To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prześcieradła z gumką

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

szantrapa
Kiedyś dostanę z nimi kręćka. Jakie bym nie kupiła, sugerując się wymiarami łóżka, zawsze jest źle. Kupuję na materac mający 200x90 takie 200x100 i są za szerokie sporo i za krótkie, podobnie na Oli tapczanik 100x200, też są za szerokie. Na kanapę 140x200 kupuję 140x200 i są za duże ogólnie. Sporo za duże. Kupowałam takie tańsze, no bo na droższe nie bardzo było mnie stać. Ale od mamy dostałam takie bardzo luksusowe, z grubej frotki i co? Prześcieradło 140x200 a weszłyby obie moje kanapy. Powiem więcej, na kanapę na szerokość dobre jest to kupione na materac czyli kanapa 140x200 a prześcieradło 100x200. Co robię nie tak? Jakie kupujecie? Zgodne z wymiarem? Mniejsze? Jakiejś konkretnej firmy? Jak dobrać rozmiar prześcieradła do rozmiaru materaca? Jedyne, które są w miarę dopasowane to 140x70 na Laury łóżeczko icon_sad.gif
Ammm
Mi ostatnio spodobały prześcieradła z IKEA, ale nie frote tylko bawełniane (chyba). Mają dużą tę część która wchodzi pod materac, do tego jeszcze rzep, żeby zapiąć pod materacem i dzięki temu prześcieradło się nie zsuwa. Kupowałam taki wymiar jak materac. Z tymi frotte też miałam różne przejścia.
aluc
te z IKEA sięoficjalnie nazywają chyba "ochraniacz na materac" i teoretycznie są pod prześcieradło właściwe - ja używam w charakterze prześcieradła właściwego

bardzo duży zapas, gruba bawełna nie do zdarcia, rozmiary takie jak trzeba
szantrapa
No tak, tylko u nas nie ma IKEI icon_sad.gif ciekawe czy na allegro by były.
pcola
Magda,
bo kupując prześcieradło dobrze jest znać grubość materaca, i od niego uzależnić
rozmiar prześcieradła. Oświecił mnie w tej materii pewien sympatyczny sprzedawca,
któremu będę dozgonnie wdzięczna, bo zazwyczaj kupowałam za wąskie na nasz gruby
materac. Kupuję bawełniane (jersey), mam b. gruby materac 180 x 200 - prześcieradła
kupujÄ™ 200 x 210.
mamami
Ja też polecam Ikeowskie. Pasują na grubachny materac równiez. mam jerseyowe, grube, nie rozciąga sie w praniu ani uzywaniu.
maniek57
[edit: admin]
mama_do_kwadratu
spaaaam
Ketmia
Zuzi kupuję prześcieradło na materac 90x200 w Jysku. Najtańsze pasuje idealnie i do tego jest różowe 06.gif

Nam kupiłam ostatnio ciemnoczewone prześcieradło frotte w Lidlu o wymiarach 140x200. Trochę mogłoby być węższe, ale nie jest źle.

Moim zdaniem najgorsze są prześcieradła, które mają wymiary od-do. Te zazwyczaj nie pasują, albo są za luźne, albo wystają boki materaca.

edit.:
Zuzine jest chyba to.
snickersika
przescieradla z gumka sa najlepsze, wygodne bo sie nie zsuwaja.. najbardziej lubie frotte a nie cierpie jerseyu icon_biggrin.gif kupowalam na stronie materacyk.pl
Kotelka
hej. Szukaj raczej w sklepach online, znajdziesz tam większy wybór takich prześcieradeł. Na wszystkie wymiary materacy. Czasami prześcieradła z gumką znajdziesz rowniez w sklepach lidl albo biedronka, nie jest to jednak stała ekspozycja. Móżna mieć również zastrzeżenia do ich jakości.

Wśród materiałów polecam głównie jersey. Specyficzny splot nadaje naturalna rozciągliwość i delikatność. Prześcieradła te są ciepłe, przez co idealnie nadają się do użytku w zimę. Aby zapewnić sobie największy komfort wybierz prześcieradło o gramaturze większej niż 160g/m2.

Od siebie polecam szczególnie prześcieradłą i pościel od Hefel https://www.calvado.com/sypialnia/posciel/k...kcja/hefel.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.