To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ostrogi piętowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Myssia
Miała (ma) któraś z Was?
Jestem po 2 seriach ultradźwieków i dalej mnie jedna pięta boli i boli icon_sad.gif
może macie jakieś sposoby?
Agnieszka AZJ
Polubić ?

I pocieszać się, ze swiadczy to o wybitności ich posiadacza icon_smile.gif Tak powiedzial kiedys dawno osobisty lekarz Lecha Wałęsy, który równiez je ma icon_wink.gif

Moje mnie nie bolą. Kiedyś, ze dwadzieścia lat temu poddalam się jakimś zastrzykom, ktore miały je usunąć. Żeby było śmieszniej - w Klinice Chirirgii Ręki icon_wink.gif Odrosły po paru latach. Teraz już nic nie robię.
Podobnym zastrzykom poddawal się mój Tata, kiedy zaczęła mu rosnąć kolejna wewnątrz stopy w dół i rzeczywiście była bolesna. A moz to były ultradźwięki ? Nie pamiętam.

Ale cieszę się, ze moje córki ich po mnie nie odziedziczyły.
grzałka
Łukasz Nagraba, ortopeda (z W-wy) ostatnio leczy osoczem bogatopłytkowym tego typu schorzenia i twierdzi, że są super efekty

ja oprócz UD wiem jeszcze o laserze i ostrzykiwaniu sterydami
renek35
Ultradxwięki to najlepszy ze znanych mi sposbow ale czasem jedna - dwie serie nie wystarczają...jak jednak jestes tak dleko to się nie poddawaj bo już lizej końca leczenia niz dalej...natomiast możesz zaopatrzec się w odpowiednie wkładki do obuwia icon_smile.gif
anax
Też posiadam.Jakieś 16 lat temu miałam chyba ultradzwięki i pomogło.Do dziś mnie nie bolą.bolały bardzo nie mogłam w butach chodzić a zima sroga była.
Myssia
Miałam 2 serie ultradźwięków na lewą stopę, bo prawa przestala boleć po jednej seri. Noszę również odpowiednie wkładki.
Myślicie, że pokusić się o trzecią serie UD?
renek35
Myssia te "bezpieczne" dawki jakimi serwują w gabinetach trwają własnie tak dużo...Tobie potrzebne są większe dawki UD ... a gwarancja murowana.... pogadaj z kierownikiem gabinetu i poproś o zwiększenie ... musisz rozbic ostrogi tak by szybko nie było nawrotu choroby ... Nie wiem po co na studiach wymagają od nas (przyszłych fizjoterapeutów) znajomości jakie wartości na jaka chorobe skoro i tak wszystko poźniej idzie na jedno kopyto .....
Myssia
Ha, nawet nie wiedziałam, że są jakieś "wartości"
A kierownika gabinetu to chyba nie ma bo miałam w dużej przychodni, to byli chyba "rehabilitanci".
Oni czasem pytali czy czuję jakieś ciepło czy ból, to znaczy, że sprawdzali czy "dawka" nie za duża?
A myślisz że taki ktoś w przychodni zareaguje na prośbę pacjentki o zwiększenie dawki?
Może właśnie o to chodzi, mniejsze dawki, a częściej, wtedy pacjent więcej kasy w przychodni zostawia.
Załatwienie przez NFZ niestety o tyle trudne, że czeka sie dłuuuuuuuuugo a do terminów ja się muszę dostosować a nie oni.
Ale sumując, Renek, to co, mam jeszcze brać UD?
renek35
Tak bierz dalej ... wczoraj rozmawialam na ten temat z wykładowcą...i sam powiedzial że lepszej metody niż UD na ostrogi nie wymyślili. To wlasnie on zasugerował podwyższenie wartości. I tak naprawdę zauważ czy ktoś zmienia natężenie przy każdym pacjencie ...przeciez nie wszyscy przychodza z tą samą choroba icon_smile.gif Dawki podawane w gabinetach sa bezpieczne ponieważ moga nie pomoc od razu ale napewno nie zaszkodzą... Co i na jaka chorobe uczy się na studiach ale później zycie sobie a nauka sobie:) Pracownik sam z siebie nie zmieni Ci dawki bo bedzie się bał (może nie wiedzieć jaka jest dopuszczalna)
jeśli o mnie chodzi to zaleciłabym częstotliwość 3MHz - oznacza płytką penetracje w tkanki a moc od 0,8W/cm2 a czas zabiegu poczatkow 3 min do 5min.... ale to wiedza czysto ksiązkowa potwierdzona przez mojego wykładowce ...
w każdym razie weź 3 serie ...nie zaszkodzi a jest nadzieja ze tym razem poczujesz wyraźną poprawęicon_smile.gif
Myssia
Renek wielkie dzięki, tak zrobię.
Na tą prawą nogę juz nie biorę, bo mnie juz nie boli, więc chyba nie ma po co, prawda?
renek35
jeśli nie odczuwasz juz dolegliwości to nie musisz ale jesli jeszcze "coś" czujesz to mozesz skorzystaćicon_smile.gif wszystko zależy jak wielkie miałaś te ostrogi... robiłaś zdjęcie?
Myssia
Robiłam, a co ciekawsze ta co mnie bardziej boli na RTG okazała się mniejsza niż ta co już boli.
Ta prawa nie boli mnie już zupełnie. Ale wkładki żelowe na te ostrogi dalej noszę.
Mafia
Wyciagam temat, choć pytanie mam "trochę" obok. Czy ultradźwiękami lub inna metodą można zlikwidować czy zatrzymać rozwój halluksów?
Zaczyna mi narastać kość (moja mama ma też tylko na jednej stopie ten problem). Pobolewa mnie to lekko. Na razie jest to bardzo niewielka zmiana, ale chciałabym coś profilaktycznie robić, by potem nie mieć kłopotów i musieć poddawać sie operacji.
grzałka
CYTAT(Mafia @ Mon, 12 Jul 2010 - 16:09) *
Wyciagam temat, choć pytanie mam "trochę" obok. Czy ultradźwiękami lub inna metodą można zlikwidować czy zatrzymać rozwój halluksów?
Zaczyna mi narastać kość (moja mama ma też tylko na jednej stopie ten problem). Pobolewa mnie to lekko. Na razie jest to bardzo niewielka zmiana, ale chciałabym coś profilaktycznie robić


