To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

strugaczka elektryczna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Poniewaz organicznie nie lubie strugac kredek , wymyslilam taki zakup, sprawdza sie to ? ma ktos?b
niewidzialna
moja siostra ma taką na korbkę, dziwnie temperuje tzn tego utemperowanego więcej (ale to może tylko moja opinia), ale kredki zatemperowane a siostra ma ich naprawdę dużo i jest zadowolona, bo tradycyjnym temperowaniu miała pęcherze na rękach
Ciocia Magda
Myślałam, że chodzi o przyrząd do obierania warzyw i zajrzałam z zaciekawieniem - a to o ostrzytko idzie icon_lol.gif
Villi
Ja jak Magda i weszłam zaciekawiona cóż to za nowy gadżet kuchenny.
A to zwykłe ostrzytko phi icon_mrgreen.gif Miałam takie na korbkę i ostrzyło naprawdę porządnie, elektrycznych nie testowałam.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Magda EZ @ Fri, 09 Apr 2010 - 19:36) *
Myślałam, że chodzi o przyrząd do obierania warzyw i zajrzałam z zaciekawieniem - a to o ostrzytko idzie icon_lol.gif


Też myślalam, ze o taką obieraczkę do ogórkow chodzi, a to o temperówkę... 06.gif
agabr
Ostrzytko?Mamusiu...no wiec ostrzytko elektryczne bym kupila ,bo na korbke to musialabym krecic korbka.b
grzałka
to sa takie dzieci, które nie uwielbiają temperować kredek?
xxyy

O temperowka elektryczna!
Przypomnialy mi sie czasy kiedy to zajmowalam sie marketingiem i mielismy wypromowac takie cudo ale nikt nie chcial kupowac 03.gif , cena za wysoka mimo niewatpliwych walorow 06.gif

Moze pod nazwa ostrzytko bylo by poszlo icon_wink.gif
semi
ostrzytko:)cuuudnie:).
Potwora
Ostrzy cudnie tylko ... Maks już zmielił połowę kredek i ołówków icon_wink.gif
Mika
sprawdza siÄ™
mam dwie "hamerykańskie" które służą nam od .... ponad 20 lat icon_lol.gif
pies trącał,że wychodzi na to żem wiekowa ale temperówki gniotsa niełamiotsa byle baterie były
moje wyglądają jak młynek do kawy-w zdejmowane wieczko stawia się kredkę i dociska
anetadr
Mamy coÅ› w tym stylu i owszem nawet siÄ™ sprawdza.



Aneta
Truśka
A może kredki wykręcane (są też świecowe) zamiast temperówki? icon_wink.gif
renek35
My zakupilismy do swietlicy i dziewczyny były zadowolone...ale strugają same bo dla dzieci byla to zabawa tak fajna ze nic z kredek nie zostało:) W domu mam na korbkę i corka sama struga kredki...jest zadowolona icon_smile.gif
Anilka
ja właśnie zakupiłam taką elektryczną na baterie lub zasilacz i z dziurkami na normalne i te grubachne kredki, podobną do tej co pokazała anetadr. Sprawdza się super a ja wreszcie nie mam pęcherzy na rękach 06.gif
anita
strugaczka to może być do warzyw, do kredek ostrzytko (w dodatku wymawiane oszczytko ) 06.gif
Anilka
CYTAT(anita @ Fri, 23 Jul 2010 - 13:28) *
strugaczka to może być do warzyw, do kredek ostrzytko (w dodatku wymawiane oszczytko ) 06.gif


w Poznaniu może i tak ale np w łódzkim mówi się wymiennie: temperówka, strugaczka. Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę słowo "ostrzytko" 43.gif . U nas na urządzenie do obierania warzyw nikt nie mówi strugaczka tylko obierak (obieraczka) do warzyw. Jak widać nazwy są bardzo zróżnicowane pod względem regionów Polski i nie ma co kogo poprawiać. A urządzenie samo w sobie jest fajne i przydatne a na opakowaniu jest napisane "temperówka elektryczna". 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.