To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Straszno mi...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Inanna
Podobno mam ropień pod zębem. Coś mi tam urosło i boli przy dotyku. Ale nie bardzo. Byłam u stomatologa i pani doktor powiedziała: "ojejej! To będzie paskudna robota!" Zrobiłam prześwietlenie i dziś idę. O 14. Jezu, jak się boję...
krolewienka
trzymam kciuki!
kasiarybka
Inanna, to dla dentystki będzie paskudna robota icon_smile.gif dla Ciebie pikuś dostaniesz znieczulenie i nie będziesz wiedziała kiedy będzie po wszystkim icon_smile.gif
Inanna
Dzięki, dziewczyny icon_smile.gif
kasiaaaaa
Inanna nie bój żaby. icon_smile.gif Moja siostra miała ropień pod zębem, kiedy miała 10 lat. Obeszło się praktycznie bezboleśnie.
Trzymam kciuki. icon_smile.gif
Inanna
Już wróciłam.
W trakcie rozmowy z p. doktor stwierdziłam, że nie rozumiem o czym ona mówi, bo jak to? leczyć kanałowo zęba, który był już leczony kanałowo? Na co ona stwierdziła, żebym poszła do tego lekarza, który go leczył. I zamaszystym ruchem ściągnęła mi ściereczkę spod brody. Ja bardzo chętnie, bo ta zachwalana, przesympatyczna, cudowna i zachwycająca pani doktor jakoś mi nie odpowiada... Umówiłam się już do tego "starego" lekarza, dziś na 18.30, bo normalne terminy to on ma na maj... A przed chwilą obejrzałam sobie te moje zęby i dochodzę do wniosku, że ta plomba to taka ciemna jest, że chyba nie jego... ta jego jest chyba po drugiej stronie...
Poszukam sobie najwyżej jeszcze innego stomatologa, bo do tej pani już nie chcę...
Jakoś generalnie mi nie odpowiada ani ona, ani jej gabinet, ani poczekalnia, ani stado ludzi w gabinecie (dwa fotele, na każdym pacjent, a przy nim lekarz...). Wolę bardziej intymnie....
iwo1
Idz do innego,moze poprzedni lekarz nie wyleczym Ci jakiegoś kanału,w Bielsku mojej przyjaciółce leczyl zęby a potem sprawdzał kamerką czy wszystko pozamykal.
Warto iśc jak najszybciej
Mądrala ze mnie,jeśli chodzi o kogoś to doradzam a sama ...ech...
Kaszanka
Inano, ja mam poprzednią kanałówkę tak schrzanioną, że teraz mam mało przyjemny wybór: albo leczyć jeszcze raz kanałowo i wydać naprawdę dużo kasy na nadbudowę zęba (ząb był niedoleczony i pod plombą się psuł, zostało go naprawdę niewiele) albo wyrwać. Poprzednia dentystka nie dość że nie doleczyła tego zęba, to nie wypełniła kanałów. Mam jeszcze tydzień na zastanowienie się.
Jeśli chcesz robić kanałówkę to idź do dentysty, który ma kamerki o których pisała iwo1, warto zapłacić trochę więcej i nie mieć takich atrakcji jak ja 32.gif
Inanna
Byłam u tego drugiego - miałam racje, on mi leczył zęba po drugiej stronie. Stwierdził jednak, że to nie od siódemki ten ropień, tylko od ósemki, którą mam wrośniętą w kość i obróconą o 90 stopni. Zalecił usunięcie ósemki. Muszę znaleźć sensownego chirurga szczękowego, bo to gruba robota będzie. Po rozmowie z tamtym lekarzem przestałam się bać - tzn. wiem, że to nie będzie prosty zabieg, ale trudno... Zupełnie inaczej się z nim gadało niż z tamtą rozhisteryzowaną dentystką, która chyba sama się bała, że sobie nie poradzi...
Kocurek
Robił Ci RTG?
fafura
CYTAT(Kaszanna @ Fri, 09 Apr 2010 - 08:11) *
Inano, ja mam poprzednią kanałówkę tak schrzanioną, że teraz mam mało przyjemny wybór: albo leczyć jeszcze raz kanałowo i wydać naprawdę dużo kasy na nadbudowę zęba (ząb był niedoleczony i pod plombą się psuł, zostało go naprawdę niewiele) albo wyrwać.