zlikwidować raczej nie, bo halluksy się biora z płaskostopia poprzecznego- można nosić wkładki (scholla na przykład) ewentualnie brać zabiegi przeciwbólowe (typu ultradźwięki) i mieć nadzieję, że operować nie będzie trzeba
Mafia
grzałko, dziękuję. Czy wkładki mogę sobie sama zaordynować czy powinien dobierać je specjalista?
Myssia
Mam takie wkładki nawet, to się nazywa wkładki na płaskostopie poprzeczne, mi zalecał ortopeda. Haluksa mam od lat dziecięcych, głównie na prawej stopie, kilku lekarzy powiedziało, że operowanie nie ma sensu, odrośnie. Nosić płaskie butki, wkładkę a co jeszcze to nie wiem
Na piętę mam zalecony teraz laser, ale nie mam pieniędzy, więc sobie cierpie po cichutku. Państwowo do lekarza, niestety, też nie idzie sie dostać, bo nie mam jak roboty zarwać żeby sie udać do lekarza i na zabiegi, a państwowo do sobie terminu wybrać nie można 21.gif
malgosia1968
wyciągam temat bo bez sensu zakładać nowy
od kilku dni (około 2 tygodni) potwornie boli mnie lewa pięta
jak tylko na nią stanę to przeszywa ją taki kujący ból, pięta jest gorąca i w koło niej pojawiły się takie grudki (nawet nie wiem jak to nazwać - małe guzki?)
podejrzewam że są to ostrogi
byłam dziś w aptece ale pani magister powiedziała ze nie ma nic na ostrogi że to tylko albo laser albo operacja pomoże (o ile w ogóle pomoże)
więc muszę teraz dostać się do ortopedy i zrobić RTG
czy ja muszę nauczyć się żyć z tym bólem? czy jednak coś mi pomoże
może macie jakieś wypróbowane domowe sposoby na ten ból
bo nim dostanę się do ortopedy to chyba z bólu zacznę wyć
a za moim Mikołajem muszę się nieźle nabiegać
Żoanna
Hekla Lava,Hekla Lava,Hekla Lava......
Lek homeopatyczny.
Moje mamie pomogły po kilku dniach,do tej pory spokój...ok 7 lat.
żadne ultradźwięki nie pomagały
alizja38.
CYTAT(anusia12 @ Mon, 12 Sep 2011 - 23:21) *
Hekla Lava,Hekla Lava,Hekla Lava......
Lek homeopatyczny.
Moje mamie pomogły po kilku dniach,do tej pory spokój...ok 7 lat.
żadne ultradźwięki nie pomagały

anulka ja też mam problem z ostrogami, w wielu wypowiedziach spotkałam się z lekiem HEKLA LAVA ale nikt nie pisze nic o stężeniu, może napisałabyś jakie dokładnie granulki brała Twoja mama , będe baaaardzo wdzięczna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.