To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak długo wazne skierowanie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

AnWoj
Mam skierowanie do poradni gastroenterologicznej(z dzieckiem)-ale do czerwca nie ma już miejsc,mam zadzwonić na początku czerwca i może wtedy ustalimy termin wizyty.Zastanawiam się tylko czy skierowanie będzie jeszcze ważne?
~Luna~
Terminy ważności skierowań do szpitala lub do poradni specjalistycznych -
https://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=665
semi
nasza pediatra powiedziała, ze skierowanie jest wazne bezterminowo - chyba, że nie byłoby juz przyczyny, dla której zostało wystawione.
Uleńka
u nas mówią, że skierowanie miesiąc ważne, ale nawet jak nie ma miejsc u specjalisty to ide z tym skierowaniem i mnie rejestrują na wolny termin właśnie po to żeby skierowanie ważności nie straciło
gosiagosia
u nas tez mowia, ze miesiac
oluśia
Skierowanie które wystawia mi pediatra do poradni gastroenterologicznej dla Kacperka wazne jest przez cały rok icon_smile.gif
grzałka
nasz NFZ twierdzi, że skierowanie jest ważne dopóki nie zostanie zrealizowane
blaire
CYTAT(oluśia @ Mon, 05 Apr 2010 - 18:09) *
Skierowanie które wystawia mi pediatra do poradni gastroenterologicznej dla Kacperka wazne jest przez cały rok icon_smile.gif

Bo jest to skierowanie na leczenie stałe. Nie na jednorazową wizytę.

Grzałka, nie tylko Wasz NFZ jest tego zdania. Skierowanie jest ważne do czasu zrealizowania go (czyli zarejestrowania się w danej poradni).
kachaaa
Dzwoniłam jakiś czas temu do NFZ i Pani powiedziała że skierowania ważne są bezterminowo oprócz skierowań na rehabilitacje, te są ważne miesiąc
elgi
SKIEROWANIE DO SPECJALISTY JEST WAŻNE ROK
mama_do_kwadratu
no, to teraz na pewno zapamiętamy
grzałka
może by to na górze przykleić ? icon_lol.gif
agarad
a tu jeszcze o wyjątkach od reguły zaprezentowanej powyżej icon_wink.gif)


Ważność skierowania

Zazwyczaj skierowanie jest ważne dopóty, dopóki istnieją przesłanki wskazujące na potrzebę podjęcia działań diagnostycznych lub terapeutycznych. Zachowuje ono swoją ważność do czasu realizacji, np. poprzez ustalenie terminu przyjęcia pacjenta do szpitala.

WyjÄ…tkami sÄ…:

•skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które jest ważne 18 miesiÄ™cy, liczÄ…c od dnia jego wystawienia.
•skierowanie na rehabilitacjÄ™ leczniczÄ…, które traci ważność, jeżeli nie zostanie zarejestrowane w zakÅ‚adzie rehabilitacji w terminie 30 dni od daty wystawienia.
•skierowanie do szpitala psychiatrycznego, którego ważność wygasa po upÅ‚ywie 14 dni.
Skierowania z brakami, pozbawione części istotnych danych, nie mogą być przyczyną odmowy przyjęcia lub nie wpisania pacjenta na listę oczekujących.

Opracowanie: Biuro Komunikacji Społecznej Centrali NFZ
Współpraca merytoryczna: Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej Centrali NFZ

Podstawy prawne:
Ustawa z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (tekst jednolity z 2007 r., DzU nr 14 poz. 89).
Marzena_42
Ponoć skierowanie ważne jest rok. Ale nie wiem czy od momentu jego wystawienia czy od momentu zapisania na badanie, no bo jak wiadomo koleja pacjentów jest zawsze długa, a terminy są odległe...
gosiagosia
a wszystko zalezy. jak jedziemy na oddzial do szpitala, to skierowanie musimy miec swieze najepiej ponizej 14 dni. jak czekamy na zapis na wyciecie migdalkow, to skierowanie jest z maja zeszlego roku, a zabieg dopiero we wrzesniu. a jak idziemy do chirurga, to jesli minie rok od ost wizyty, to chca nowego skierowania.
najlepiej dowiedziec sie na miejscu, zawsze mozna doniesc nowe skierowanie.

jak mielismy sie zapisywac do kardiologa, to pediatra powiedziala, ze jeszcze 4mce, to skierowanie da pozniej, bo do rejestracji nie trzeba. po czym okazalo sie, ze jednak trzeba. pediatra wielce oburzona, a ja musialam isc do przychodni drugi raz. przy rejestracji musialam podac 4 dane ze skierowania. namotane to wszystko.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.