To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

organizacja wycieczki szkolnej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mafia
Pomóżcie i podpowiedzcie jakie przepisy określaja jak ma wygladać wycieczka szkolna? Gdzieś obiło mi się o uszy, że nie może jej organizować szkoła, tylko musi być biuro podróży? Jak to wszystko wygląda? Czy rodzice powinni poznać plan wycieczki? Czy jakąś zgodę na wyjazd rodzice mają obowiązek podpisać?
Mój syn w środę (tę środę) wyjeżdża na wycieczkę trzydniową do Pragi. Nie znamy godziny odjazdu, ceny końcowej wycieczki, planu dni, nie wiemy co maja zwiedzać, ile pieniędzy powinni mieć ze sobą na bilety, ile posiłków mają zapewnione. Po prostu czarna dziura.
Co można zrobić z tym?
Fasola
Za 3 tygodnie nasi jadą na 5 dni na zieloną szkołę. Znamy godziny, plan finansowy, program, organizatora, podpisałam zgody wszelakie łącznie ze zgodą dla opiekunów na kontakt z lekarzami.
Wychowawczyni czytała nam jakis regulamin (ale nie wiem, czy on był szkolny czy kuratoryjny), w którym te punkty były wyraźnie określone. Tzn: organizator przedstawia w terminie takim a takim to a to. Rodzice podpisem wyrażają zgode na to i tamto i tak dalej.
Dziwaczna ta Wasza wycieczka.
Mafia
Usiłuje dowiedzieć saie gdzieś co powinnismy my rodzice zrobić i nikt nie wie. icon_sad.gif Ani w organie nazdorującym ani w kuratorium.
Nawet nie wiem czy dzieci sÄ… ubezpieczone, po prostu nic.
Myślę, że kasa przepadnie, a syn nie pojedzie i tyle.
Mafia
Na razie wiem, że mieli obowiązek zgłosić wyjazd do Kuratorium. W Kuratorium oczywiście takiego zgłoszenia nie ma. diabel.gif
Fasola
No to jest punkt pierwszy i podstawowy. A wychowawca? Coś wie? Kto jest organizatorem z ramienia szkoły?
Fasola
Patrzyłaś tu?
https://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU9747
renek35
Nasze wycieczki prowadzone sa przez biuro podróży ale zawsze łącznikiem i "organizatorem ze strony szkoły" jest nauczyciel i względnie do pomocy rodzic... To od nich na zebraniach poznajemy plan wycieczki ...na wstępie i najczęściej są min 2 miejsca do wyboru...później na kolejnym zebraniu wybieramy konkretną i otrzymujemy plan szczegółowy wraz z dokładnym kosztem ... po czym każdy wpłaca skarbnikowi po ile może by tak tydzien przed wycieczką wszyscy mieli opłacony wyjazd... teraz zdażylo się że nam wycieczka troszku podskoczyła cenowo ale to z powodu "dobrania" jeszcze jednej atrakcji... Nie znam godziny ale mamy jeszcze 3 tygodnie więc pewnie bliżej wyjazdu poznam....
wiewiórczak
CYTAT(Mafia @ Mon, 10 May 2010 - 14:43) *
Pomóżcie i podpowiedzcie jakie przepisy określaja jak ma wygladać wycieczka szkolna? Gdzieś obiło mi się o uszy, że nie może jej organizować szkoła, tylko musi być biuro podróży? Jak to wszystko wygląda? Czy rodzice powinni poznać plan wycieczki? Czy jakąś zgodę na wyjazd rodzice mają obowiązek podpisać?
Mój syn w środę (tę środę) wyjeżdża na wycieczkę trzydniową do Pragi. Nie znamy godziny odjazdu, ceny końcowej wycieczki, planu dni, nie wiemy co maja zwiedzać, ile pieniędzy powinni mieć ze sobą na bilety, ile posiłków mają zapewnione. Po prostu czarna dziura.
Co można zrobić z tym?


