To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

praca licencjacka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ewcia78
Właśnie jestem w trakcie pisania mojej pracy licencjackiej. Temat mam dość popularny i może mało ambitny ale trudno.
Chodzi mi o różne formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Wybór formy opodatkowania podatkiem dochodowym na przykładzie działalności gospodarczej osoby fizycznej.
Część teoretyczną już mam na ukończeniu i czeka mnie empiria. Mam dane liczbowe z kilku małych firm i chciałabym na ich podstawie wypróbowac różne formy opodatkowania w stosunku do tej formy, która podatnicy sobie wybrali w rzeczywistości.
I tu moja prośba - może ktoś ma pomysł jak to ciekawie pokazać i przedstawić.

Bo jak np. mam firmę, która była na KPiR - podatek liniowy i przedstwię te dane , a potem przeliczę to na skalę i ewent. ryczałt ( z uwzględniem ulg lub nie, z współmałżonkiem itp.) i dodam jakieś słupki, wykresy to wystarczy?

Prosze pomyślcie bo mi narazie brak weny i wszelkie porady będą mile widziane.

tissaia
Niby rozumiem każde słowo z osobna, ale razem ... 37.gif Wielki ukłon w stronę osób, które się takimi rzeczami zajmują, moja wiedza matematyczna kończy się na tabliczce mnożenia...
AnnieLo
Tiss - u mnie nawet nie zaczyna. icon_wink.gif Przepraszam za OT, juz zmykam, bo nic madrego 01.gif nie poradze.
moko.
Ewcia78 moja koleżanka z roku ma taki sam temat. Dane przedstawia w postaci wykresów i tabeli. Robi tak jak Ty czyli: Jedna firma w różnych ujeciach podatkowych - skala, ryczałt, liniówka, karta. Z tego co wiem ona przelicza kilka firm (3) na wszystkie sposoby i przedstawia co w każdej formie opodatkowania jest najlepsze dla podatnika - porównuje + i - , w podsumowaniu wybiera tę formę najlepszą (najkorzystniejszą)i na niej się skupia.. Będę się z nią widziała za tydzien to looknę sobie na jej część empiryczną i dam znać icon_smile.gif
p.s
studiujesz rachunkowość?
Ewcia78
Dzięki Moko. Byłabym wdzięczna za informacje. Jeśli chodzi o studia to własnie rachunkowość sobie wybrałam.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.