To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pytanie do nauczycielek/li....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

krolewienka
jak w temacie - jeśli takie osoby są, powiedzcie proszę, jakie pytania padały na spotkaniu z komisją?

jestem przed i robiÄ™ tzw. risercz icon_wink.gif
Tigerek
Podpinam się, jestem językowcem.
krolewienka
Tigerku, coÅ› chyba pusto.....

kiedy zamierzasz walczyc? icon_wink.gif
wiewiórczak
Nie ma chyba listy pytań?
Ale pamiętam takie np. jaką rolę pełni ocenianie, gdzie nauczyciel znajdzie potrzebne akty prawne, najważniejszy organ w szkole?
Tigerek
krolewienko - się okaże, u nas podobno w lipcu.
anetadr
Tutaj znalazłam listę pytań. Może się przyda.

Aneta
krolewienka
dzięki dziewczyny icon_smile.gif
Tigerek - myslę, że u mnie w czerwcu icon_smile.gif

właśnie pisze sprawozdanie
Tigerek
A przygotowujesz teczkę icon_question.gif Ja zrezygnowałam... teraz po fakcie żałować icon_biggrin.gif
krolewienka
co ty, zadnej teczki. przygotowujÄ™ prezentacjÄ™ multimedialnÄ… na komisjÄ™.

a dla dyrekcji - tylko sprawozdanie. u mnie to wystarcza, ale ja nie w szkole, tylko w poradni - zupelnie inna specyfika.
Tigerek
Ja co do prezentacji to mam wątpliwości, nie umiem icon_razz.gif

Ale podobno Power Point nie czarna magia jak siÄ™ pogmera.
krolewienka
a pewnie, że żadna czarna magia icon_smile.gif
wroc
mnie pytano o to, gdzie są ujęte cele nauczania (danego przedmiotu) i miałam je wymienić - a że przeczytałam to wiedziałam.
A reszta była dość prosta
- o metody aktywizujÄ…ce
- o metodÄ™ badani przyrostu wiedzy (skalÄ™ staninowÄ…)
- o największy sukces
itp
Nie pamietam, bo to jednak już 5 lat mineło
krolewienka
złożyłam w piątek wniosek w starostwie.

trochę mam pietra - bo niby ciagle w tym siedzę, uważam, że jestem dobra i znam się na swojej pracy, ale to zawsze jakiś egzamin 37.gif
a do tego ciagle chce mi się spać i nie mam ochoty na jakieś specjalne przygotowania....
joa133
Krołewienka spokojnie,pamiętam,że był to jeden z najmilszych egzaminów w życiu... 06.gif
WiolkaTG
A ja od września bede dopiero staz otwierac icon_smile.gif A podobno zmienily sie przepisy co do teczek wiecie cos o tym ??
krolewienka
CYTAT(WiolkaTG @ Thu, 10 Jun 2010 - 13:36) *
A ja od września bede dopiero staz otwierac icon_smile.gif A podobno zmienily sie przepisy co do teczek wiecie cos o tym ??


WiolkaTG, zbieraj co chcesz - teczki siÄ™ nie daje, tylko sprawozdanie. do dyrektora.

dziewczyny, startujÄ™ 21.06 o 13.00 icon_smile.gif

mam nadzieję, że mnie 450[1].gif nie weżmie w trakcie 06.gif
wiewiórczak
Krolewienka, Ty zdajesz egzamin na nauczyciela mianowanego tak?
Będę trzymała kciuki!
Udanej prezentacji oraz tylko łatwych pytań!


Wiolka TG, najpierw plan rozwoju, potem jego realizacja, na koniec sprawozdanie, do którego możesz załączniki dodawać.

krolewienka
CYTAT(wiewiórczak @ Thu, 10 Jun 2010 - 21:37) *
Krolewienka, Ty zdajesz egzamin na nauczyciela mianowanego tak?
Będę trzymała kciuki!

tak icon_smile.gif dzięki!!!
Tigerek
Ja czekam na opinię i składam papiery...
joa133
CYTAT(krolewienka @ Thu, 10 Jun 2010 - 21:29) *
WiolkaTG, zbieraj co chcesz - teczki siÄ™ nie daje, tylko sprawozdanie. do dyrektora.

dziewczyny, startujÄ™ 21.06 o 13.00 icon_smile.gif

mam nadzieję, że mnie 450[1].gif nie weżmie w trakcie 06.gif



jak było dziś?
wiewiórczak
CYTAT(krolewienka @ Thu, 10 Jun 2010 - 20:29) *
WiolkaTG, zbieraj co chcesz - teczki siÄ™ nie daje, tylko sprawozdanie. do dyrektora.

dziewczyny, startujÄ™ 21.06 o 13.00 icon_smile.gif

mam nadzieję, że mnie 450[1].gif nie weżmie w trakcie 06.gif


I jak dziś było?
Mariola***
Trzymam kciuki dziewczyny. Pytać mogą o wszystko. Kolegę po mnie pytali o pomoc socjalną. Konkretnie przepisy. Pamniętam, że wtopił na tym pytaniu.
krolewienka
Dzeiwczyny, wczoraj byłam padnięta ....

ale dziś donoszę, iż zdałam, dostałam sporo punktów. było rzeczywiście miło - komisja nastawiona pozytywnie, żarty dla rozładowania atmosfery itp. naprawdę sympatycznie.

dzięki wszystkim za wsparcie i trzymam kciuki za kolejne startujące icon_smile.gif


a pytali mnie o narzędzia do diagnozy (czyli typowo poradniane pytanie), najbardziej satysfakcjonujące osiągnięcie zawodowe, jak długo trwa rok szkolny, jakie aplikacje ms office używam na co dzień (to było nawiązanie do jednego aspektu mojej prezentacji) oraz pytanie praktyczne, przykład dziecka z konkretnym problemem i co poradziłabym rodzicowi.
wiewiórczak
Krolewienka, bardzo siÄ™ cieszÄ™ z Twojego sukcesu i gratulujÄ™!!!
joa133
Gratulacje!!!
Tigerek
A ja czekam na telefon - mój termin egzaminu to gdzieś pomiędzy 13-25.07.
WiolkaTG
No to gratulacje icon_smile.gif !!!!
Ja jestem na etapie pisania planu rozwoju zawodowego.
Dziewczyny jak to wygląda z otawrciem stażu ?? Z jakim dniem sie otwiera ten staż, czy trzeba to zgłaszać i w jakim terminie i gdzie ??
krolewienka
ja pisałam wniosek do dyrekcji o rozpoczęcie stażu z dniem 1.09. ale powiem szczerze - nie wiem czy w tej zmianie rozporządzenia cos się w tej kwestii zmieniło, bo już mnie później interesowało tylko zakonczenie stażu icon_wink.gif

Tigerek - trzymam kciuki icon_smile.gif
wiewiórczak
WiolkaTg, wniosek o rozpoczęcie stażu składasz dyrektorowi szkoły, w której odbywasz staż, w terminie 14 dni od początku roku szkolnego wraz z planem rozwoju zawodowego.
Tigerek
Ok, termin 14.07, 10.00 icon_smile.gif

Ma może ktoś ustawę o nieletnich w pliku icon_question.gif Mam nową Kartę Nauczyciela i oświatowe, ale tego nie mogę wydrukować icon_sad.gif jakiś głupi format pliku icon_sad.gif

Najlepsze, że 8-11 organizuję z przyjaciółmi ogólnopolską konferencję, na naukę mam niewiele czasu, ale ponoć pojętna jestem icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.