To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

IgES PANEL PEDIATRYCZNY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

olakinga
moja 15 miesięczna córcia ma skazę białkową; lekarz alergolog zlecił mi badanie z krwi jak w temacie, szukałam jakiś info o tym badaniu ale nic konkretnego nie mogę znaleźć; może któraś z Was miała to robione u swojego malucha: co składa się na ten panel ( lekarka mi powiedziała że 18 alergenów, w tym mleko ); jak długo czeka się na wyniki i w jakim stopniu są one wiarygodne ???
Jaśminka
Jarobiłam tylko ogolne i na białko mleka krowiego. Czeka się róznie w zależności gdzie się robi. Wiarygodnośc takich badań u małego dziecka nie jest duża icon_wink.gif U nas wyszło brak alergii:)
dupadupadupa
U nas robia Panel taki:

panel oddechowy:
pylek: brzozy brodawkowej, olszyny szarej, leszczyny, dębu
tymotka lakowa, pylek zyta, pylek bylicy, pylek babki lancetowatej, d.pteronyssinus, d. farinae, naskorek psa, kota, konia, swinki morskiej, chomika, krolika, asp. fumigatus, cladosp. herbarum, pen. notatum, alt. tenuis.

panel pokarmowy:
orzech laskowy, ziemny, wloski, migdal, mleko, bialko jaja korzego, zoltko jaja kurzego, kazeina, ziemniak, seler, marchew, pomidor, dorsz, krewetka, brzoskwinia, jablko, soja, maka pszenna, sezam, maka zytnia.

Wynik roznie bywa.. czy wiarygodne.. no kolo 2rz bardziej wiarygodne niz teraz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.