To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

chore uszy u psa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
[post usunięty]
Lutnia
Niezależnie od leczenia, możesz Drace uszy podwiązać na głowie (jakąś luźną gumką do włosów), tak żeby się wietrzyły.

Właściciele dogów niekopiowanych, którzy mają problemy z ucholami u swoich psów w ten sposób pomagają im się wyleczyć (do tego oczywiście stosują odpowiednie leki).

Bosanova
Powod może być wieloraki, od grzybów, gronkowców, alergenów na hormonach skończywszy. Najlepiej u weta zrobic wymaz, dać na posiew. Choć ja obstawiam grzba.
Z czyszczeniem ucha to może tak być, że im częściej grzebiesz w uchu to tym częściej są problemy. Jest to spowodowane naruszaniem równowagi biologicznej ucha.
W książce "Tajemnice psiego umysłu" Stanleya Corena:"...także niektóre antybiotyki (zwłaszcza z grupy aminoglikozydów),które z założenia mają pomagać psom mogą negatywnnie oddziaływać na aparat słuchowy, kumulująć się w wydzielinie usznej i uszkadzając go." także to też czasem trzeba mieć na uwadze.
Czasem pomaga wyczyszczenie canorem a potem wpuszczenie panalogu. To troche oczysci, ale bez antybiotyku sie nie zaleczy, a antybiotyk, to jak w/w - posiew.Może na już - Surolan ?Choć ja bym pedziła do weta (Czy w a-wie nadal przyjmuje dr. Karaś i dr. Dembele? ).
Bosanova
Przegladam sobie swoje bazgroły wetowe i co w nich widze:
-maść Oridemyl - bardzo dobre notowania
- homeopatyczne leki w iniekcji - Psorinoheel N i Cutis Compositum N
- Panolog (z neomecynÄ…)
- do czyszczenia VetriDerm Otex firmy Bayer
A draka jak skornie wyglada?jakieś wypryski? Jeżeli tak, to przy dużej ilości czarnej wydzieliny z ucha plus gdy są zmiany na skórze to,zalecane jest badanie w kierunku niedoczynności tarczycy
Edi Zet :)
Rosa, zacznij od weryfikacji diety. Zastanów się co zjada Draka. Chroniczne zapalenia uszu są niekiedy jedynym objawem alergii pokarmowej. To pierwsze primo.
Żeby wcelować z maściami, kroplami zrób wymaz z uszu i daj na posiew. Ale zaznaczam że wet da Ci pewnie już jakieś krople z antybiotykiem. Zapewne zmienicie antybiotyk jak okaże się że coś jest na ten antybiotyk niewrażliwe. Zapewne ma mieszaną infekcję, dlatego powinno dobrac się lek o szerokim spektrum działania z antybolem, przeciwgrzybiczym i sterydem np. To drugie primo. Ja lubię Aurizon, drogi ale skuteczny marbofloksacyna skuteczna na Gram dodatnie i Gram ujemne, klotrimazol przede wszystkim na Malassezię a steryd p/zapalny.
Trzecie primo: wg.mnie powinnaś jechać do weta, to ucho boli a poza tym z opisu wynika ze maceruje jej się naskórek, ma wysięk, który zlepia się i oblepia wew. powierzchnię małżowiny. Pewnie ucho jest gorące i lekko napuchnięte. Lekarz sprawdzi, czy nie jest uszkodzona błona bębenkowa. Zaraz przeniesie sobie francę do oka. Nie wykluczone ze dostanie antybiotyk ogólnie.
Szanowny Darku, pomimo mojej nieustannej sympatii do Ciebie zaznaczyć muszę, że psu nie czyścimy uszu chusteczkami do pupy Franka. Nie wiadomo co w nich jest, często preparaty ludzkie uczulają. Niewykluczone ze Draka się uczuliła na jakiś fragrans icon_wink.gif z chusteczek. Ale lubię Cię nadal icon_smile.gif Możesz już nawet do codziennej pielęgnacji uszu psa użyć zwykłej parafiny.
Użytkownik usunięty
Rosa, myśmy mieli koszmar z uszami Bajki. I to nagły... W piątki standardowo czyszczę psom uszy. W czwartek zauważyłam, że Bajka trzepie głową. Odruchowo zajrzałam do ucha... i oniemiałam wprost... ucho było lekko napuchnięte, z całej jego powierzchni sączyła się wydzielina wyglądająca jak podbarwione krwią osocze... środek ucha - purpurowy... Zgarnęliśmy psa do weta, który orzekł, że najprawdopodobniej jest to alergia. Suka z suchej karmy przeszła na gotowanego kurczaka z ryżem i marchewką + dostała antybiotyk ogólny, smarowany i sterydy. Przeszło. Wyleczyliśmy sukę, zmieniliśmy jej karmę na inną firmę (nam dla alergików super sprawdza się Eukanuba z jagnięciną i ryżem), sprawa nie powróciła. Generalnie Bajka ma tendencje do alergii. I sądzę, że pod tym kątem również warto sprawę przemyśleć.

Rosa... Draka cierpi... jedź proszę do lekarza...

Drogi Darku... bardzo Cię proszę, nie używaj chusteczek do pupy do czyszczenia psich uszu...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.