To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Antykoncepcja a infekcje intymne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Biedronka27
Cześć, mam następujący problem. Odkąd zaczęłam stosować tabletki anty zaczęłam mieć problemy z infekcjami intymnymi (pieczenie, swędzenie, upławy) leczę to oczywiście u ginekologa, ale moja lekarka nie wie dlaczego to ciągle powraca. Nie chodzę na basen, dbam o higienę, nie brałam antybiotyków, przeczytałam w necie na stronie Higiena intymna i antykoncepcja hormonalna, że stosowanie tabletek może zwiększać prawdopodobieństwo występowania takich infekcji. Czy któraś z was się spotkała z czymś takim???Moja ginekolog nic mi o tym nie mówiła,a wizytę mam dopiero za 2 miesiące.
oliweczkas
Ja kilka lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zauważyłam delikatny dyskomfort w czasie oddawania moczu, wycierania się, podmywania. Okolice intymne są trochę zaczerwienione. Być może to od tabletek.
Beti_24
ja zastanawiałam się nad wkładką ,spiralą, ale przeczytałam że przy niej też jest dużo infekcji:(
Biedronka27
Oliweczka29, a wybierasz siÄ™ z tym co ginekologa??
Beti_24, No właśnie, inne metody też nie są idealne, tutaj jest napisane, że pod tym względem najlepsze są prezerwatywy. Gdzieś indziej też czytałam coś podobnego. Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem na metody naturalne plus wspomaganie prezerwatywą w niepewnym okresie, jakoś nie uśmiecha mi się stosowanie hormonów przez całe życie.
oliweczkas
Wybieram się do lekarza jak wykupię resztę tabletek ( za 3 opakowania). Nie przeszkadza mi to za bardzo, ostatnio dużą poprawę zauważyłam. ja za skarby świata nie zrezygnuję z antykoncepcji hormonalnej. Po skończeniu tabletek chcę zamienić sobie na plastry.
zubu
Ja często miałam jakieś infekcje,zaczęło sie gdy zaczęłam brać zastrzyki antykoncepcyjne,przy tabletkach Novynette raczej już nic nie miałam,przynajmniej nie pamietam.Lekarz mówił że to od tabletek
Biedronka27
Zubu, a teraz jesteś na tych tabletkach Novynette?? Miałaś zmieniane tabletki??
naples
Odkad zaczelam brac tabletki anty, miewam czeste infekcje intymne i to jest normalne, bo biorac tabl.anty jest sie bardziej narazonym na infekcje bakteryjne narzadow intymnych...
Chociaz ostatnio zdaza mi sie to czesciej, obecnie znow takowa mam.
Staram sie walczyc z tym poki co np. tantum rosa czy clotrimazloem.

CYTAT
Ja często miałam jakieś infekcje,zaczęło sie gdy zaczęłam brać zastrzyki antykoncepcyjne,przy tabletkach Novynette raczej już nic nie miałam,przynajmniej nie pamietam.Lekarz mówił że to od tabletek

Ja juz dlugo biore novynette i wczesniej bylo ok, teraz cos zaczelo sie znow nasilac. Jednak mysle, ze to nie regula, ze przy tych tabletkach sa infekcje a przy tych nie- tak samo pewnie zalezy to od wielu czynnikow i od indywidualnosci danego organizmu icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.