśmy, wszystko zapisujemy i w nowym domu mamy zamiar ich uniknąć.
monilka
Odynko, przy dwupłaszczowym kominku zastanowiłabym się ze względu na pompę. Przy braku prądu musisz gasic kominek w trymiga. Chyba, że mieli byście dodatkowy agregat. Kominek z jednym płaszczem jak najbardziej Si. A o tym ekogroszku pomyślcie. Naprawdę warto.
Basia:)
Nasz Mniszek.
https://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/96-mniszek.html

Bez garażu.Mamy kominek raczej dla przyjemności,ogrzewanie jest z pieca na drewno,węgiel.Prosty układ,dziecinnie proste wykonanie.Nasi murarze wzięli 15 tys za postawienie.Żaden inny dom nie jest tak tani w budowie.
Wam potrzebne trzy sypialnie,tyle akurat jest.My kosztem okna w łazience mamy cztery sypialnie.

Eliszka
CYTAT(milutka @ Thu, 25 Mar 2010 - 22:22) *
A my w tym naszym domu widzimy jakie błędy popełniliśmy, wszystko zapisujemy i w nowym domu mamy zamiar ich uniknąć.


To nie bez podstaw mówi się, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie icon_wink.gif ?

Ja mam nadzieję, że ten nasz pierwszy to będzie dla nas jednak icon_wink.gif
Póki co nie widzę w tym swoim poważnych "ale", jednak jesteśmy dopiero na etapie tynkowania w środku. Pewnie coś wyjdzie w użytkowaniu ... ale mam nadzieję, że niewiele... Wprowadzić się mamy plan za rok pewnie...
Mafia
milutko, zapisuj błędy, tych uniknieś, ale pewnie popełnisz inne. icon_wink.gif My przynajmniej tak mamy.

Kominek faktycznie powoduje powstawanie większej ilości kurzu, ale my palimy praktycznie codziennie i jakoś dajemy radę. Mamy zwykły kominek z wkładem plus ogrzewanie nadmuchowe rozprowadzone na korytarzach. U syna na poddaszu nie ma nawet kaloryferów i jest ciepło w pokoju. Pamiętajcie jeszcze o tym, że kominek wymaga posiadania drewna, które trzeba gdzieś na dworze składować. My na zimę potrzebujemy około 7-8 m3. Rano załącza się piec gazowy, a potem właściwie ogrzewa kominek. Kominek wymaga też pewnej przestrzeni w pomieszczeniu, w którym stoi, bo w pobliżu jest naprawdę gorąco.
odynka
my pierwszy dom wynajmowaliśmy drugi wynajmowaliśmy a trzeci budujemy dla siebie;) na przykładzie tych wynajmowanych naprawdę bardzo dużo się już nauczyliśmy a jeszcze pewnie się dużo nauczymy...

będziemy budować Pamelę, wysłaliśmy kilka pytań do projektanta... teraz tylko czekamy na pieniążki aczkolwiek projekt i tak kupimy jakoś z tego co zarabiamy;)

teraz najważniejsze jest wyciagnać moich rodziców żeby pozwolenia załatwili i zacząć działkę uzbrajać...
Ammm
Gratulacje!
Zelda
odynka gratulacje! wyślij proszę link do projektu
kominek to podstawa 06.gif a najliej jak jest rozprowadzona po całym domu instalacja ,wtedy zimą czasmi nie trzeba dogrzewać
ja kominka obecnie nie mam niestety,ogrzewanie mam gazowe i rachunki zimą koło 400zł ,100m,temperatura koło 20-21,dom ocieplony
odynka ja bym zrobiła na Waszym miejscu poddasze użytkowe,podniesienie dachu przy budowie nie jest jakimś strasznym kosztem dodatkowym, a przyszłościowo dodatkowy pokój można zrobić,bo przerabianie zawsze drożej wyjdzie niż budowanie od początku
zwróc tez uwagę na piec,czy jest dwu czy jedno funkcyjny,zakładam że gazowy bo na olejowy czy węglowy trzeba mieć więcej miejsca tzn na zbiornik z olejem czy węgiel.Olejowy najdroższy z mego dświadczenia.7 lat temu za miesiąc ogrzewania w sezonie zimowym rodzice płaciłi ponad 1000 zł miesięcznie ,ale dom miał koło 260m a temperatura w domu bez dogrzewania 17-18 stopni...brrrrrrr
odynka
maja projekt na pierwszej stronie wrzucałam;)

17-18 stopni brr mówisz?icon_wink.gif jak wynajmowaliśmy ten pierwszy dom, który wynajęliśmy przed samą zimą i mury miał jakoś z pół roku nie ogrzewane to mieliśmy w domu 10 stopni zimą mimo palenia w piecu;)

w tym domu zimą 16-17 stopni to standard;)
Zelda
CYTAT(odynka @ Fri, 26 Mar 2010 - 16:08) *
maja projekt na pierwszej stronie wrzucałam;)

17-18 stopni brr mówisz?icon_wink.gif jak wynajmowaliśmy ten pierwszy dom, który wynajęliśmy przed samą zimą i mury miał jakoś z pół roku nie ogrzewane to mieliśmy w domu 10 stopni zimą mimo palenia w piecu;)

w tym domu zimą 16-17 stopni to standard;)

jak Oluś miał a grudniu zapalenie krtani i musiałąm spac przy otwartym oknie to myślałąm że zamarznę ...masakra ,ja z tych bardzo ciepło lubnych,więc minimum 19,5 stopnia musi być,ale ze względu na dzieci poświęcam się i 19 na noc ustawiam icon_wink.gif
milutka
CYTAT(maja2006 @ Fri, 26 Mar 2010 - 15:57) *
ja bym zrobiła na Waszym miejscu poddasze użytkowe,podniesienie dachu przy budowie nie jest jakimś strasznym kosztem dodatkowym,



Owszem mogą podnieść parę bloczków do góry, nie jest duży koszt, ale już będą musieli wydać kasę na stabilniejszy strop.


