To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Władca Pierścieni - plusy i minusy (długie jak tasiemiec)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Berek
Uprzedzam, to jest wątek tylko dla tych, którzy już widzieli całość albo jest im wszystko jedno. Odczuwam bowiem pilną potrzebę podzielenia się z kimś swoimi wrażeniami na temat tego, co było do kitu, a co wspaniałe. Tak więc










Rzeczy, dla których warto było to zobaczyć:
- piękno pejzaży (musze się wybrać na Nową Zelandię, bo nie mogę uwierzyć w takie miejsce)
- odrębnośc ras - hobbici, elfy, Rohirrimowie - od razu widać, kto jest kto
- Gollum, a zwłaszcza jego dialogi z samym sobą, to jest rzecz na Oskara
- muzyka - nie da się jej słuchać w oddzieleniu od filmu, ale klimat tworzy jak rzadko, też moim zdaniem oskarowa
- piosenka Pippina na życzenie Denethora - coś niesamowitego
- Minas Tirith - nieprawdopodobnie piękne
- konie Nazguli w pierwszej części - nie sądziłam, że koń może być tak ohydnie pokazany
- Oko
- Legolas - Orlando Bloom saute wygląda fatalnie, a w tych blond włoskach, z warkoczykiem na skroni - jest na co spojrzeć icon_wink.gif
- Eowina - jakoś sensownie uczłowieczona w porównaniu z oryginałem
- wątek romansowy między Eowiną a Aragornem - wyraźnie widac, że on może by i chętnie się zapomniał, co też go miło uczłowiecza i podoba mi się
- wszystkie niemal sceny batalistyczne ze szczególnym naciskiem na szarżę Rohirrimów w trzeciej części, na polach Pelennoru
- te wielkie cosie, które ciągnęły machiny oblężnicze podczas ataku na Minas Tirith, takie podobne do nosorożców - mniam!
- entowie - inaczej ich sobie wyobrażałam, ale byli cudowni
- rywalizacja Gimlego i Legolasa, kto więcej zabije - pełna wdzięku
- orkowie
- Orthank
- Balrog - niesamowity, w ogóle cała Moria przepiękna
- Smoczy Język
- scena walki Froda z Gollumem na Górze Przeznaczenia
- Szeloba - uwielbiam pajÄ…ki
- Denethor
- Troll, który zaatakował Froda w Morii, zupełnie inaczej sobie go wyobrażałam
- miny Galadrieli, zwłaszcza w ostatniej części
- podobieństwo Aragorna - pardon, Elessara - podczas koronacji do posągów dawnych królów
I pewnie jeszcze mnóstwo sobie przypomnę później...

Rzeczy karygodne, uzasadnione lub nie:
- Elrond w roli nadętego samoluba, terroryzującego i okłamującego córkę
- Arwena, za mało wzniosła, za bardzo wzdychliwa
- w ogóle cały wątek Arwenowy skopany, a już publiczny pocałunek podczas koronacji woła o pomstę do nieba
- Denethor w roli płonącej żyrafy skaczący z urwiska - pożałowali biedakowi resztek godności
- zrobienie z Merry'ego i Pippina totalnych głupków
- Faramir jako glamdziowaty maruda tudzież jego chęć zabrania Frodowi pierścienia
- idiotyczna szarża Rohirrimów po pionowej ścianie w Helmowym Jarze (powinna się zakończyć czymś takim, jak prehistoryczne polowanie na mamuty nad przepaścią)
- armia upiorów na ścieżce umarłych
- strzelanie Legolasa do wszystkiego co popadnie, w tym Gandalfa w Fangornie i króla umarłych
- sceny czułych spojrzeń między Frodem a Samem, Merrym a Pippinem, Smeagolem a Deagolem... czy oni wszyscy mieli ukryte skłonności homoseksualne?
- przesadnie wydłużone zakończenie

I takie maleńkie prywatne minusiki na zakończenie, a raczej rozpaczliwe pytania do rezysera:
- Dlaczego Arwena nie przysłała Aragornowi czarnej chorągwi?
- Dlaczego trzydziestu Strażników wypączkowało w batalion Elfów, i to w dodatku podczas bitwy w Helmowym Jarze?
- Dlaczego nie ma mojego ukochanego wątku o tym, jak Merry i Pippin urośli od wody entów?
- DLACZEGO na litość wszelką nie dało się, za cenę wycięcia kilku weschnięć, pokazać tego, jak hobbici robią w Shire porządek z Sarumanem i Smoczym Językiem?


