To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

trampolina

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gremi
Moja 2,5 roczna córka uwielbia skakać. Kiedyś u swojej kuzynki skakała na takiej dużej trampolinie z siatkami ochronnymi ale poniewaz ja nie mam ogrodka to musiałabym miec taka w domu. No i własnie - czy taka trampolina ok 1m ma sens? Ma może któraś z was takową w domu?
Anilka
Mam małą w domu i dziewczyny ją uwielbiają icon_smile.gif Paula dzięki trampolinie nauczyła się bardzo szybko odrywać od podłogi i skakać normalnie.
Ika
Mamy taką w domu (tez nie mam własnego ogrodu) i polecam.
jaAga*
Potwierdzam mamy małą i była hitem jak miszkaliśmy na parterze, po przeprowadzce na 3 piętro złożyłam i zaniosłam do piwnicy- jakoś miałam obawy, że za dużo hałasu narobi mieszkańcom na dole.
Nasza jest z rÄ…czkÄ… do trzymania.
miskap
My własnie kupiliśmy taką 1,4 metra z siatką ochronną. Teraz stoi w domu (ze względu na pogodę) i jest super. Dzieciaki przeszczęśliwe.
renek35
moje 11 letnie dziecia namawia mnie na taką trampoline do ogrodu...jest gotowa zrezygnowac ze wszystkich wyjazdów wakacyjnych i ielu innych rzeczy by ją mieć...napomknę że połowę kwoty (bo koszt chyba z 500zł) już sobie uzbierała przez ostatnie pół roku...ja miałabym doplacic resztę... Mam tylko dylemat...czy ona nie jest już za duża na taką zabawę? Nie chce by był to zakup na sezon....jeśli mam kupic to wolałabym wiedzieć czy dziewczynki 12- 13 letnie też sobie poskakują w ogrodzie...?
amania
renek, my mamy taką dużą ogrodową trampolinę i moja 11-letnia córka bawi się na niej tak samo dobrze (jak nie lepiej) jak ta 5-letnia

zresztÄ… i ja czasem sobie skaczÄ™ icon_wink.gif
renek35
amania dzięki ...więc może dam się skusić na ten prezent z okazji dnia dziecka:) i sama też poskaczęicon_smile.gif
Gremi
dzieki dziewczyny - ja chyba tez sie skusze na ta trampolinke.
renek35
Skoro juz podjęłam decyzje a dzieci z radości skacze i wcale jej trampolina do tego nie jest potrzebna...to proszę Was jeszcze o radę... Mam niewielkie podwórko ....bedzie tak z 5 metrów szerokości i kilkanascie długości...chce kupic taką trampoline by byla porządna, fajna, wygladała i była praktyczna...dla większych dzieci nie dla malców...czy wystarczy taka na 1,80cm?
myslałam o takiej:
https://www.allegro.pl/item1045101204_tramp...andeka_tuv.html
ale zanim zalicytuje prosze o radÄ™....
wydaje mi się że 1,80 to sporo ale może mi się tylko wydaje i powinnam szukac takiej 2,44cm? Jesli macie doświadczenie z wlasnym sprzętem to poradxcie coś sensownego...za niewielkie pieniądze bo raczej nie dysponuje nadmiarem gotowki a musze doplacic dziecku do tego co sama zaoszczędziła.... i szczerze licze na to że dopłata zajmie się babcia lub ukochana ciocia 03.gif

aby prezent przyszedl na Dzień Dziecka powinnam zamowić go szyko więc bede wdzieczna za radę ... wstrzymam się z zamówieniem do niedzieli
Kamila-w1
Renek ale te 180 to jest srednica, jeśli o srednice chodzi to powinna byc super, ale zwróć uwage na wysokość siatkki, dla takiej dziewczynki to powinna byc min. 2 metry... u mojej teściwej jest taka trampolina i wszyscy maja świetną zabawe łącznie z Nami icon_smile.gif
Na tym sie jednak wysoko podskakuje więc powinna być wysoka...
renek35
przeglądam te trampoliny z allegro i w zasadzie to wszystkie są z siatką na 170cm ...znalazłam jedna ponad 2 metry ale tutaj cena 599zł (czyli 2 razy droższa i na tą niestety mnie nie stać....) teraz to już nie wiem ....mie chce by dziewczyny zrobiły sobie krzywde skaczac na trampolinie..... czy 1,70cm wysokości to za mało?
amania
Ja nie pamiętam jaką wysokość ma nasza siatka (rozstawiamy ją na działce i tam zostaje na zimę), ale mój mąż mówi, że właśnie ze 2 metry.
Starsza potrafi się na niej tak wybić, że i to wydaje mi się czasem za mało.
Abotak
CYTAT(renek35 @ Wed, 19 May 2010 - 15:01) *
jeśli mam kupic to wolałabym wiedzieć czy dziewczynki 12- 13 letnie też sobie poskakują w ogrodzie...?


