To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

prolaktyna i progesteron

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

4nia
Witam!
Czy robicie badania na prolaktynę i progesteron przed zajściem w ciazę?
Ja miałam przedwczesny poród w 21 tc, teraz chce zrobić najpotrzebniejsze badania, czy na te ww mogę dostać skierowanie od jakiegoś lekarza? ile kosztują?

moze znacie odp na moje pytania?
Ania

czy poziom tych hormonów bada sie jak z tarczycą źle sie dzieje? bo u mnie z nią jest ok, wiec moze nie muszę robić tych badań?
słoneczko182
Ja dostałam skierowanie na te badania od mojego ginekologa miałam sprawdzaną prolaktynę testosteron hormony tarczycy itp.nie mam pojęcia ile to może kosztować ponieważ miałam to robione na NFZ jak poprosisz swojego ginekologa powinien ci wystawić takie skierowanie icon_smile.gif
Ja nigdy nie miała problemów z tarczyca więc chyba to nie ma znaczenia icon_smile.gif
Jeśli chodzi o mnie to ja walczę z prolaktyną
Ferdusia
Lekarz ginekolog (możliwe że rodzinny też) spokojnie powinien Ci dać skierowanie na te badania. Z NFZ bezpłatnie się je robi, hormon tarczycy też ale tylko TSH już dalsze T3, T4, fT3, fT4 lekarz niestety przepisać nie może, ale to tylko jak coś jest nie tak z tarczycą. Prywatnie badania kosztują ok 20-30 zl jedno. Ja za prolaktyne (drugi raz robiłam prywatnie) w Invikcie płaciłam 26 zł, progesteronu robionego prywatnie nie miałam. Myślę że jakbyś zadzwoniła do jakieś prywatnej kliniki to powiedzą Ci ile kosztują te badania ale jak napisała słoneczko lepiej weź od lekarza skierowanie bo po co płacić icon_smile.gif

Co do okazji do robienia tych badań mi lekarz zlecił je gdy nie miałam długo @ później się okazało że to przez tarczycę i przy okazji niektóre hormonki też był złe.
4nia
Dziękuję kochane icon_smile.gif
słoneczko182
Nie ma za co icon_smile.gif
konto_usunięte
4niu, zrobić badania to nie wszystko. musisz mieć jeszcze specjalistę, który je zinterpretuje. i pokieruje.
nie sztuka chaotycznie narobić różnistych badań, których wyniki często-gęsto nic nie wnoszą.
progesteron- trala, lala icon_rolleyes.gif . trzeba wiedzieć, w której fazie cyklu mierzyć. a to zależy CO chce się potwierdzić, wykluczyć.
wnioskuję, że lekarza nie masz, skoro na forum dopytujesz się o taką sprawę.
a jak już odbierzesz wyniki? to kto je należycie oceni?
zacznij od specjalisty.
owszem- można zrobić masę badań, utoczyć galon krwi- ale każde badanie ma określone wskazanie. dla każdego istnieje jakiś cel. a to określa nie forum, nawet takie wyjątkowe jak to- ale lekarz prowadzący.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.