To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

karmienie piersiÄ… i miesiÄ…czkowanie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

renatkaa
Witam! Potrzebuje pomocy i rady icon_wink.gif Nie całe 7 tygodni temu urodziłam mojego synka i już dostałam okres. Czy to jest normalne? Czy to czymś grozi? Np.stratą poramu? Prosze o odpowiedzi[font="Comic Sans MS"][/font]
prośba o pomoc
*rita*
Ja też dostałam pierwszą miesiączkę kilka tygodni po porodzie mimo iż niektórzy twierdzą, że prawdopodobnie miesiączka się nie pojawi tak długo, jak długo dziecko jest karmione piersią. Każda kobieta jest inna i fakt jest taki, że jedne mają okres już po kilku tygodniach a inne po kilku czy też kilkunastu miesiącach. Nie grozi to niczym - ani utratą pokarmu ani niczym innym icon_smile.gif Ja urodziłam maluszka 7 miesięcy temu i karmię go nadal icon_smile.gif tak więc spokojnie, nie ma się czego obawiać icon_smile.gif
niewidzialna
miesiączka nie ma wpływu na laktację, więc możesz spokojnie karmić piersią icon_wink.gif
h_ania
Mam podobną sytuację, miesiączka pojawiła się 10 tygodni po porodzie (stosuję karmienie mieszne). Tylko zastanawiam się jak to teraz będzie z tym okresem, czy jak się już raz pojawił to będzie od razu regularnie jak przed ciążą? A co jeśli czasami zdaża się przystawiać dziecko do piersi częściej niż te 3, 4 godziny?
MamaJulki
ja po obudwu ciążach tak szybko dostałam - po pierwszej 4 tyg, po drugiej 3 tyg i potem już okres był regularnie
na karmienie nie miało to żadnego wpływu, karmiłam wyłącznie naturalnie obie córki do czasu wprowadzania innych pokarmów
h_ania
Tak, że nie ma to wpływu na karmienie to ja wiem, tylko odwrotnie mnie interesuje, czy sporadyczne częstsze niż 3 godziny karmienie (raczej podkarmianie czy dopajanie, czasem na zasadzie uspokojenia maluszka) nie zaburzy mojej gospodarki hormonalnej?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.