Eliszka no z tym budowaniem trzech domów sprawdza się icon_wink.gif

Odynka cieszę się, że wybraliście Pamelę, na prawdę ładny domek icon_smile.gif Powodzenia icon_smile.gif


Z tymi błędami to jest tak, że najważniejsze u nas, że nie zrobiliśmy gniazdek tv w każdym pokoju i nie wyprowadziliśmy kabla od satelity na dach,mam teraz w salonie płytki i w nowym domu już ich nie chcę icon_wink.gif brakuje mi spiżarki, mogłabym wymieniać i wymieniać, ale nie będę zaśmiecać Odynki tematu icon_wink.gif
odynka
milutka ośmiecaj;) niech to będzie takie kompendium wiedzy:)

nie gratulujcie mi jeszcze bo nie mamy póki co kredytu jeszcze;) ale projekt wybrany:)
Ammm
CYTAT(milutka @ Sat, 27 Mar 2010 - 01:19) *
Z tymi błędami to jest tak, że najważniejsze u nas, że nie zrobiliśmy gniazdek tv w każdym pokoju i nie wyprowadziliśmy kabla od satelity na dach,


Ja nie mam wyprowadzonych dwóch kabli do anteny na dachu i przez to nie mogę w pełni wykorzystać dekodera n-ki - nie mogę oglądać jednego programu a nagrywać innego.

Za to bardzo jestem zadowolona z mojego pomysłu umieszczenia pralki i suszaki na podeście - dzięki temu pod nimi mam miejsce na proszki do prania, detergenty itp. Wykonawca straszył mnie, że to będzie niewygodne, a uważam to za super patent i polecam każdemu!
Inanna
CYTAT(Ammm @ Sat, 27 Mar 2010 - 21:32) *
Za to bardzo jestem zadowolona z mojego pomysłu umieszczenia pralki i suszaki na podeście - dzięki temu pod nimi mam miejsce na proszki do prania, detergenty itp. Wykonawca straszył mnie, że to będzie niewygodne, a uważam to za super patent i polecam każdemu!


Też na to wpadłam icon_biggrin.gif , tylko mój podest ma być dość wysoki, tak żeby zmieściła się w nim ogromna szuflada z koszem na brudne ciuchy.
milutka
Odynko to póki co gratulacje wybrania projektu icon_smile.gif

Dziewczyny a jak wygląda taki podest? icon_smile.gif
odynka
no i kurczaki nie szukaliśmy już żadnych projektów a tu... moi rodzice wybrali sobie dom i z uporem maniaka próbuja nas namówić żebyśmy postawili taki sam:P

w pn,wt powinniśmy znać koszty materiałów do niego i koszty sił ludzkich...
mama_do_kwadratu
ja bym jednak rozważała dach dwuspadowy- za kopertowy naprawdę dużo zapłacicie
Inanna
CYTAT(odynka @ Sun, 28 Mar 2010 - 19:40) *
no i kurczaki nie szukaliśmy już żadnych projektów a tu... moi rodzice wybrali sobie dom i z uporem maniaka próbuja nas namówić żebyśmy postawili taki sam:P

w pn,wt powinniśmy znać koszty materiałów do niego i koszty sił ludzkich...


A po co Wam dwa takie same?
milutka
Odynka a jaki wybrali rodzice? a Oni będą koło Was się budować?
Ammm
Mój podest wygląda tak:



Ma 54 cm wysokości. Mój stoi w pralni, więc nie zależało mi na estetyce, ale w łazience można jeszcze np zamontować drzwiczki, żeby tego bałaganu pod spodem nie było widać.
odynka
CYTAT(milutka @ Mon, 29 Mar 2010 - 00:12) *
Odynka a jaki wybrali rodzice? a Oni będą koło Was się budować?


tak tak mamy dwie działki obok siebie...
https://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyg/rzuty.php
milutka
Odynka] ten dom super jest i mniejszy koszt budowy, bo dach ma dwuspadowy, więc odchodzą te drogie gąsiory.

A skoro macie działki obok siebie, to nie mysleliście o bliźniaku?

Ammm nie pogniewasz się jak sobie zapiszę to zdjęcie? bo fajne rozwiązanie, na pewno w nowym domu tak zrobię i u mnie też pralka będzie w pralni stała.
Monika ww
Odynko, moim zdaniem ten projekt lepszy od Pameli.

Przede wszystkim z uwagi na wielkość pokoi, w Pameli jeden pokój ma niewiele ponad 7 metrów, a to zdecydowanie za mało moim zdaniem.

Poza tym ma fajny rozkład pomieszczeń, no i jest gospodarcze icon_smile.gif
odynka
ano wiem mi tez się podoba... myślelismy nad bliźniakiem ale... nie wazne;) będą dwa osobne;)

czekamy na kosztorys by choć trochę wiedzieć jak dużo droższy będzie...
pcola
Odynko,
wygląda na bardziej funkcjonalny od Pameli. A usytuowanie na działce względem
stron świata Wam pasuje ?
odynka
wszystko nam pasuje:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.