To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jeśłi nie maxi-cosi to co??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

katiek
Chodzi mi o fotelik samochodowy. Ten od 9 kg. Ja wybrałam Tobi, syn fajnie w nim zapięty, wszystko super. Tylko 1 ale... fotelika nie da się bezpiecznie zainstalować w naszym samochodzie icon_sad.gif. Mamy za wysoko zapięcie pasów i się blokada pasa nie blokuje.
No i w kropce jestem. Co do wymagań-ma być bezpieczny-czyli 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa i ma mieć zagłówek i to porządny (dlatego priori nam odpada).
gozar
Romer King
rysa154
concord trimax
katiek
Ryba, ale concord nie miał przypadkiem tylko 2 gwiazdek w testach?? Bo coś mi się tak kołacze...
trylinka
No właśnie, nie trzeba znać testów, żeby stwierdzić, że concorde jest do bani.
Eta
A ten?
olakinga
również polecę Ci fotelik Romer King
katiek
Eta primo marki nie widzę, a secundo isofixy odpadają bo nie mam jak ich zamontować

Gremi
ja rownez jestem za Romer King - naprawde jest swietny
anuÅ›
CYTAT(trylinka @ Sun, 02 May 2010 - 00:23) *
No właśnie, nie trzeba znać testów, żeby stwierdzić, że concorde jest do bani.


Czy mozesz wskazać test, w którym concord jest taki zły?

Ostatnio przeglądałąm testy i był całkiem nieźle oceniany (żaden model nie ma 2 punktów, jeden model miał 3 a reszta po 4 punkty za bezpieczeństwo. No chyba, że na tym Ci nie zależy). Każda firma ma swój totelik na 1 punkt jak i za 4. Wszystko zalezy od modelu. Tak samo można powiedzieć, że Roemer jest beznadziejny jak i Maxi Cosi.
Mika
CYTAT(anuÅ› @ Mon, 03 May 2010 - 10:25) *
Niezły jest Britax Evolva 123. Miał tyle punktów co Roemer a imo ładniejszy 06.gif


Ania, ale Britax i Roamer to ta sama firma icon_wink.gif
oni chyba tylko zamiennie nazwą się posługują w zaeżnści od kraju
anuÅ›
Nie wiem. Ale to nie istotne. Ważne, że uogólnienie nikomu nie wychodzi na dobre icon_wink.gif Ja lubię concordy, moje dzieci też. I są przyzwoite pod względem bezpieczeństwa (przynajmniej nasz model icon_smile.gif )
katiek
aNUŚ A KTÓREGO MASZ CONCORDA?
Sory syn mi capsa włączył ukradkiem.
w sklepie nam be safe polecali, ale ich nowy model 2010 jeszcze chyba nie był na testach
Mika
CYTAT(katiek @ Mon, 03 May 2010 - 15:01) *
w sklepie nam be safe polecali, ale ich nowy model 2010 jeszcze chyba nie był na testach


oni chyba mają dobrą prowizję za sprzedaż tej firmy
mojemu szwagrowi też be safe plecali icon_wink.gif
pojechal drugi raz i trafił na "sztab Romer`a" twierdzący,że be safe jest do bani icon_lol.gif
rysa154
ja tam z concorda jestem zadowolona i dzieci tez...wedlug mnie porzadnie wykonany, dziecko sie nie poci itp. patrzac na testy tez nie widze,zeby byl zly...w sklepach zachwalaja generalnie to co maja aktualnie...tam gdzie nie mieli concorda zachwalali m.in. maxi cosi...

trylinka na jakiej podstawie stwierdzasz ze ten fotelik jest niedobry?
anuÅ›
W testach Besafe 0-18kg wypada słabo - tylko 2 punkty za bezpieczeństwo (3 różne modele - Izi Kid, Izi Combi X2, Kid) ale już Izi comfort (9-18kg) ma 4 punkty.

Katiek - my mamy Concord lift evo chyba. W teście ma 4 punkty czyli ok. Britax Evolva 123 ultra - Kasiny ma 3 punkty. Ogólnie Concord wg dzieci lepszy od Britaxa, którego Kasia niestety nie lubi i gdy tylko może to wskakuje do Concorda rodzeństwa.
trylinka
CYTAT(ryba154 @ Mon, 03 May 2010 - 19:20) *
trylinka na jakiej podstawie stwierdzasz ze ten fotelik jest niedobry?


O w mordę, chodziło mi o Coneco. Czytelników przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Zauważyłam dopiero jak dziewczyny zaczęły wymieniać typy.

A niedobry bo pasy w Coneco nie trzymajÄ… dziecka - sÄ… za szeroko montowane. W chwili zderzenia dzieci drobniejszej budowy wysunÄ… siÄ™ z nich.
Pasy powinny niemal ocierać szyję dziecka.
Eta
CYTAT(katiek @ Sun, 02 May 2010 - 18:40) *
Eta primo marki nie widzę, a secundo isofixy odpadają bo nie mam jak ich zamontować


Kasia, przepraszam, już poprawiłam link.
polasia
Polecam recaro young sport Firma recaro jest znana ze swoich foteli do aut wykorzystywanych w rajdach. W niemieckich testach bezpieczeństwa wypadają bardzo wysoko.
katiek
Eta, nie może być, bo po pierwsze odpada nam na razie isofix, bo nie mamy jak go zamontować, a po drugie nie ma wewnętrznego zagłówka, a Tomek go mieć po prostu musi.
Roemer mi się nie podobał ze względu na dziwny sposób montażu w samochodzie.
Zaraz sobie zerknÄ™ na tego concorda
gozar
CYTAT(katiek @ Tue, 04 May 2010 - 14:47) *
Eta, nie może być, bo po pierwsze odpada nam na razie isofix, bo nie mamy jak go zamontować, a po drugie nie ma wewnętrznego zagłówka, a Tomek go mieć po prostu musi.
Roemer mi się nie podobał ze względu na dziwny sposób montażu w samochodzie.
Zaraz sobie zerknÄ™ na tego concorda

Najlepsze w tym foteliku jest właśnie montowanie. Najprostsze, najbanalniejsze jakie dane mi było dotykać. Jedyny fotelik , przy którym nerwa nie strzępie.
A.L.
Katiek alez co Ty piszesz?? Priori nie ma porzadnego zaglowka i jest do bani?

My jezdzimy w priori,Milena miala tez concord trimax i tez polecam.
majka2600
ja już po raz drugi zdecydowałam się na Graco, koniecznie z bazą. Zalety, pomijając testy i kwestię bezpieczeństwa,to właśnie to wpinanie w bazę -jeden "klik" i fotelik jest zamontowany, bez konieczności oplatania pasami. Dla mnie to bardzo ważne, bo oszczędza czas i moje nerwy. DO tego fajna, ruchoma budka (świetna ochrona przed słońcem z "każdej" strony).
https://www.tomi.pl/okno/11355
agnese
majak- tez miałam fotelik graco z bazą i dla mnie baza i uważam że baza to super wynalazek icon_smile.gif tylko niestety on jest do 9 kg icon_smile.gif choc teraz to i tak fotelika się nie wyjmuje icon_smile.gif
katiek
CYTAT(A.L. @ Tue, 04 May 2010 - 14:01) *
Katiek alez co Ty piszesz?? Priori nie ma porzadnego zaglowka i jest do bani?

My jezdzimy w priori,Milena miala tez concord trimax i tez polecam.



Asia mi chodzi o to coś wewnętrzne, które Tobi ma, a priori nie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.