To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wolnowar czyli slow cooker

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

iwo1
Czy ktoś używa wolnowara?
Jakie sÄ… wasze opinie na jego temat?
Tuni
No dobra, a co to? 37.gif
Może wstyd pytać ale do tej pory z warów znam tylko szybkowary 06.gif
iwo1
To taki garnek z wkładem ceramicznym który nastawia się rano,można wyjść do pracy i potrawa wolno dusi się bez mieszania,przypalania
Tuni
Dzięki za oświecenie icon_smile.gif
Przyznam, ze zainteresowało mnie to, chętnie poczytam opinie.
iwo1
Znalazłam w necie trochę opinii ale wolałabym od dziewczyn z forum
iwo1
https://www.allegro.pl/item1036025356_wolno...48710_150w.html
To jeden z modeli
fiefiórka kanadyjska
Nie wiem czy jeszcze jesteś zainteresowana - ale myślę, że mimo wszystko się przyda dla innych dziewczyn. Mam slow-cookera jakieś 2 lata i uważam za jeden z fajniejszych wynalazków, zwłaszcza dla osób, które tak jak ja, nie lubią długo stać przy garach.
Najlepiej się u mnie sprawdza w tzw. potrawach jednogarnkowych - jest idealny do gotowania fasolki po bretońsku, bigosu, gulaszu, zwłaszcza warzywnego, i w tak zwanych potrawach "na winie", czyli co się nawinie to do gara icon_lol.gif. Również gotowałam w nim różne zupy, zwłaszcza grochówkę i fasolówkę, jak również krupnik i ogórkową. No i jest genialny do robienia żeberek icon_smile.gif
Mam taką opcję, że zawsze ktoś jest w domu, więc nie ma problemu, żeby na przykład przygotować wszystko i włączyć slow cookera przed wyjściem do pracy i po powrocie z niej mieć już gotowy obiad. Tak samo można nastawić garnek wieczorem i przez całą noc się będzie jedzenie w nim bulgotać. Ja niestety tej opcji nie mogę wykorzystywać, bo mam pokój z aneksem kuchennym i zapach dobywający się z garnka by mnie na pewno obudził, w dodatku głodną jak smok icon_lol.gif
Podoba mi się w nim również to, że właściwie wszystko co paruje, wraca z powrotem do potrawy icon_smile.gif

Jak dla mnie rewelacja icon_smile.gif
vesee
Jedzenie przyrządzone metodą slow smakuje zupełnie inaczej. Zdecydowanie polecam każdemu. Chodzi głównie o aromat, czy zawartość składników odżywczych, których w procesie wolnego gotowania wytraca się zdecydowanie mniej. A z urządzeń mogę polecić wolnowar Crock Pot.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.