Ramowy plan wycieczki oraz orientacyjny koszt powinien rodzic poznać przed wyrażeniem na nią pisemnej zgody.
To jest punkt wyjścia do organizacji wycieczki przez biuro czy szkołę.
Organizacja przez biuro, nie zwalnia szkoły z obowiązku wyznaczenia nauczyciela pełniącego rolę kierownika wycieczki.
W szkole musi przed wyjazdem zostać sporządzona karta wycieczki zawierająca:cele, rodzaj transportu, miejsce, listę uczestników, listę opiekunów oraz zgody rodziców na wyjazd.

Przyznam, że twoja sytuacja dla mnie jest niewyobrażalna, ani z punktu widzenia rodzica, ani nauczyciela.
anetadr
Przede wszystkim bez pisemnej zgody rodzica nauczyciel nie może zabrać dzieci ze szkoły nawet do kiosku oddalonego o 100 m. Co do reszty, to oczywiście nie wyobrażam sobie zorganizowania wycieczki bez przedstawienia rodzicom szczegółów takiego wyjazdu.

Aneta
Anai_
Maciu... a już całość kasy wpłacona? Bo ja bym więcej nie płaciła. Ale i wpłaconą kasę starałabym się odzyskać. Bo dla mnie sytuacja nie do zaakceptowania.
Mafia
Byłam przed chwilą kolejny raz w szkole. Pani dyrektor śle uśmiechy i po prostu nie odpowiada na pytania. Powiedziałam, że jeśli syn nie przyniesie dziś ze szkoły szczegółowego programu, potwierdzenia ubezpieczenia lub kopię zgłoszenia do kuratorium to jutro nie pojedzie i będę żądać zwrotu kasy i nagłośnię sprawę. Wychowawczyni czuje się niezręcznie, pierwszy raz uczestniczy w czymś tak niezorganizowanym i jak sama powiedziała, była przekonana, że po prostu Dyrektorka odwoła wycieczkę.
Wycieczkę organizuje biuro, jest oczywiście kierownik z ramienia szkoły (oczywiście nieobecny rano itd.)
Mika
ależ szkoła nie ma prawa nawet na wyjściqa do kina zabrać dziecka bez potwierdzonej zgody rodzica
i NAJWAŻNEJSZE - czy jest zgłoszenie wyjazdu na policji? przyjadą sprawdzić autokar i kierowcę?
ja w tym temacie mam ograniczne zaufanie więc dzwonię do naszej drogówki i pytam czy organizator wycieczki to zgłosił
Ola wczoraj pojechała do Jastrzębiej Góry -mieliśmy podaną stronę kwater,cały plan wycieczki,musiałam nie tylko wyrazić zgodę na wyjazd ale i oddzielnie wypisać specjalną listę czy dziecko choruje/przyjmuje leki itp telefony i adresy rodziców ,pesel(do ubezpieczenia i w razie leczenia)
Mafia
Mika, my do tej pory też takie mieliśmy standardy. Teraz jakiś dziwoląg.
Nie wiem czy szkoła zgłaszała na policji, ale ja zadzwoniłam i poprosiłam o sprawdzenie autokaru. Nie mieszkamy w mieście i dotychczas na 4 wyjazdy, dwa razy policja nie przyjechała (jestem pewna zgłoszenia, bo sama dzwoniłam). icon_sad.gif
Agnieszka AZJ
Mafia,

moment. Oni jutro wyjeżdżają, a Wy nic nie wiecie ??? icon_eek.gif Gdzie beda spać, gdzie jesć, co zwiedzać ? Zaplaciliście za kota w worku ?