O, takie mam przemyślenia. Matko, na co ja teraz będę czekać? A, wiem, na wydanie DVD w poszerzonej wersji icon_biggrin.gif
bigos
Legolas w Helmowym Jarze zjezdzajacy ze schodow brrrr.....
Przywodca Orkow w Powrocie Krola taki troche hmm...
A pozy tym zgadzam sie ze wszystkim co Berek napisala, no prawie. Tu sie nie zgodze:
CYTAT
zrobienie z Merry'ego i Pippina totalnych głupków

Chwilami mozna sie z nich posmiac, ale zeby zaraz "totalni glupcy"
Berek
CYTAT(AgnieszkaL)
Legolas w Helmowym Jarze zjezdzajacy ze schodow brrrr.....
Przywodca Orkow w Powrocie Krola taki troche hmm...
A pozy tym zgadzam sie ze wszystkim co Berek napisala, no prawie. Tu sie nie zgodze:
CYTAT
zrobienie z Merry'ego i Pippina totalnych głupków

Chwilami mozna sie z nich posmiac, ale zeby zaraz "totalni glupcy"


A mnie się Legolas na tarczy podobał icon_biggrin.gif
A co do Merry'ego i Pippina, to przykro mi było, że odarto ich ze wszystkich głębszych treści, byli tylko za śmiesznych pajaców. W książce przynajmniej Tolkien nie drwił z rozmaitych ich szlachetnych poróywów i w Shire pozwolił im zrobić kawał dobrej roboty, a tutaj wszystko, co robili, to z bezmyślności...
Coś takiego zrobił Hoffman z Zagłobą w "Ogniem i mieczem" i tez mi to nie odpowiadało. Ale to wszystko jest kwestia osobistych przywiązań, jak sądzę.
pirania
CYTAT(Berek)
- DLACZEGO na litość wszelką nie dało się, za cenę wycięcia kilku weschnięć, pokazać tego, jak hobbici robią w Shire porządek z Sarumanem i Smoczym Językiem?


Ja tak to zakonczenie lubie ze nie zaakceptowalabym nic poza IV czescia (a materialu to tam jest...) wiec to mnie sie akurat podoba icon_wink.gif

Chociaz koncepcja IV czesci trafia do mnie duzo bardziej icon_mrgreen.gif
Villi
Ja się zgadzam co do Merrego i Pippina. Wprawdzie 3 części jeszcze nie widziałam, ale po dwóch pierwszych już mam zdanie wyrobione icon_smile.gif

Merry jest moją ulubioną postacią a wykrycie spisku jednym z ulubionych rozdziałów. A w filmie, tak jak napisała Berek, wszystkie szlachetne czyny wychodziły mu przypadkiem lub z bezmyślności icon_sad.gif

Na pewno będzie mi brakowało porządków w Shire i tego dla mnie tak bardzo znaczącego zakończenia - Frodo odpływający za morze... Bez tego całe przesłanie książki w filmie wydaje mi się wypaczone!

A Arwena jest tragiczna, już w pierwszej części na nerwy mi działała nieźle.... aż sie boje co zobaczę jak do kina pójdę!

Co uczynię jak tylko kasa jakaś na konto wpłynie icon_smile.gif

Pozdrawiam
Villi
Arwena.
Villi, Frodo odpływa za Morze.
Villi
No to czemuście wcześniej nie mówiły? icon_wink.gif Myślałam, że film kończy się ślubem i radosnym powrotem hobbitów do domu icon_redface.gif

Jak odpływa to jeszcze tak źle nie jest icon_smile.gif

W sumie to sie nie powinnam wypowiadać nawet w tym wątku, no ale słowo "Tolkien" działa na mnie jak magnes no i musiałam.... icon_biggrin.gif

Postanowione. Idziemy do kina. Po tym wszystkim co przeczytałam musze to zobaczyć.
Berku - w tym drugim wątku o filmie fantastycznie to ujęłaś. Żadna ekranizacja nie będzie się w pełni zgadzała z tym jak ja to widzę icon_smile.gif Choć musze powiedzieć, ze pierwszy Harry był tego bliski.... ale tylko od strony wizualnej - po prostu zabrakło książkowej magii...
Nie będę pisac o Wiedźminie bo to forum publiczne i przeklinać nie wolno icon_twisted.gif a poza tym to nie o tym wątek był icon_smile.gif

Pozdrawiam
Villi
Viconia
takie maleńkie prywatne minusiki na zakończenie, a raczej rozpaczliwe pytania do rezysera:
- Dlaczego nie ma mojego ukochanego wątku o tym, jak Merry i Pippin urośli od wody entów?