PodepnÄ™ siÄ™.
Ok. rok temu (wiosną 2009) leczyłam kanałowo piątkę. Po 3 wizytach w końcu dentystka założyła mi plombę, która ..... założona rano, wieczorem, podczas kolacji, wyleciała (ukruszony kawałek) ...
Jak się okazało następnego dnia (z samego rana poszłam z reklamacją) to nie plomba wyleciała, ale kawałek zęba. Dentystka poinformowała mnie- nastraszyła 21.gif - że gdy teraz coś się będzie działo, to trzeba będzie usunąć ząb, ponieważ tak naprawdę zostało go niewiele. Sprawdziłam malutkim lusterkiem- ząb to ok. 1/3, 2/3 to plomba. (ząb w zasadzie tylko od zewnątrz- ten malutki kawałek, który widać, gdy się zacznę śmiać szeroko- zdarza mi się to baaardzo często 37.gif ) Na razie to, co zostało, trzyma się dość mocno. Ale jestem przerażona wizją wyrywania zęba. W zsadzie, to gdy mam ugryźć coś twardego cierpnę na samą myśl, że razem z kęsem odpadnie mi ząb. 37.gif
Ile kosztuje nadbudowa? Jakie sÄ… koszty implantu?
Powiem szczerze, że jestem przerażona stanem mojego uzębienia, który w ostatnim roku zaczął się strasznie sypać....
Inanna
CYTAT(Kocurek @ Sat, 10 Apr 2010 - 00:08) *
Robił Ci RTG?


Z rtg pantomograficznym chodziłam do każdego z tych lekarzy.

Fafura, ten drugi lekarz też mi zaproponował nadbudowę, bo te siódemki i szóstkę to ja mam w fatalnym stanie, w zasadzie ich już nie ma, samo wypełnienie. Absolutnie nie wyrywać! - zapowiedział, "ja pani na tym zrobię śliczną porcelanową koronę". Koszt będzie spory: korona 500zł + wkład 250zł. Dużo, ale za leczenie kanałowe szóstki siedem lat temu zapłaciłam 1tys. zł., bo kanałów mam więcej niż normalni ludzie.
Myssia
CYTAT(Inanna @ Fri, 09 Apr 2010 - 11:24) *
tylko od ósemki, którą mam wrośniętą w kość i obróconą o 90 stopni. Zalecił usunięcie ósemki.

też tak mam icon_sad.gif do tego ta 8-mka sie zepsuła
ale dentysty to ja się najbardziej na świecie boję
zazdroszczę Wam z całego serca icon_sad.gif
ja mam taki minus, że znieczulenia na mnie prawie nie działają, bo mam nerwy prawie na korzeniach icon_sad.gif
a uśpić sie nie mogę za bardzo, ze względu na stan zdrowia swój
ogólnie, trauma na traumie traumą pogania icon_sad.gif
ale powoli dojrzewam do pójścia do zębologa
wolałabym znów rodzić 10 godzin z 3 godzinnym szyciem po rozerwaniu, na żywca niż iść do dentysty 41.gif
xxyy
Inana warto walczyc o zeba nawet jesli nadbudowa bedzie kosztowala . Jak usuniesz to i tak bedziesz musiala o czyms pomyslec, mostek tez drogi a implant to juz w ogole.
tak przynajmniej zawsze mawiaja moja przyjaciolka stomatolog.
Honey*
fafura. ja to widze tak:
Jesli wyrwie Ci zeba to chyba nie da sie go odbudowac. piszac implanta masz na mysli koronke ? bo implanty sa raczej drogie i musza Ci srobe wkrecic w kosc zeby zalozyc zeba. Jesli koronke to musialby zrobic np na dwa zeby zeby mialo sie to na czym trzymac

nie wiem moze sie myle ale tak to moim skromnym zdaniem wyglada

koronka w gabinecie w ktorym pracuje kosztuje 450zl za jednego zeba
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.