To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mocny ból głowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agak
Co kilka-kilkanaście minut boli mnie głowa. Ponad skronią, z przodu głowy. Trwa to kilka sekund i na końcu boli mnie głowa. Wziełam paracetamol ale nic nie pomaga. Baaardzo boli. Cóż to może być?
Jak tak dalej pójdzie to będe musiała do dr iśc.
Inanna
To może być nic, albo coś bardzo poważnego. Idź do lekarza.
Zelda
to jednorazowe czy codziennie Cie tak boli?
ja też radze iśc do lekarza
agak
Przeszło na szczęście. Dziwne toto było.
gosiagosia
paracetamol, to raczej lek dla dzieci, więc nie dziwne że nie działał. bierz następnym razem apap.
mnie głowa boli od 5 roku życia, średnia 2x w miesiącu po kilka dni i wierzcie mi, że nie idzie się do tego przyzwyczaić. to tak boli, że czasem wymiotuję, ale lekarze niczego się nie dopatrzyli.
dla spokojności jak będą się bóle powtarzać to idź sprawdzić co to.
renek35
może pojawiają się problemy z ciśnieniem? a może reakcja na zmiany pogodowe?
paulap
Żona, tak czy inaczej do lekarza!
Bez dyskusji!
agak
CYTAT(gosiagosia @ Wed, 07 Apr 2010 - 23:27) *
paracetamol, to raczej lek dla dzieci, więc nie dziwne że nie działał. bierz następnym razem apap.


czym się od siebie różnią???
gosiagosia
zapewne składem.
Kaszanka
Ale w składzie Apapu jest właśnie paracetamol.
Agak, zrób rtg odcinka szyjnego.
agak
tak mi się właśnie wydawało
nie moge brać nic innego bo nadal karmię

Kaszanna robiłam niedawno RTG i wynik mam w porządku.
gosiagosia
ale są może substancje pomocnicze czynne. w każdym razie apap mi pomaga a paracetamol nie. i ja też nadal karmię, ale biorę po karmieniu jeśli muszę.
Ewelinek
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 08 Apr 2010 - 12:52) *
ale są może substancje pomocnicze czynne. w każdym razie apap mi pomaga a paracetamol nie. i ja też nadal karmię, ale biorę po karmieniu jeśli muszę.



Gosiu Apap to paracetamol tylko z nazwą handlową i wyższą ceną... Substancje pomocnicze nie mogą być czynne, mogą tylko pomagać w np. utrzymaniu kształtu tabletki, rozpuszczeniu w odpowiednim miejscu, mogą nadawać smak, kolor itp.

Paracetamol to paracetamol, więc może różnica w działaniu wynika z wielkości przyjmowanej dawki np.

agak, też mam czasem takie bóle, zazwyczaj ze zmęczenia, głodu lub zmian ciśnienia.
gosiagosia
Zmienna, no mam jedno i drugie po 500mg i jedno działa a drugie nie. dodam, że ja nigdy takich rzeczy nie brałam tylko od razu ibuprom, czasem ketonal 37.gif
w ciąży lekarz apapu zakazał a paracetamol od biedy pozwolil icon_neutral.gif
Ewelinek
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 08 Apr 2010 - 22:27) *
Zmienna, no mam jedno i drugie po 500mg i jedno działa a drugie nie. dodam, że ja nigdy takich rzeczy nie brałam tylko od razu ibuprom, czasem ketonal 37.gif
w ciąży lekarz apapu zakazał a paracetamol od biedy pozwolil icon_neutral.gif


W takim razie wydaje mi się, że bezpodstawnie zakazał Apap'u, ponieważ jest to to samo co inne tabletki z samym paracetamolem(mówimy o najzwyklejszym Apap'ie w tabletkach). Nie wiem dlaczego na Ciebie jedno działa a inne nie, może zależy od sytuacji, nasilenia bólu itp.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.