To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mętne białka oczu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikunia
Witam

Mikołaj od 3 dni ma dziwne białka oczu, jakby zabarwione niebieskawo, takie nieczyste.
Dodam, że jest podziębiony, ma katar i kaszelek, ale nigdy wcześniej nie widziałam takich dziwnych oczu.

Czy powinnam udać się do lekarza? Czym to moze być spowodowane?
kasiaaaaa
Słyszałam, że białko sine, lekko fioletowe lub niebieskie wskazuje na niedobór wapnia w organizmie.
Mikunia
Dziękuję, kupię mu witaminki, może to po zimie, jakby komuś coś jeszcze przyszło do głowy czekam.

Pzdr.
fafura
Twardówki, czyli białka oczu, powinny odznaczać się czystą bielą. Odcień niebieskawy lub sinawy świadczy o diecie zbyt ubogiej w wapno, co może być przyczyną próchnicy zębów oraz osteoporozy. Żółte plamki na białym tle mogą świadczyć o zbyt dużym poziomie cholesterolu. Zażółcone białko oka najczęściej sygnalizuje żółtaczkę. Większe plamki w kolorze krwi są oznaką artretyzmu lub choroby reumatycznej. Popękane naczynka oznaczają najczęściej zbyt wysokie ciśnienie krwi.

info z tej strony

(sama miałam tak ostatnio i lekko mnie to przestraszyło)
gosiagosia
hm, ja mam takie białka od zawsze i młody też ma. myślałam, że to po mnie odziedziczył. jestem w szoku 23.gif
Szymek nabiału dostaje bardzo dużo wg mnie, dodatkowo te kaszki wzbogacone w wapń. to nie wiem co więcej mam mu dawać. ryb nie lubi, więc odpadają.
AnWoj
u nas podobnie jak u gosigosi,mała ma takie białka ,nabiału je duuużo .No ale mąż ma identyczne oczy jak córka
Mikunia
Kupiłam witaminki i zobaczymy. Mikołaj nie pije mleka, nie lubi jogurtów, serków, wiec jest to bardzo możliwe, że w naszym przypadku jest to niedobór.

Pzdr.
biedronka-29
Odświeżę nieco temat, mój dwuletni synek od 3 tygodni ma mętne białka oczek ale tylko od strony kącików, tam gdzie spojówki białka są czyste tylko spojówki lekko czerwone. Wapno dostaje raczej codziennie, czasami z kilkudniowymi przerwami, więc o niedoborze nie ma mowy, ponieważ wapno bierze jak skończył kilka miesięcy. Lekarka zapisała mu maść i zawiesinę do oczu i nic nie pomogło, martwię się czy to nie świadczy może o jakiejś ukrytej chorobie? Dodam, że synek jest alergikiem na białko mleka, ma czasami jakieś wysypki ale z oczkami nigdy nie było problemu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.