To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Formy silikonowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ATeFKa
Zastanawiam się nad takimi... może mi napiszecie czy warto? jak sie sprawują? czy ciasto dobrze odchodzi? ogólnie wszystko. Bo mam coraz mniej miejsca w kuchni, a jak bym zrobiła remanent w blaszkach to mogła bym dużo miejsca uratować 06.gif piszcie swoje za i przeciw 06.gif
krolewienka
mam dwie z tupperware - okrągłą i tzw. "korytko".

nie piekę często, ale jeśli już - to bardzo je lubię.
nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mi coś w środku zostało icon_wink.gif

trochę mnie denerwuje, że się chyboczą przed pieczeniem - ale to jest kwestia tego, że zapominam często, żeby wstawiać na blaszce/siatce do piekarnika, zamiast samą formę na blachę już w piekarniku będącą icon_wink.gif

....ale zamotałam chyba. chodzi mi o to, że nie są sztywne z lejącym ciastem w środku i łatwiej je wstawić jeśli stoi na blasze i wstawiasz razem z blachą (tą z wyposażenia piekarnika 37.gif ).
ATeFKa
Krolewienka, nie zamieszałaś 06.gif wiem o co chodzi icon_smile.gif To bardzo cenna rada, jeszcze mi powiedz czy trzeba formę smarować przed wlaniem ciasta? no i w jakim piecyku pieczesz? na prąd czy gaz?

Nikt więcej nie używa? chyba wskoczę na kuchnię mniam, mniam...
renek35
wiele razy miałam ochotę kupić ...zwłaszcza te świetne wzory przed swiętami...ale nie moge się przekonać...boję się że mi się stopią w piekarniku czy co 03.gif
ATeFKa
CYTAT(renek35 @ Sat, 24 Apr 2010 - 20:52) *
wiele razy miałam ochotę kupić ...zwłaszcza te świetne wzory przed swiętami...ale nie moge się przekonać...boję się że mi się stopią w piekarniku czy co 03.gif


O to to to właśnie 29.gif też sie boję, no niby nie powinny, ale jakoś tak przekonana do końca nie jestem...
agnese
ja uzywam dwóch i lubie, ciasto sie raczej nie przypala - co do smarowania to robę wg przepisu - co tam sugerują, łatwo sie myja i nie topia się w piekarniku icon_razz.gif
Latte_macchiato
Mam i używam, jestem zadowolona icon_wink.gif Piekę w nich i mrożę. Mam trzy do babki, do chleba i mufinków. Trudno mi się myję tą do pieczenia chleba (piękę w niej ciasto zwykłe, nie chleb) ma takie wgłębienia ...
krolewienka
CYTAT(Kaśka31 @ Sat, 24 Apr 2010 - 19:55) *
Krolewienka, nie zamieszałaś 06.gif wiem o co chodzi icon_smile.gif To bardzo cenna rada, jeszcze mi powiedz czy trzeba formę smarować przed wlaniem ciasta? no i w jakim piecyku pieczesz? na prąd czy gaz?

Nikt więcej nie używa? chyba wskoczę na kuchnię mniam, mniam...


nigdy nie smarowałam niczym icon_smile.gif i nic się nie stopiło, choć na początku mialam takie obawy.

jeszcze tylko dopowiem, że one trochę się brzydkie robią. tzn. nie wewnątrz - bo tam są jak nówki - ale na zewnątrz. takie wiesz, widać, że używane. a - i plus jeszcze jest taki, że można je wywijać na "lewą" stronę, żeby umyć dokładnie.
Mika
mam kilka-mufinki,misia,keksowÄ…,gwiazdki,choinki itp icon_lol.gif
nic siÄ™ nie topi icon_wink.gif ,nie przypala,dobrze odchodzi
smaruję - pędzelkiem i zwykłym olejem,z wierzchu też -te smarowane tak bardzo mi się nie "brudzą"
tu na forum swego czasu byl wielki boom na te silikony więc wielbicielek jest cała rzesza
renek35
wiecie, chyba mnie przekonałyście:)
ATeFKa
Dziękuję wam dziewczyny, a możecie mi jeszcze napisać z jakiego przedziału cenowego mam się zaopatrzyć? Bo widzę na Allegro że są od 10 zł ale są też i po 100...a na takie mnie nie stać...

a ochotę na nie mam coraz większą... 29.gif
Mika
wsio ryba icon_wink.gif
ja mam takie a 20zl i takie z promocji za ... 5zł icon_wink.gif
czasem kaufland lub lidl rzucają tanie - 10-15zł -też są dobre
nie wywaliłabym stówy na formę,nawet silikonową icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.