Po pierwsze - nie puscilabym dziecka niewiadomodokąd icon_wink.gif i to za granicę. Po drugie - zrobilabym dym. I to nie dziś, tylko sporo wcześniej.
Mafia
Agnieszko, otrzymaliśmy dwa miesiące temu ofertę ogólną (wpłacaliśmy co pewien czas część kwoty). Mocno ogólny program. Był tam też punkt o dodatkowej kwocie na bilety (w koronach), dziś mi powiedizano, że nie będą RACZEJ potrzebne, bo z kwoty na wycieczkę starczy. Nie znam nazwy miejsca, gdzie będą spać. Dziś rano podano godzinę wyjazdu! Wiem też, że będą mieli po dwa posiłki dziennie i że wycieczka jest ubezpieczona (nazwa ubezpieczyciela nie została mi zdradzona). To wszsytko wiem dokładnie od dziś rana, a wyjazd jutro.
Dym robię od jakiegoś tygodnia. Mam wrażenie, że jestem jedyna matką, której coś nie gra.
Wczoraj dzwoniłam do kuratorium i nie było zgłoszenia wyjazdu.
Robię co mogę, by dziecko pojechało (bo chce), ale jednocześnie muszę mieć pewność, że to zostało zorganizowane jak trzeba.
Na policję dzwoniłam też dopiero dziś, bo poznałam godzinę wyjazdu.
renek35
Mafia wspaniała z ciebie mama że martwisz się o dziecko i wyjazd...to przykre że inni to tak olali.... Powodzenia i odezwij się jutro bo jestem ciekawa finału
KM
CYTAT(Mafia @ Mon, 10 May 2010 - 15:43) *
Pomóżcie i podpowiedzcie jakie przepisy określaja jak ma wygladać wycieczka szkolna? Gdzieś obiło mi się o uszy, że nie może jej organizować szkoła, tylko musi być biuro podróży? Jak to wszystko wygląda? Czy rodzice powinni poznać plan wycieczki? Czy jakąś zgodę na wyjazd rodzice mają obowiązek podpisać?
Mój syn w środę (tę środę) wyjeżdża na wycieczkę trzydniową do Pragi. Nie znamy godziny odjazdu, ceny końcowej wycieczki, planu dni, nie wiemy co maja zwiedzać, ile pieniędzy powinni mieć ze sobą na bilety, ile posiłków mają zapewnione. Po prostu czarna dziura.
Co można zrobić z tym?