I moja 12to i 13 latka i mlodsze rowniez ( oraz starsza czesc rodziny 06.gif ) juz chyba trzeci rok eksploatuja ogrodowa.
Myslelismy o pozbyciu sie ale protest byl gwaltowny. Codziennie i kilka razy dziennie jest w uzytku, zima czy lato.
Gremi
he he - taka duza ma moja bratanica i skacze na niej cala rodzina bez wzgledu na wiek icon_smile.gif

a ja zakupilam tą małą i mam nadzieje że również sie sprawdzi.
Malgood
a ma ktoś taką trampolinę bez siatki? Jest to dużo tańsze od tej z siatką, ale jak to się sprawdza w praktyce? Czy dziecko nie wypada z niej?
amania
Bez siatki, w przypadku takiej dużej ogrodowej trampoliny, to ja sobie w ogóle tego nie wyobrażam.
Gremi
duzej trampoliny bez siatki tez sobie nie wyobrazam.
Natomiast my kupilismy taka malutka (1m) i mala ja uwielbia - skacze caly dzien.
pcola
Gremi,
ale z siatką, czy bez siatki ? icon_smile.gif Przymierzamy się od zeszłego roku.
Na dużą nie mamy warunków, również finansowych ...
Malgood
ja też mysle o takiej 1 metrowej, może ciut większej
więc sprawdza się to przy 5 letnim dziecku, nie wyskakuje z niej na zewnątrz?
rysa154
a czy na takiej metrowej trampolinie jest bezpiecznie, bo jakos mam wrazenie,ze dzieciaki na ta zewnetrzna obrecz moga spadac....
agarad
CYTAT(Malgood @ Mon, 31 May 2010 - 20:29) *
a ma ktoś taką trampolinę bez siatki? Jest to dużo tańsze od tej z siatką, ale jak to się sprawdza w praktyce? Czy dziecko nie wypada z niej?


Ja mam taką o śrdnicy 3 m, jest besz siatki, używamy już kilka lat. Skacze się na środku i chyba trudno by było wypaść z niej 37.gif
Malgood
ja w końcu kupiłam trampolinę bez siatki o szerokości 140 cm
po urodzinach Wojtka, dam cynk jak siÄ™ sprawuje icon_smile.gif
agrafkaa
dziewczyny jak się sprawują wasze trampoliny bo ja stoję przed dylematem jaką kupić może macie namiary na jakiegoś rzetelnego sprzedawcę
Gremi
nasza malutka (1 m) sprawuje sie swietnie. Mala skacze na niej ciagle. Ona jest mala i taka jej wystarcza ale nie wiem jak to bedzie jak podrosnie
Abotak
nasza pelnowymiarowa ( czyli chyba 5m srednicy) jest bez siatki obecnie bo siatka wszystkim jakos przeszkadzala.
Stoi na trawie wiec ew miekkie ladowanie, ale, tfu tfu, od 3 lat chyba juz tak uzytkowana i bezwypadkowo.
Choc potrafia skakac wszyscy razem plus pies 37.gif i ew goscie.
Malgood
nasza ( 1,40 m) sprawuje się nieźle - fakt mozna skakać co najwyżej w dwójkę ale jest ok.
kurkawodna
czasami zaskakuje mnie, że rodzice kupują trampolinę dwulatkom, znam takie przypadki, czy nie uważacie to za przesadę? Rozumie dla 5-latka, który ma nieporównywalnie lepszą koordynację ruchową i troszkę większą wyobraźnię. Jeśli chodzi o trampolinę dla dzieci, to nie wyobrażam sobie też takiego sprzętu bez siatki zabezpieczającej. Wim, że można też kupić samą siatkę i chyba samemu można ją zamocować do modelu, który czegoś takiego nie ma. Sporo trampolin, w różnych rozmiarach mają na [link usuniety przez administratora]. Tam też widziałam tą siatkę, ale to trzeba się już dopytać w tym sklepie.
Gremi
CYTAT(kurkawodna @ Tue, 06 Jul 2010 - 12:35) *
czasami zaskakuje mnie, że rodzice kupują trampolinę dwulatkom, znam takie przypadki, czy nie uważacie to za przesadę? Rozumie dla 5-latka, który ma nieporównywalnie lepszą koordynację ruchową i troszkę większą wyobraźnię. Jeśli chodzi o trampolinę dla dzieci, to nie wyobrażam sobie też takiego sprzętu bez siatki zabezpieczającej. Wim, że można też kupić samą siatkę i chyba samemu można ją zamocować do modelu, który czegoś takiego nie ma. Sporo trampolin, w różnych rozmiarach mają na [link usuniety przez administratora]. Tam też widziałam tą siatkę, ale to trzeba się już dopytać w tym sklepie.

