To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rozmowa o pracÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mrówa
Idę na rozmowę o pracę. Zależy mi bardzo właśnie na tej firmie. Już w ubiegłym roku startowałam do nich na minimalnie inne stanowisko niż teraz i odpadłam w ostatnim etapie (niestety nie udało mi się dowiedzieć dlaczego).
W przyszłym tygodniu idę na spotkanie. I teraz - moje oczekiwania finansowe są ciut większe, niż wynagrodzenie osób zatrudnionych na tym stanowisku (powiedzmy, że mam kreta wewnątrz firmy icon_wink.gif). Czy słusznie zakładam, że jeśli wogóle będą mnie rozważać to kwestie finansowe będziemy negocjować? Kwestia finansowa bez próby negocjacji nie powinna mnie dyskwalifikować, prawda?
Nie potrafię ocenić, czy bardziej będzie im zależeć na doświadczeniu (które w tym przypadku mam) czy też będą stawiać na "młodą krew" (bo w mojej opinii nie trzeba ogromnych nakładów do przyuczenia w miarę kumatej istoty do tej pracy).
grzałka
kwestie finansowe negoc[użytkownik x] zawsze, a im bardziej firmie zależy na Tobie ( a nie odwrotnie) tym lepszą masz pozycję startową
mama_misia
Ja zawsze sie boje takich dziwnych pytań na rozmowie o prace.Dlatego juz pierwszym takim sygnałem dla mnie jest to aby chociaz w CV wysyłanym do potencjalnego pracodawcy pokazywac cała prawde i nie pisac nic na wyrost.
Paula.
Ja mogę się wypowiedzieć z drugiej strony.
Gdy przyjmuję kogoś do pracy mam określoną granicę, do której mogę się posunąć w zakresie negocjacji płacowych. Mamy w firmie ściśle powiązaną siatkę płac ze ścieżką kariery i konkretny poziom w tej ścieżce wiąże się z konkretnym pułapem wynagrodzenia.
Także wiele zależy od polityki płacowej w danej firmie.
Ja poza warunkami stricte finansowymi mam jeszcze inne "argumenty" jeżeli na kimś by mi szczególnie zależało.
Powiem szczerze, że dotąd nie miałam jeszcze takiej sytuacji, żebym miała kandydata na którym by mi bardzo zależało, niestety zwykle mam odwrotną sytuację.
Za chwilę znów będę rekrutować i już mnie słabość ogrania.
FajnaMama
Jesli możesz napisz coś jeszcze o sposobie rekrutacji, na co zwracasz uwagę, co denerwuj, tak abyśmy poszukując pracy miałay możliwość uniknięcia błędów.
Paula.
CYTAT(FajnaMama @ Mon, 24 Jan 2011 - 10:45) *
Jesli możesz napisz coś jeszcze o sposobie rekrutacji, na co zwracasz uwagę, co denerwuj, tak abyśmy poszukując pracy miałay możliwość uniknięcia błędów.

Myślę, że ciężko stworzyć ogólne reguły, bo wszystko zależy od tego na jakie stanowisko startujemy.

Ale na pewno ważna jest szczerość, otwartość i zaangażowanie.

Ja oprócz konkretnych "punktów", które odhaczam w kwestionariuszu kandydata duże znaczenie przywiązuję do swoich odczuć. Może to się wydawać mało profesjonalne, ale w przypadku pracy, którą u nas się wykonuje bardzo duże znaczenie ma jak dana osoba będzie pracować w zespole, jak się będzie w nim odnajdywać.

Teraz nie bardzo mam siły pisać więcej, w wolnej chwili postaram się jeszcze coś dodać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.