To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przedszkola dyżurne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Myssia
Słuchajcie, jak to jest, że w radio już trąbią, że można dzieci do dyżurnych na wakacje zapisywać, w internecie są już nawet listy, wszędzie mowa o tym kto pierwszy ten lepszy a w przedszkolu panie robią zdziwione miny i dopiero od mam się dowiadują o tym....
nie pojmujÄ™ tego....
pcola
Myssia,
pierwsze słyszę ? icon_eek.gif Coś bym wiedziała, bo Maksymilian dyżuruje u ciotki
w przedszkolu, ta trzyma rękę na pulsie i sama go zapisuje.
Myssia
Pcola, może każde województwo inaczej. Wczoraj w VoxFm mówili o tym, że już od wczoraj są zapisy! W interncie lista przedszkoli jest już tez. Ale moze dali ją wcześniej a w radio poprostu takę informację puścili, jeszcze nie sprawdzoną....
Wiem, najlepiej zadzwonię do przedszkoli do których chcę Kacpra zapisać i już!
pcola
Tak będzie najlepiej. Maksymilian nie chce iść na dyżur w tym roku, zobaczymy
co to będzie ...
renek35
Zazwyczaj panie od rodzicow wiele się dowiadują...w urzędach teżicon_smile.gif często sama przynosilam im nowe przepisy bo do nich jeszcze "nie dotarły" albo pojawialy się zaraz po moich innowacyjnych informacjach...

w moim miescie sÄ… dwa przedszkola - jedni czynne w lipcu a drugie w sierpniu
Myssia
Pcola, mój czy chce czy nie, niestety iść musi icon_sad.gif Też bym mu chętnie wakacje zrobiła, ale cóż robić icon_sad.gif Teściów, emerytów nie mogę obciążać ruchliwym 6 latkiem.
Może uda się 2 tyg jakoś tak przebiedować, że trochę teściową do siebie ściagnę, trochę jego zawiozę. Zobaczymy.
jeszcze nie dzwoniłam, ale jak zadzwonię to nawet tu napiszę
Myssia
No i już wiem.
W przedszkolu dyżurnym gdzie chciałabym Kacpra zapisać ZAPISY SĄ OD WCZORAJ. To kurde, jakim cudem u nas nic nie wiadomo 21.gif A potem się okaże, że ups, za późno i musze dzieciaka wozić nie wiadomo jaki kawał 21.gif 21.gif
pcola
Myssia,
Ty masz dziadków emerytów, a ja dziadków juniorów 29.gif - nie ma szans na
upchnięcie wnuka, nigdy nie było icon_sad.gif
Mam nienormowany czas pracy, jakoś to będzie. Najwyżej będę pracować w
weekendy, i popołudniami jak mąż się zwlecze z etatówki. Jest jeszcze opcja
pt. dzieć w pracy - nie lubię jej, bo ja wydajnie nie mogę pracować, a on po
dwóch godzinach się śmiertelnie nudzi.
W sumie przedszkolne dyżury fajne są, bo prawie cały czas na dworze siedzą
i same zabawy sÄ….
W zeszłym roku Maksymilian został na dyżurze ugryziony przez kolegę podczas
zabawy w pierś (sutek dokładnie - przez bluzkę na szczęście)
i zapowiedział, że on w tym roku już na dyżur nie pójdzie 37.gif Pamięć ma do doznanych
krzywd jak tatuś 43.gif , nie wybaczy chociażby nie wiem co.
Myssia
Pcola, wcale mu sie nie dziwę, też bym pamiętała, zresztą ja wiele rzeczy pamiętam.
A ja niestety nie mam jak w ogóle to do pracy zabrac, zwłaszcza na 8,5 godz.od 9-17:30. A jeszcze trzeba pamiętać o jakimś obiedzie itp. Barku nie mam żadnego, a czasem ja nawet nie mam czasu na jedzenie...
No trudno, zobaczymy, może się uda. Najgorsze, że do przedszkoli dyżurnych nie obowiązku przyjąć dziecka, więc to nie jest tak, że gdzieś tam czeka miejsce icon_sad.gif
A ciekawe co za rok będzie, jak już do szkoły będzie chodził 37.gif
Fasola
Jak do szkoły to masz lato w mieście rzez całe wakacje, nie wiem, z jakiej jesteś dzielnicy, ale na Bemowie nie było jeszcze problemu z miejscami. Dzieciaki mają opiekę, ciekawy program, bezpłatne wejścia i bezpłatne jedzenie. Więc nie ma powodu do stresu.
Remisia
Hej,

dyzury zawsze sa.
U nas (Katowice) lezaly w przedszkolu (naszym, mimo ze nie ma w nim dyzuru) kartki na zapisy juz w marcu. Na ogolnym widoku, szfeczce w holu przdszkola. Pozniej, jak juz ogloszono ktore przdszkola beda dyzurowac trzeba bylo sobie wybrac te najbardziej odpowiadajace na lipiec i drugie na sierpien.

Takze system istnieje, ale przypuszczam, ze nie wszedzie przeplyw informacji jest na odpowiednim poziomie.

Pozdrawiam i powodzenia z opieka na wakacje!
bolka
W temacie przedszkolnych dyżurów - czy są możliwe na nie zapisy dzieci, które dopiero od września zaczną przedszkole? Na razie mam jedną odmowę, z tego tytułu, że to niemożliwe, i nie wiem czy dać sobie spokój czy to kwestia przedszkola...
anita b.
CYTAT(bolka @ Tue, 15 Jun 2010 - 14:06) *
W temacie przedszkolnych dyżurów - czy są możliwe na nie zapisy dzieci, które dopiero od września zaczną przedszkole? Na razie mam jedną odmowę, z tego tytułu, że to niemożliwe, i nie wiem czy dać sobie spokój czy to kwestia przedszkola...


IMO trochę ciężko byłoby przyjąć na dyżur dziecko niechodzące do przedszkola i do niego nieprzyzwyczajone, które po 2 tyg i tak byłoby trzeba przenosić w inne miejsce. To byłoby bardzo trudne dla dziecka, nie tylko dla pań, kóre musiałby sobie radzić z jego płaczem.
Przede wszystkim, wszystkie dzieci byłby starsze. Po drugie takie rzucanie na głęboką wodę nie jest dobre, moim zdaniem.
Może mnie "zepsuło" nasze przedszkole, ale tam maluchy stopniowo przyzwyczajały się do zwyczajów przedszkolnych, do tego stopnia, że nie pojechały jesienią na wycieczkę z innymi grupami, by ich nie wyrywać z otoczenia, do którego się przyzwyczajają.

Kimbo
Przedszkole dyżurujące? Wasze dzieci chodza do prv czy publ?
Myssia
Mój do publicznych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.