To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie podkolanówki przeciwżylakowe?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ketmia
Wybieram się do szpitala. Jutro 32.gif Termin taki sobie, bo kto to idzie do szpitala w długi weekend majowy? No, ale wcześniej mnie nie przyjęli, więc mam nadzieję, że może tym razem się załapię.
Wiem, że po operacji usunięcia żylaków będę musiała nosić specjalne podkolanówki uciskowe. Rajstopy byłyby bardziej zalecane, ale nie wyrobię, w końcu robi się coraz cieplej 29.gif .
Czy macie może doświadczenie, produkty jakich firm byłyby najbardziej wskazane? Które sprawdzają się najlepiej? Na razie nie chcę kupować niczego na zapas, bo może w szpitalu wskażą mi najbardziej odpowiednie. A może znowu odeślą mnie do domu?

edit: lit
~anula~
Ja po usunięciu żylaków musiałam nosić taką specjalną pończochę, firmy Sigvaris. Rewelacyjna była, bez niej czułam się niekomfortowo, jakby mi się wszystko miało rozsypać. Dopiero po miesiącu można nosić podkolanka. Lekarz mówił, że to bardzo istotne, profesjonalne pończochy dobierane na indywidualny wymiar bardzo dużo dają.
A czas jeszcze masz, pierwszy tydzień i tak tylko w bandażach będziesz polegiwać...
Powodzenia życzę, oby Cię przyjęli jutro. Efekt na pewno będzie super.
Ketmia
Dzięki za odpowiedź. Wiem, Anula, że najpierw to będą bandaże icon_wink.gif Dlatego na razie wstrzymuję się z zakupem, tym bardziej, że tanie toto nie jest.
Zaraz sprawdzÄ™, te Sigvaris icon_smile.gif.
~anula~
Tanie nie są, w necie ciężko znaleźć. Kupowałam swoje w szpitalu, niestety za parę dałam 100 w tamtym roku. Ale jakościowo też są super, nawet nie widać, że używane a śmigałam ze 2 miesiące na zmianę to w jednej to w drugiej.
Ketmia
Z tego, co zobaczyłam w necie wnioskuję, że za 100 to byłyby tanie icon_wink.gif
Ewcia!
z doświadczenia mogę powiedzieć, że produkty uciskowe muszą być dobrane jak najdokładniej. Wiadomo, że nikt nie wydzierga ponczoch dokładniutko dla Ciebie, ale powinnaś zostać zmierzona przez osob ę wyszkoloną (czyli najlepiej przedstawiciela firmy, w sklepie) w wielu obwodach nogi , od długości stopy poczawszy poprzez podbicie itd.
Ponczochy pt. rozmiar 3 czyli waga od-do kompletnie nie spełniaja swojej roli a nawet mogą szkodzić (szczególnie wazny obwód kostki). Tak więc Relaxany które nabyłam jako pierwsze i w których dziwnie się czułam, po popytaniu lekarki, odłożyłam dawno na dno szuflady. Ja takie ponczochy nosiłam jeszcze przed operacją (m.in po to, żeby się nauczyć )

Tuz po operacji zakłądałam takie białe, trochę mniej precyzyjnie dobierane, ale łatwiejsze do zakładania.
Teraz (od 1 miesiąca po) wróciłam do zwykłych, kolorowych.
Moje sa z firmy medi , są ciut tańsze a chyba dokładniej dobierane, tylko trzeba czekać ok. 10 dni aż wyprodukują (jest gwarancja na splot) . Ponczochy samonośne to ok 250 zł
sigvarisy ponad 300.
Ketmia
Właśnie wróciłam ze szpitala. Na razie mam bandażować nogę. Co do rajstop/kolanówek później, nikt się nie wypowiedział. Przyznam, że lekarza widziałam raczej krótko icon_wink.gif. Może podczas wizyty kontrolnej dowiem się więcej.
Przyznam, że planowałam kupić właśnie relaxany, jako że ich cena jest dosyć przystępna, a nie są też podejrzanie tanie. Na pewnym forum użytkownicy bardzo je polecali. Ale teraz zastanowię się jeszcze, może jednak droższa wersja?
Ewcia!
bo one jakościowo nie są złe, ale mi powiedziano (równiez w sklepie), że nalezy je traktowac bardziej profilaktycznie niz leczniczo. Zwróc uwagę na obwód w kostce (chyba jedyny wymiar podany, prócz wagi/wzrostu)
Ketmia
Nie, przy relaxanach również trzeba było podać kilka wymiarów.
tabela na stronie Relaxsan.pl

Wybrałam Medi, niestety musiałam obmierzyć się sama, ale starałam się zrobić to dobrze. Jestem ciekawa, jakie przyjdą icon_smile.gif

A tak w ogóle, to czuję się bardzo dobrze, noga mnie prawie nie boli. Tak mnie wszyscy straszyli, że zaraz po wyjściu ze szpitala zaopatrzyłam się w wielkie opakowanie Apapu, a okazało się, że (odstukać!) jak do tej pory, nie użyłam ani jednej tabletki. Oby tak dalej. icon_smile.gif
dziubex
ja tezkorzystałam z MEDI i z easyfiore https://easyfiore.com/index.php?main_page=p...;option_value=2 i oba produkty spoko. nie miałam żadnych problemów i szybko wszystko wróciło do normy.
blankaaa
W Herbakos w Człuchowie jest fajny sklep. Mają spory wybór i nie trzeba ograniczać się do dwóch trzech wyrobów. Kolorów i rodzajow jest naprawdę sporo, ja sama siię nie mogłam zdecydować. Babeczki tam znają się na rzeczy, więc pomogą w doborze.
Mama_gosiijasia
Ja po ciążach musiałam zacząć używać rajstop antyzylakowych. Lekarz mi polecił https://sklep.centrumopiekiseniora.pl/pl/p/...sne-70-den-/684 - super się sprawdzają, szczególnie, że inna radą było chodzenie na obcasie, a przy dwójce maluchów to raczej nie wykonalne.
paulewan
Wiesz najlepiej takie mniej więcej jak normalnie nosisz, ale prawda jest taka, że musisz przetestować sobie czy pasują Ci mi chyba było z 4 par rożnych żeby przypadły mi i do tego jeszcze dochodziły poszukiwania takich żeby cenowo były do przełknięcia.. Ostatecznie zamawiam z tej stronki https://anti-med.pl/16-ponczochy i jakoś to leci.. Ty też musisz sobie tak poszukać nie ma innego wyjścia, ewentualnie lekarza podpytaj co myśli icon_smile.gif Powodzenia i zdrówka!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.