To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak pogodzić opiekunkę i przedszkole

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

renata19750702
We wrześniu Jasiek zaczął chodzić do przedszkola, jednak z grubsza wyglądało to tak, że średnio w miesiącu (do grudnia) był 4 dni w przedszkolu, a reszta, to chorowanie i rehabilitacja. Mąż za cholerę opieki nie weźmie, więc to mi przypadało zostawać z dzieckiem za każdym razem, gdy było chore. Tylko, że ja też pracuję, a wiecie jak dzisiaj pracodawca patrzy na ciągłą nieobecność pracownika w firmie.
Nie mam niestety możliwości zostawiania młodego z babcią, ciocią, czy sąsiadką. W międzyczasie znalazłam opiekunkę dochodzącą, która przychodziła "w razie awarii", co zdarzało się nader często. Była to miła Pani, typu babcia, z którą moje dziecię jednak okrutnie się nudziło, więc na dłuższą metę było to żadne rozwiązanie.
Po namyśle doszliśmy z mężem do wniosku, że takie chodzenie do przedszkola, to żadne chodzenie (zwłaszcza, że ze względów zdrowotnych Pani doktor z przedszkolem też kazała się wstrzymać do wiosny) i trzeba młodemu znaleźć opiekunkę na stałe. Dałam ogłoszenie i znalazłam, dokładnie taką, jaką chciałam - studentkę pedagogiki wczesnoszkolnej, która potrafi młodemu twórczo zorganizować czas. I wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że młody bardzo tęskni za kontaktem z rówieśnikami, a ja niestety mieszkam na takim zad...., że kontatkty towarzyskie z rówieśnikami młody ma zdecydowanie ograniczone. Stąd chciałabym , żeby po świętach znów zaczął chodzić do przedszkola, a jednocześnie (w obawie, że będę miała "powtórkę" z rozrywki") nie chciałabym pozbywać się obecnej opiekunki. Jakiś wstępny pomysł na to mam, jednak może ktoś podsunie mi lepszy...
Jak oddać Jaśka do przedszkola i jak równocześnie zatrzymać opiekunkę?
kasiunia
zagwarantować jej minimalną kwotę jaką zarobi co miesiąc niezależnie od liczby przepracowanych godzin?
Kingus
Puścić do przedszkola w czasie "realizacji podstaw programowych", a potem do domu z opiekunką?
Inanna
Zapytać opiekunkę, jak ona by to widziała.
wiesiołek
CYTAT(Kingus @ Sat, 27 Mar 2010 - 21:50) *
Puścić do przedszkola w czasie "realizacji podstaw programowych", a potem do domu z opiekunką?



U mnie takie rozwiazanie działało przez kilka lat, zwłąszcza , ze przy trójce dzieci opiekunka zawsze miała co robic, bo albo jedno chore, albo drugie już zaczęło chodzic do szkoły na różne godziny i lekcje doszły, albo grupa zamiast zwykłych zajęc miała wycieczke/ wyjści edo teatrzyku itp. i godziny się zmieniały. Pensja opiekunki stała niezalżnie od rozkłądu tygodnia, a obowiazkowe zajęcia przedszkolne bezpłatne.
renata19750702
Dzięki dziewczyny. Chyba właśnie tak zrobię, że dam Janka na kilka godzin do przedszkola, a potem, niech go wybiera opiekunka i do domu. Ja jej płacę za godzinę, ale w tej sytuacji pomyślałam, że uczciwiej będzie zaoferować jej 60-70% jej dotychczasowej płacy miesięcznej, bo w przeliczeniu na godziny, w tym układzie, to marnie jej wychodzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.