To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

WYWALCZYŁAM SWÓJ KAWAŁAEK DZIAŁKI

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jeni27
Mam pytanie ...Moze ktos z Was wie Jaki termin ma Urząd Miasta do odpowiedzi na podanie? Gdzie się udać jeśli otrzymam odmowę?

Około 2 tygodni temu Napisałam wniosek o dierżawę gruntu przy mojej kamienicy.Prosba dotyczy dzierzawy kawałka ziemi położonego tuz pod oknami mojego mieszkania.Widok z okien mam dość nie ciekawy ,a prawde mówiąc mam po kokardy tego błociska i samochodów ,które jeszcze bardziej tą ziemię rozjeżdżają ,aby wyjśc do miasta muszę przebrnąć przez to błoto wraz z wózkiem i 4 latkiem przez sam środek tego bagna.Chciałam ten teren zagospodarować jako ładny ogródek przydomowy z niską trawką ,kwiatami i krzewami...aby moje dzieci mogły w czystym i bezpiecznym miejscu się bawić.Dodam ,ze w mojej kamienicy mieszka 6 rodzin i nikt o to nie dba,aby przed domem było ładnie i schludnie,każdy ma w nosie co sie z tym kawałkiem gruntu stanie i wcale im nie przeszkadza to ,że tak to wszystko wygląda.Jestem jedynym lokatorem ,która ma wykupione mieszkanie na własność.Bardzo mi zależy aby wywalczyć ten kawałek ziemi.

oto widok z mojego okna.

monixa
Urząd Miejski, jak i inne organy administracji publicznej obowiązuje KPA i jego terminy. Art. 35 § 3 KPA : "Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania"
Odwołania kieruje się tam, gdzie i wnioski - do burmistrza/wójta gminy.
jeni27
Ceka mnie teraz dużo pracy ,aby doprowadzić ten kawałek ziemi do stanu w którym bedzie przypominał ogród icon_smile.gif Wszelkie pomysły an urządzenie tego terenu mile widziane;)
Ulinka
No i gratuluję. Jak to wszystko sobie urządzisz to będziesz miała za oknem fajny widoczek w porównaniu z tym zdjęciem powyżej 29.gif
jeni27
Ulinko bardzo dziękuję icon_smile.gif Patrząc na te zdjęcia do szło do mnie ,że na prawdę czeka mnie mnustwo pracy aby doprowadzić ten teren do stanu przypominającego ogródek 37.gif 37.gif
Agnieszka Kamila
ja to chyba bym zaczeła od ogrodzenia skoro samochody tam jeżdzą czy parkują, ludzie są jacy są pamiętam jak mieszkałam w bloku i plac zabaw był nieogrodzony to jedni szanowni państwo parkowali pomiędzy huśtawkami a piaskownicą
użytkownik usunięty
[post usunięty]
jeni27
Rosa dzięki icon_smile.gif Bardzo mnie denerwuja ludzie dla których wszystko jest obojętne ...ludzie którzy mieszkaja 20 lat w jednym miejscu i przez te 20 lat zupełnie nic nie zrobili z takim syfem przed oknami 21.gif a już wszelkie granice przyzwoitości przekracza mój sąsiad posiadacz psa,ktorego perfidnie wyprowadza pod moje okna i tam jego pupil się zalatwia a ten stoi i z obojetnościa patrzy na to wszystko obraca się na pięcie i sobie idzie...MASZ PSA TO SPRZĄTAJ PO NIM! Przeciez to ,że Ty kochasz psy nie znaczy ze ja musze deptac w jego odchody...Najwyzszy czas pokazać prostakom ,ze wystarczy troszke pracy i chęci aby było estetycznie pod oknami icon_smile.gif

Agnieszka Kamila Ogordzenie będzie i właśnie od niego zaczniemy .Puki co prowizoryczne bo nasze finanse pochłoną remont mieszkania,który jeszcze ciągle trwa,ale zawsze chciałam mieć zamiast typowego ogrodzenia np.siatki żywopłot icon_smile.gif i piekne kwitnące krzewy oraz iglaki ktorych zapach po prostu kocham:)
joa133
jeni gratuluję ..fajnie wiedzieć, że nie tylko czeka mnie ciężka praca.. 10dni temu również nabyliśmy działeczkę w opłakanym stanie,bardzo zaniedbana(przez 3lata) tydzień mordęgi i już wygląda "dzicz"lepiej. też planujemy zrobić płot-żywopłot z tui.

powodzenia
jeni27
Właśnie ja wczoraj tez juz troszkę obsadziłam zywopłotem ( tym krzewem co białe kulki ma+ forsycja) mam nadzieje ,że się przyjmie i będzie cieszyc moje oko:) Za niedługo nawiozę troche ziemi do celów lekko wyrównawczych teren i posieję trawkę icon_smile.gif A ten kawałek co widac na zdjęciu co stoi prowizoryczna piaskownica ( na wiosnę będzie z prawdziwego zdarzenia ) obsadziłam cebulkami krokusów icon_smile.gif Planuję też mieć tam pięknie kwitnące drzewo https://allegro.pl/najdluzej-kwitnacy-krzew...1185261518.html ,lawęde ,iglaki icon_smile.gif Eh juz się doczekac nie mogęicon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.