To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ile powinien ważyć 2,5 latek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Beti_24
Ile powinien ważyć tak mniejwięcej 2,5 latek??? Byłam u teściowej i powiedziała mi że moj Kacper jest bardzo chudy, a szwagierka że Anoreksja normalnie ,tak mnie wkurzyłu że szok bo stwierdziły że ja mu chyba jesc nie daje:(
wiem że każde dziecko jest inne Kacper jjest bardzo ruchliwy niezmuszam go do jedzenia i je tyle ile chce wazy 14 kilo i ma tak mniejwięcej 92 cm wzrostu
gozar
Jeśli mieści się w siatce centylowej to wszystko jest ok.
siatki centylowe
Tusia8
Moja waży ok. 14, 5 kg, nosi ubrania na 98 i wcale chuda nie jest. Całkiem przeciętna.
Basik82
Oliwka ma 17 kg i ok 100 cm. Według lekarza wyprzedza inne dziewczynki o ponad rok. Chłopcy w tym wieku są zawsze mniejsi. Wg siatki centylowej mały jest około 50 centyla, czyli jest większy od 50% chłopców w swoim wieku, jeśli waga i wzrost jest w tych samych przedziałach to wszystko jest ok. Dzieci między 2 a 3 rokiem to "żywy dynamit" a jeśli lekarz na bilansie nie miał zastrzeżeń to wszystko jest dobrze.
Nie przejmuj się Beti, Ci co najmniej wiedzą najwięcej się wypowiadają i wkurzają nas tym. icon_mad.gif
Beti_24
No mi teścowa bardzo często swoje zdanie narzuca, i mnie bardzo w tym wkurza i jeszce mówi że nie da mi ię nic powiedzieć, a ja chce małego wychować po swojemu ,i dobrych rad chętnie wysłuchuje od wszystkich ale ona to mi nie daje dobrych rad tylko non stop krytrykuje, nawet kiedyś powiedziała że go głodze no masakra poprostu.
Co do lekarza to niemiała zastrzeżeń, powiedziała mi że są chudsze dzieci:)...
Ryjek
Beti powiedz teściowej że mój prawie 4 latek waży 14,4 kg i nosi rozmiar ciuchów 98, a buta 23 icon_smile.gif TO dopiero jest chudzina i moje maleństwo icon_smile.gif Kapek od małego jadł tyle ile chciał icon_smile.gif Od 2 lat wcina bardzo dużo, ale z racji tego iż jest bardzo ruchliwy to wszystko spala icon_smile.gif Stoimy z waga już ponad rok icon_smile.gif Mnie to nie przeraża icon_smile.gif Jesienią trochę podskoczył ze wzrostem i nożką icon_smile.gif
#Margola
Moja Julcia waży 13kg i ma 98cm....
Silije
Olibg to nieprawda, że chłopcy w tym wieku są mniejsi, przyjrzyj się siatkom centylowym.
Beti twój syn ma normalną wagę i wzrost i pewnie ma się dobrze.
Natomiast nie wiem jak ma się twoja niezależność od osądów teściowej i szwagierki 08.gif
OLA77
moja -patrz na paseczek, ma jakies 96cm wzrostu i waży 13-13,5 kg
A.L.
Ola, to bardzo wysoka Twoja Lenka jest.
OLA77
no ponoć wysoka:)
gozar
To co ja mam powiedzieć na Polę ze wzrostem 108 ??? icon_wink.gif
Beti_24
tro mnie pocieszyłyście:) a do teściowej jezdze jak najniej sie da bo wkurza mnie bardzo z tymi radami
truska
Mój wazy 11 kg 29.gif
xxyy
Moj synek ma 2lata i 4 miesiace, wazy 15kg i ma 100cm. No moze 99 icon_smile.gif
Szczuplo-chudy.
Mika
CYTAT(Beti_24 @ Sat, 24 Apr 2010 - 20:48) *
Ile powinien ważyć tak mniejwięcej 2,5 latek??? Byłam u teściowej i powiedziała mi że moj Kacper jest bardzo chudy, a szwagierka że Anoreksja normalnie ,tak mnie wkurzyłu że szok bo stwierdziły że ja mu chyba jesc nie daje:(
wiem że każde dziecko jest inne Kacper jjest bardzo ruchliwy niezmuszam go do jedzenia i je tyle ile chce wazy 14 kilo i ma tak mniejwięcej 92 cm wzrostu


jeśli uważasz,że jest ok to czym się przejmujesz? icon_wink.gif
czy dziecko musi być grube żeby bylo zdrowe?

moi synowie mając 2,5 roku tyle nie ważyli i nijak się miała i ma ich waga do ilości tego co jedli/jedzą
najmłodszy ma ponad 4 lata i waży kilogram więcej od Twojego - na chudego nie wyglada,ot normalne dziecko icon_wink.gif
Ammm
CYTAT(truska @ Sun, 25 Apr 2010 - 22:02) *
Mój wazy 11 kg 29.gif


Mój też, przy wzroście trochę powyżej 90 cm, córka tyle samo przy wzroście ok 86 cm.