zglasza sie taki PRZYPADEK. My mamy trampoline i to olaboga bez siatki. Ale zaskocze cie i powiem ze moja dwulatka swietnie sobie radzi, ani razu nie spadla a nawet jak spadnie to do gory nie poleci 29.gif
Ika
CYTAT(kurkawodna @ Tue, 06 Jul 2010 - 12:35) *
czasami zaskakuje mnie, że rodzice kupują trampolinę dwulatkom, znam takie przypadki, czy nie uważacie to za przesadę? Rozumie dla 5-latka, który ma nieporównywalnie lepszą koordynację ruchową i troszkę większą wyobraźnię.


Trampolina właśnie wyrabia koordynację ruchową icon_lol.gif A co do wyobraźni, to różnica może być jedynie taka, że pięciolatek skacze sam, a dwulatka samego na trampolinie nie zostawiasz. Gdzie tu problem?
trylinka
No właśnie ta siatka jest dla rodziców. Ja zostawiałam dwulatka w trampolinie z siatką i miałam co najmniej godzinę ŚWIĘTEGO SPOKOJU!
A trampolina bez siatki i bez mamy dopiero dwa lata później. Przytoczę mój dialog z dzieckiem na trampolinie bez siatki:
JA - Nie spadniesz?
MÅ‚oda: Nie, mamusiu, nie spadnÄ™, bo siÄ™ trzymam!
Ja - A czego ty siÄ™ trzymasz?
Młoda: Ja się trzymam środka!
03.gif
Agga:)
my tez należymy do tych co maja trampolinę z siatka i mała kinie,mała świetnie sobie radzi pięknie wysoko podskakuje a jak super się goni w koło troszkę starsza siostrę 03.gif to nasza najlepsza inwestycja związana z przyjemności dla dzieci i nas samych
renek35
CYTAT(Ika @ Tue, 06 Jul 2010 - 17:45) *
Trampolina właśnie wyrabia koordynację ruchową icon_lol.gif ...


zgadzam się - podobnie jak hustawka (tez zakazana dla 2 latka bez opieki:) Poza tym wzmacnia mięśnie, pobudza czucie głębokie i ogólnie jest super nie tylko dla dziecka icon_smile.gif
kurkawodna
Widocznie natrafiłam na forum, gdzie rodzice mieli mniej szczęścia i niestety pojawiały się nieprzyjemne wypadki..Mam tendencje do czarnowidztwa stąd takie moje wizje. icon_wink.gif Czyli mówicie, że trzeba dać dziecku więcej samodzielności..o jakiej średnicy macie te trampoliny i mniej więcej za ile kupiliście?
Ika
CYTAT(kurkawodna @ Wed, 07 Jul 2010 - 08:31) *
Widocznie natrafiłam na forum, gdzie rodzice mieli mniej szczęścia i niestety pojawiały się nieprzyjemne wypadki..Mam tendencje do czarnowidztwa stąd takie moje wizje. icon_wink.gif Czyli mówicie, że trzeba dać dziecku więcej samodzielności..o jakiej średnicy macie te trampoliny i mniej więcej za ile kupiliście?


To nie jest kwestia szczęścia, tylko odpowiedzialności - małego dziecka nie zostawia się samego, ani na trampolinie, ani zjeżdżalni, ani huśtawce.
My mamy małą trampolinę, bo w domu (nie mamy ogrodu). Do ogrodu polecałabym większe.
Agga:)

tak jak ika pisze, dzieciaki czy na trampolinie czy w basenie (nawet przy małych ilościach wody) zawsze pod okiem starszego nawet jak są na podwórku to ktoś z nimi jest nie pisze ze chodzimy za nimi ale są pod obserwacja
A co do trampoliny to mamy duza ma 3m udało nam się trafić na promocje cena to 500zl
agrafkaa
trampolina jest skaczemy wszyscy nawet ja 37.gif i mąż też 03.gif
Bigosik
Witam jak najbardziej polecam trampolinę, ostatnio zakupiliśmy takie cudo w rozmiarze 366 i została już rozłożona icon_biggrin.gif Chłopaki nie wytrzymali. Sam się skusiłem aby z niej skorzystać jest w 100% doskonała.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.