Ta scena jest w poszerzonej wersji reżyserskiej drugiej cześci, wiec polecam obejrzec, jest kilka naprawde interesujących wątków.

A jeżeli chodzi o Merrego i Pipina to nię są to postacie głupie, są ze specyficznym poczuciem humoru. W drugiej części zachodzi w nich zmiana, czują że ich czyny mogą pomóc w walce ze złem.

Pisze tylko o 1 i2 bo 3 jeszcze nie ogładałam.

Viconia mama Pawełka. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif






-
Berek
CYTAT(Viconia)
takie maleńkie prywatne minusiki na zakończenie, a raczej rozpaczliwe pytania do rezysera:
- Dlaczego nie ma mojego ukochanego wątku o tym, jak Merry i Pippin urośli od wody entów?


Ta scena jest w poszerzonej wersji reżyserskiej drugiej czeÅ›ci, wiec polecam obejrzec, jest kilka naprawde interesujÄ…cych wÄ…tków.  

A jeżeli chodzi o Merrego i Pipina to niÄ™ sÄ… to postacie gÅ‚upie, sÄ… ze specyficznym poczuciem humoru. W drugiej części zachodzi w nich zmiana, czujÄ… że ich czyny mogÄ… pomóc w walce ze zÅ‚em.  

Pisze tylko o 1 i2 bo 3 jeszcze nie ogładałam.

Viconia mama PaweÅ‚ka. icon_biggrin.gif  :D  


-


Ja sobie chętnie poszerzoną objerzę, ale poczekam, aż na DVD wyjdą syskie tsy icon_smile.gif .

A co do Merry'ego i Pippina to wybacz, ale sie jednak nie zgodzę. Zwłaszcza w porównaniu z obrazem powieściowym są spłyceni i jakoś tacy karykaturalni, od pierwszej sceny, kiedy dobierają się do fajerwerków. W każdym razie mnie się te filmowe postaci wydają bardzo płyciutkie, a nie musiały takie być. Ale cóż, non omnia possumus omnes, czyli nie wszyscy jestesmy oposami icon_biggrin.gif
Inca2
Bereczku ja rowniez czekam na wszystkie trzy, najlepiej w jakims kolekcjonerskim pakiecie icon_smile.gif

Z minusami sie zgadzam, z plusami tez :0

A Nowa Zelandia jest tak piekna, ze juz jest moja druga ojczyzna, hm, wlasciwie pierwsza, bo szczegolna polska patriotka ze mnie nie jest icon_smile.gif
Potwora
Ja też się z Berkiem zgadzam, ale nie widziałam w Merrym i Pippinie totalnych głupków, raczej wesołków, sympatycznych, troszkę lekkomyślni ale o wielkich sercach.
Niestety Elrond kojarzył mi zbytnio się z Agentem Smithem icon_sad.gif Miałam wrażenie, że zaraz założy okulary icon_lol.gif
Przywódca Orków wyglądał jak seler icon_lol.gif
Ja nie lubię scen walki, zwykle w książkach je opuszczam, u Tolkiena było jednak inaczej a filmowa bitwa zaparła mi dech w piersiach. Jak wspaniale ukazano tu walczących, czułam ich strach i determinację.
baszka
Właśnie jestem świerzo po i uprzedzam że jestem tylko widzem a nie czytelnkiem. Mnie sie podobało wszystko! I to szczerze. Wg. mnie Merry i Pipin nie byli tacy głupkowaci jak w 1i 2 a wręcz pięknie walczyli. Nie weim czemu sie czepiacie wątku Arweny, moim zdniem była dobra, no i mało jej było. Co do pocałunku po koronacji, jest w tym głębszy sens. Aragorn mimo całej swojej wielkości jest tylko człowiekie, no i jak zobaczył ukochana która tyle poświęciła dla niego, no i za która sie stęsknił to sie rzucił z ustami. A co miał zrobić, stać jak kamień?!
Śpiew Pipina cudnu, łzy mi poleciały, tylko jakaś idiotka w kinie się zaczęła śmiać! icon_evil.gif Dlaczego tacy ludzie do kina chodzą? Śmiali sie jeszcze jak Frodo został ugodzony przez pajaka. No wkurza mnie to maksymalnie!
Podsumowując, żałuje że to koniec, było pięknie!
Basia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.