Bartek faktycznie wygląda chudo - mało je i bardzo dużo się rusza, Karolina za to wygląda dość konkretnie.
truska
CYTAT(Ammm @ Sun, 25 Apr 2010 - 22:16) *
Mój też, przy wzroście trochę powyżej 90 cm, córka tyle samo przy wzroście ok 86 cm.

Bartek faktycznie wygląda chudo - mało je i bardzo dużo się rusza, Karolina za to wygląda dość konkretnie.

No to mamy big dzieci 04.gif
Gremi
moja corka na dokladnie 2,5 roku i wazy 13,5 kg przy wzroscie 90 cm. Sprawdzalam i obie wartosci sa na 50 centylu.
Mysle ze poki dziecko miesci sie w siatce centylowj to jest ok. Przeciez wsrod doroslych z ta sama waga jedni wygladaja szczuplo a inni wrecz odwrotnie.
Gremi
moja corka na dokladnie 2,5 roku i wazy 13,5 kg przy wzroscie 90 cm. Sprawdzalam i obie wartosci sa na 50 centylu.
Mysle ze poki dziecko miesci sie w siatce centylowj to jest ok. Przeciez wsrod doroslych z ta sama waga jedni wygladaja szczuplo a inni wrecz odwrotnie.
*Dora
moja Wiktoria 2 lata i 2 miesiące ma 10,7kg przy wzroście 93cm, na bilansie wpisali jej w książeczce niedowagę ale wyniki ma wszystkie w normie, więc mamy się nie przejmować, widocznie taka jej uroda 06.gif faktycznie je mało i bardzo dużo się rusza, problem tylko z ciuszkami bo wszystko na niej wisi 21.gif
Gosia83
Kinia jeszcze 2 lat nie ma a spadła ostatnio do 11 kilo - wzrost ok. 88/89 - na chudą nie wygląda - tak w sam raz...
A je strasznie dużo - pewne rzeczy się nie zmieniają.

Wszystko spala i mimo jej żarłoczności waga marniutka

Beti - waga 14 kg przy wzroście 92 wydaje mi się nawet duża dość... 29.gif
Beti_24
No tak nibym wazy prawidłowo, ale przejmuje się teściową bo cały czas mi zwraca uwagę , że nużki nakie chude że rączki takie chude że żebra mu widać ..... masakra jakać ,fakt nogi ma chude ,ale może to po tatusiu bo też jest taki chudzinka a wsuwa naprawdę dużo, Kacper je zależy od dnia, raz mniej raz więcej u Babci niechce jesc i może dlatego mi zwraca uwagę niewiem... buźka i dzięki za odpowiedzi....
Mika
Beti,to pomyśl,że może mu tak zostac -będzie jadł i będzie chudy
i co wtedy zrobisz? icon_wink.gif
ja mam takiego Åšredniaka
na dowód zostawiłam go kiedyś z mamą i babcią-miały mu dawać jeść icon_wink.gif
kiedy wróciłam stwierdziły,że ... musiały mu odmówić "bo tyyyyle zjadł"
i mam spokój
wiadomo,że je więcej ode mnie,a że tak wygląda to już nczyja wina icon_wink.gif
Beti_24
No ja wiem ,i to już widać że będzie miał figurę po tacie , tylko mi sie wydaje że lepiej jak jest dziecko troche grubsze ,ale nie za grube , no nic zobaczymy co będzie w późniejszych latach....
Mika
lepiej jak jest chude,bo to znaczy,że ma mniej i mniejsze komórki tłuszczowe
dziecko grube które schudnie z czasem na "predyspozycje" do bycia grubym w starszym wieku,bo już ma więcej komórek tłuszczowych które były aktywne
poza tym nie tusza się liczy a siła mięśni i wyniki badań -jak to jest bez zarzutu to dziecko może być i jak szczypiorek