Dobrze, że przynajmniej podali do jakiego miasta jadą. K. był w przedszkolu na jednej wycieczce. Do momentu wyjazdu NIKT nie wiedział (panie, dyrekcja) do jakiej miejscowości jadą dzieci. Bo skoro mamy zaufanie do wychowawców to nie powinno dla nas-rodziców mieć to znaczenia, a jak nie ufamy to dziecko może nie jechać (w tym czasie przedszkole zamknięte). W szoku byłam, że takie rzeczy w ogóle mogą mieć miejsce. Efekt taki, że kilkoro rodziców - w tym ja - ruszyło samochodami za autokarem. Była to dla mnie bardzo pouczająca wycieczka. Dowiedziałam się na niej m.in., że przejazd bryczką to przejazd w przyczepie (takiej na np. zboże) doczepionej do traktora, pieczenie chleba to pokazanie pieca i chleba takiego ze sklepu.
emce
Mafia, daj znać jak się sytuacja rozwinęła. Bo dla mnie sytuacja jest wręcz nie do pojęcia. Zarówno dla mnie jako rodzica, jak i nauczyciela od lat jeźdżącego / organizującego wycieczki. icon_eek.gif icon_eek.gif
Już pewnie musztarda po obiedzie, ale każda szkola powinna mieć własny regulamin wycieczek, spójny z zewnętrznymi przepisami. Masz prawo mieć wgląd w taki regulamin - może na jego podstawie daloby sie choć częściowo rozjaśnić sytuację?
joa133
Mafia icon_twisted.gif icon_neutral.gif w głowie mi się to nie mieści... w każdej szkole powinien być regulamin wycieczki - jestem w szoku.... jeszcze skoro chodzi o wycieczkę zagraniczną, kiedy wszystkie dokumenty muszą być w kuratorium na 1 mc przed wyjazdem na wycieczkę...
brzózka4
Mafia, wszystko o czym napisałaś jest niezgodne z jakimikolwiek procedurami. Jako rodzic powinnaś wiedzieć dokąd jest wycieczka, kto jest jej organizatorem, czym dzieci jadą, ilu bedzie opiekunów, za co konkretnie placicie, gdzie będą dzieciaki spać i co jeść. To są rzeczy elementarne i nikt nie robi łaski informując o nich na piśmie rodziców. Sama jestem nauczycielką i jeździłam z dziećmi na wycieczki, ale o czymś takim nie słyszałam. Przyznam, że nie puściłabym dziecka na tak zorganizowany wyjazd.
wiewiórczak
Mafia puściłaś dziecko swe na wycieczkę czy nie?
Mafia
Puściłam...
We wtorek syn przyniósł pełen program, godziny wyjazdu i powrotu, informację o ubezpieczeniu, adres miejsca, gdzie śpią (nawet z numerem telefonu icon_wink.gif). Nazwę przewoźnika poznałam w środę rano, jak podjechaliśmy pod szkołę. Policja na szczęście przyjechała, sprawdzanie autokaru trwało 30 minut. Jaka jest orgsanizacja na miescju dowiem się pewnie po powrocie, bo do tej chwili syn nie znalazł czasy, by wysłać choć smsa, więc - zgodnie z zasadą: brak wiadomości to dobra wiadomość, zakładam, że nie jest źle.
Mimo tego czujÄ™ wielki niesmak.
mamanatala
Ja też jestem organizatorką wycieczek i zajmuje się tym bardzo często. Na przykład teraz byłam z dziećmi w wieku 12-13 lat na feriach w Zakopanem. Naprawdę wszystko wyszło super i wróciliśmy zachwyceni. Pogoda dopisała, było mroźno i dużo śniegu. Powiem, że jeżeli są to krótkie wycieczki 2-3 dniowe to najważniejsze jest, aby postarać się o dobry transport. Nie możemy tracić czasu na dojadzy tylko od razu zobaczyć jak najwięcej. Polecam firmę przewozową Staszel, która świetnie się wywiązała i tylko dzięki niej bezpiecznie udało się nam zobaczyć wszystkie punkty wycieczki.
ewelinkakoszk
Ja z reguły sama organizuje wycieczki mojej klasy i zawsze współpracuję z ludzi z tej firmy https://ajmtransport.pl/. I wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zawsze podstawiają wygodne, czyste i sprane autokary. Kierowcy są uprzejmi, jeżdżą bezpiecznie i zawsze są przed czasem. Spokojnie można ich polecić
alka25
W jakie regiony organizowane są u was wycieczki szkolne? Beskidy to bardzo dobrze rozwinięty region pod kątem właśnie takich wyjazdów dla dzieci. Na https://faar.pl/wycieczki-szkolne-w-gory-be...y-gdzie-jechac/ są konkretne informacje odnośnie wycieczek szkolnych w Beskidy.
milkoiwona
My ostatnio wybraliśmy się na wycieczkę do Gniezna. Bardzo ładne miasto z mnóstwem atrakcji. Świetnie spędziliśmy czas. A przy okazji mogę polecić bardzo dobrą firmę transportową (https://ajmtransport.pl/) Profesjonalnie, bezpiecznie i w komfortowych warunkach podróżowaliśmy. Myślę że wszyscy powinni odwiedzić to miasto. Polecam
muppet
Wskazówki, jak zorganizować wycieczkę szkolną, znajdziecie tu. Wiem, że rodzice często przy tym pamiętają, więc warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, a także przygotować kilka pomysłów na atrakcje.
muppet
Zgadzam się, podstawą jest wiedzieć, gdzie dziecko jedzie i przede wszystkim z kim!
Kotelka
Zwróć uwagę również na kilka ważnych aspektów przy wynajmie autokaru na taką wycieczkę:
Bezpieczeństwo: Sprawdź, czy firma transportowa ma odpowiednie licencje i uprawnienia do prowadzenia usług transportowych. Upewnij się, że autokar spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, takie jak aktualne przeglądy techniczne i ubezpieczenia.
Doświadczenie i reputacja firmy: Wybierz renomowaną firmę transportową z dobrymi opiniami od klientów, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę grup szkolnych.
Rozmiar autokaru: Upewnij się, że wybrany autokar ma odpowiednią pojemność, aby pomieścić wszystkich uczestników wyjazdu z odpowiednią ilością miejsca na bagaż.

Od siebie mogę polecić firmę, która wynajmuje autokary w Krakowie https://www.migdaltrans.pl/ Mają spore doświadczenie, dobrych kierowców i nowoczesne pojazdy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.