jak zamierzalabyś "utuczyć" syna? icon_wink.gif
rozpychając mu żołądek jak kaczce
po co zwiększać ilośc kalorii których organizm nie bedzie miał kiedy spalić i odłoży w postaci tłuszczu?
pamiętaj,że tłuszcz to nie tylko ten pod samą skórą -otłuszczają się również organy w tym serce,wątroba
Ammm
Ja wolę chude dzieci. Karolina moglaby być jak dla mnie trochę szczuplejsza, ale ona naprawdę nie je dużo, widać taka jej uroda.
grzałka
14 kg to średnia waga 2,5 latka, w sam raz
Orinoko
CYTAT(Mika @ Sun, 25 Apr 2010 - 23:55) *
jeśli uważasz,że jest ok to czym się przejmujesz? icon_wink.gif
czy dziecko musi być grube żeby bylo zdrowe?

moi synowie mając 2,5 roku tyle nie ważyli i nijak się miała i ma ich waga do ilości tego co jedli/jedzą
najmłodszy ma ponad 4 lata i waży kilogram więcej od Twojego - na chudego nie wyglada,ot normalne dziecko icon_wink.gif


Mika, moj tez ma 4,5 i wazy 15500 w ciuchach 32.gif Ja sie jednak martwie, bo jest prawie najmniejszy i najdrobniejszy z grupy przedszkolnej, nawet dziewczynki co niektore sa od niego wyzsze i tezsze...
Ruchliwy jest, jak zdrowy to ma apetyt i zjada sporo, tyle, ze ostatnio znowu choruje (mniej niz w ub. roku - srednio 1x miesiac od stycznia), a jednak na bilansie 4-latka pediatra kazal nam isc do gastroenterologa, bo stwierdzil, ze wzrost wg. siatki trzyma, a wagowo zjechal po centylach w dol.
SOrry za OT.
grzałka
CYTAT(Orinoko @ Mon, 26 Apr 2010 - 12:07) *
Mika, moj tez ma 4,5 i wazy 15500 w ciuchach 32.gif


ja wiem, że każdy powód do zmartwienia jest dobry, ale może Cię pociesy, że mój syn ma 5,5 i też waży 15 kg w ciuchach

ale nie choruje
Mika
Orinoko -ja się nie martwię,bo raz -nie mają po kim być wielcy,dwa -taki sam suchotnik dorastał na moich oczach
pamiętam jak na grillu nie mógł wepchnąc w siebie jednej parówki,a teraz ma 15 lat, 187cm i je tyle co moja cała rodzina razem wzięta icon_lol.gif
a jak był chudy tak jest icon_wink.gif
Abotak
CYTAT(Orinoko @ Mon, 26 Apr 2010 - 11:07) *
Mika, moj tez ma 4,5 i wazy 15500 w ciuchach 32.gif Ja sie jednak martwie, bo jest prawie najmniejszy i najdrobniejszy z grupy przedszkolnej, nawet dziewczynki co niektore sa od niego wyzsze i tezsze...
Ruchliwy jest, jak zdrowy to ma apetyt i zjada sporo, tyle, ze ostatnio znowu choruje (mniej niz w ub. roku - srednio 1x miesiac od stycznia), a jednak na bilansie 4-latka pediatra kazal nam isc do gastroenterologa, bo stwierdzil, ze wzrost wg. siatki trzyma, a wagowo zjechal po centylach w dol.
SOrry za OT.


Orinoko, jak wiesz zapewne ( bo sie powtarzam) ja mam w domu ten sam egzemplarz i nawet wiek sie zgadza icon_wink.gif.
Tyle ze moj zjada wiecej niz Twoj i nieustajaco jest glodny ;-P
Po lekarzach nie chodze, nie martwi mnie to.
Drugi i trzeci taki egzemplarz licza sobie odpowiednio 10 i 38 lat i maja sie swietnie 03.gif
jaAga*
CYTAT(Orinoko @ Mon, 26 Apr 2010 - 11:07) *
Mika, moj tez ma 4,5 i wazy 15500 w ciuchach 32.gif Ja sie jednak martwie, bo jest prawie najmniejszy i najdrobniejszy z grupy przedszkolnej, nawet dziewczynki co niektore sa od niego wyzsze i tezsze...

Ale to chyba jednak nie jest ewenement, w grupie przedszkolnej mojej córki chłopcy są z reguły mniejsi (niżsi i szczuplejsi) od dziewczynek.

A do tematu, moja prawie 3-latka, spora i nie chuda, waży jakieś 14,5 kg.
Beti_24
No w sumie to macie rację więc przestaję się przejmować teściowąicon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.